Hostili Křimice a po devadesáti minutách, ve kterých branka nepadla, musely o vítězi a druhém bodu do tabulky rozhodnout pokutové kopy. V těch byli úspěšnější Lubští.

Luby – Křimice 0:0 (na PK: 4:2)

Hosté zahrozili první střelou už ve 2. minutě, Lubští kontrovali ve 4. minutě, kdy brankář hostů na poslední chvíli uklidil odražený míč před nabíhajícím Juřinou. Křimičtí ale byli nebezpečnější, v 10. minutě po velké chybě domácí obrany netrefil Kovačič prázdnou branku, ve 13. a 16. minutě se předvedl výborně chytající lubský gólman Kalaš proti nebezpečným střelám. Hosté byli lepší v kombinaci, rychlými útoky po zemi se dostávali na dostřel lubské branky, kterou ale naštěstí pro domácí těsně míjeli nebo jim stál v cestě Kalaš. Luby spoléhaly na nakopávané míče na své útočníky, ale obrana Křimic byla pozorná, a tak se diváci v první půli gólu nedočkali.

Druhá půle přinesla od začátku stejný obrázek. Hosté byli aktivnější, lubským fotbalistům se navíc přestalo dařit v kombinaci, nevycházely jim přihrávky a vůbec se nemohli dostat ke střele na branku. V brance Lub dál „čaroval“ Kalaš – v 54. minutě znovu domácí obrana pustila hodně blízko Švába, který ale zblízka ztroskotal na lubském gólmanovi. Domácí se postupně začali také prosazovat. V 56. minutě hlavou mířil vedle Koželuh, ale pořád museli Lubští hlídat hodně rychlé protiútoky Křimic, kterým ale také chyběl potřebný klid k zakončení. Od 72. minuty vrhli domácí poslední síly do útoku a během deseti minut si velké šance vytvořili dvakrát Javorský a jednou Šůs. Javorského parádní technickou střelu jen s velkými obtížemi vyrazil gólman hostů nad břevno, Šůsovu střelu na poslední chvíli zblokoval obránce. Pak se ale obraz hry otočil a poslední minuty utkání patřily Křimicím. Ty rozpoutaly před domácí brankou doslova peklo a Lubští, kteří najednou vypadali, že vůbec neví, co mají v obraně dělat, jen se štěstím nápor ustáli až do posledního hvizdu rozhodčího.

Po bezgólovém zápase tedy přišla letošní novinka – střelba pokutových kopů o druhý bod do tabulky. V ní uspěli Lubští díky výbornému Kalašovi, který dvě penalty chytil, zatímco domácí čtyři pokutové kopy proměnili.

„Se dvěma body jsem rozhodně spokojený, protože se v zápase ukázaly naše chyby a soupeř byl, musím sportovně uznat, lepší, měl víc gólových šancí. Měli jsme prostě víc sportovního štěstí. Udrželi jsme výsledek na 0:0 a na penalty jsme nakonec , aspoň, že tak, vyhráli. Největší problémy nám dělal rychlý přechod soupeře do útoku, kde jsme za ním zaostávali, pak jsme museli hodně bránit, a tím jsme dělali chyby. Křimice nás hlavně přehrály v záloze, a to byl také jeden z důvodů, proč se našim útočníkům nepodařilo skórovat, nedostávali dobré přihrávky. Pochvalu určitě zaslouží gólman Kalaš, který je zkušeným brankářem. Na zápas se pečlivě připravil, penalty trénuje, byl mužstvu velkou oporou, protože i v zápase chytil tři čtyři góly,“ zhodnotil zápas trenér Startu Luby Pavel Bečka.

Rozhodčí: Kastl. ŽK: 3:3. Diváků: 150. Sestava Lub: Kalaš, Turner, Křížek, Koželuh (68. Šnour), Vejskal (87. Denk), Juřina, Mlejnek, Šůs, Kostolanský, P. Smolík, Křížek (60. Javorský).