Luby dokázaly, že baráž hrát umí. Po výhře 3:2 v Horní Bříze a sobotní domácí prohře 0:1 se po roce vrací do krajského přeboru.

Návrat do vyšší soutěže, do 1. A třídy, slaví i Mochtín po domácí výhře 2:1 nad Stodem a prohře venku 2:3.

Radost zavládla i v Měčíně, který bojoval s Částkovem o udržení se v 1. B třídě. Měčínští po prohře 1:2 venku konečně prolomili domácí prokletí, co se týká výhry, a jednoznačně vyhráli 8:1.

Úspěch Měčína přinesl radost i dalším týmům v Pošumaví. Měčínští totiž také uchránili od sestupu týmy z okresních soutěží. V okresním přeboru se zachránily Janovice a ve III. třídě zůstává Zavlekov. V Janovicích se ještě radost zdvojnásobila, neboť tamní B tým, který vyhrál IV. třídu, skupinu A, má dveře k postupu do III. třídy otevřené. Smutnit nemusí ani druhé Chudenice. Měly by nahradit ve III. třídě Týnec, který podal přihlášku do IV. třídy.

Luby – Horní Bříza 0:1

Ve druhém barážovém utkání o účast v krajském přeboru domácí potvrdili, že se jim lépe daří v utkáních na půdě soupeře, než před domácím publikem. Po vítězství 3:2 v Horní Bříze se v domácím utkání soustředili hlavně na obrannou činnost a spoléhali na brejkové situace. Hosté naopak museli hrát na vítězství, pokud chtěli pomýšlet na záchranu v krajském přeboru.

Během prvního poločasu se diváci gólu nedočkali, oba soupeři dobře bránili a vzhledem k podmáčenému terénu nevycházela kombinace ani koncovka. Největší šanci hostů v 9. minutě utkání zlikvidoval lubský brankář Kalaš, na straně domácích to byl Karel Švátora, který ve 36. minutě obral o míč hostujícího obránce, ale jeho střela skončila nad brankou soupeře.

Do druhého poločasu nastoupili aktivněji hosté, kteří si vytvořili převahu a snažili se zvrátit utkání ve svůj prospěch. Velkou šanci měl v 50. minutě Martin Vrla, který z dobré pozice netrefil branku. Domácí obrana vzdorovala až do 77. minuty, kdy se po autovém vhazování dostal k míči Václav Čermák a jeho povedená střela skončila v síti domácích. Tento stav ale pořád hostům na úspěch nestačil, a tak se snažili přidat ještě další branku. To už se jim ale do konce utkání nepodařilo.

Poločas: 0:0. Branka: 77. Čermák. Rozhodčí: Burda. ŽK: 3:1. Diváků: 300.

Sestava Lub: Kalaš, Voráč (85. Voráček), Sýkora, Koželuh, Vejskal, Rückl (67. Cole), Čipera, Švátora (90. Šleis), Sysel, Čížek, Havlovic (75. Křížek)

Stod – Mochtín 3:2

Lepší úvod zápasu si domácí nemohli přát. Již v 7. minutě otevřel skóre anonýr Tomáš Tlustý, stejný hráč pak z penalty ve 20. minutě zvýšil na 2:0. Ve 34. minutě byl Mochtín blízko kontaktnímu gólu, ale střelu Jiřího Dolejše vyrazil domácí gólman Janča konečky prstů na tyč. Když domácí Pavel Karlíček ve 42. minutě zvýšil po dorážce již na 3:0, byla pozice domácího Slavoje velmi příznivá.

Po přestávce ale nastoupil úplně jiný Mochtín, plný elánu, bojovnosti a odhodlání. Domácí naopak šli do útlumu, bránili náskok, ale dvěma gólům, které je nakonec odsoudily k sestupu, nezabránili. A to je ještě jejich gólman Janča několikrát zachránil. V 51. minutě snížil po rohovém kopu hlavou Pavel Staněk a v 69. minutě se k vyraženému míči dostal mochtínský Viliam Pretzelmayer a ze 20 metrů vstřelil druhý gól Mochtína. Domácí hráči se pak snažili o navýšení skóre, měli dvě šance, ale i Mochtín byl nebezpečný a nechybělo mu mnoho k vyrovnání. Skóre se však již nezměnilo a přes porážku se radovali z vydřeného postupu fotbalisté Mochtína a jejich příznivci.

Poločas: 3:0. Branky: Tlustý 2, Karlíček – Staněk, V. Pretzelmayer. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Šálková. Diváků: 250.

Sestava Mochtína: Riška, Bejvl, P. Švátora (13. V. Pretzelmayer), Staněk, Žiak, Flodr, Cihlář (72. Šťastný), T. Babka, J. Dolejš, Čeleda (46. T. Dolejš), Plánička (89. Rašek)

Měčín – Částkov 8:1

Měčín začal velmi aktivně, kombinační hrou přehrával Částkov a již v 6. minutě se hlavou trefil domácí Lukáš Čejka. Měčín branka ukolébala a hosté začali hrát aktivněji. Výsledkem byla v 21. minutě Papouškova vyrovnávací branka. Do konce poločasu byli hosté aktivnější, ale brankář Jarolím v brance domácích byl k nepřekonání, když zlikvidoval dvě vyložené šance Papouška a Bočka.

Druhý poločas začal Měčín lépe a výsledkem bylo navýšení skóre. Rozhodující pro celé utkání byla vlastní branka Částkova po nedorozumění obrany s brankářem. Od této chvíle byl Měčín aktivnější a narůstalo i skóre. Hosté se po vlastní brance více zajímali o výkon rozhodčího než o hru. Po páté měčínské brance bylo na hřišti již jedno družstvo – domácí – a hosté již rezignovali.

Poločas: 1:1. Branky: Němec 2, Malán 2, Drmola, Čejka, Duchek J., vlastní – Papoušek. ŽK: 1:1. ČK: 0:4 – dvě z toho obdrželi hráči z lavičky. Rozhodčí: Špoták. Diváků: 250.

Sestava Měčína: Jarolím, Malán, Krotký Zdeněk, Bureš (Krotký J.), Němec, Klíma, Čejka L. Duchek P. (Duchek J.), Šlais, Drmola (Knap)

Miroslav Sedlmaier