Změny v týmu a ambice pro novou sezonu Deníku prozradil trenér Michal Čadek, který převzal klatovské fotbalisty v zimní přestávce minulého ročníku.

Před startem jarní části minulé sezony jste říkal, že se chcete co nejrychleji dostat ze sestupových vod, což se nepodařilo, když jste se zachraňovali až v posledním kole. Na druhou stranu jste skončili jen dva body za třetím místem, což by bylo jen o jedno místo horší než klatovské historické maximum. Jak tedy hodnotíte minulou sezonu?
S odstupem času musím říct, že šlo o šílenou sezonu. Chtěli jsme se na jaře v tabulce posunout výš, protože Klatovy patří do vyšších pater tabulky, ale nikdo nečekal to, co se dělo. Manšafty ze spodku tabulky začaly vyhrávat a naopak ty týmy, které měly mít relativně klid, přestaly bodovat a v podstatě se tabulka až na Karlovy Vary a Aritmu skoro překlopila. Myslím, že takový průběh ještě nikdo v žádné soutěži nezažil a já jsem rád, že jsme to zvládli, i když to nebylo podle mých představ.

Měl jste v plánu hrát útočný fotbal, aby padalo hodně gólů a diváci si přišli na své. Jak jste spokojený z tohoto pohledu?
Spokojený určitě být nemohu, protože, jak všichni víme, terény na začátku jara nebyly ideální, musely se odkládat zápasy a na takovýchto terénech se kvalitní fotbal hrát nedá. Až postupem času se začaly trávníky zkvalitňovat a přišly i zápasy, např. na Doubravce nebo doma s Aritmou, kdy to bylo podle našich představ. Na začátku jara jsme museli hru zjednodušit a přizpůsobit ji podmínkám, které panovaly. V Klatovech nemáme ani hřiště na kvalitní přípravu, takže kvalita hry po zemi s rychlým přechodem do útoku, kterou bych si představoval a ke které máme vhodné typy hráčů, tím byla ovlivněna. A když už se terény zlepšily, tak nás trápila zranění důležitých hráčů. Nechci se na to vymlouvat, ale jaro jsme odehráli prakticky na 13 lidí, a to je strašně málo.

Na jaký zápas byste nejraději zapomněl a který vám naopak udělal radost?
Nepovedly se nám např. zápasy v Březové nebo v Přešticích, kde jsme jen čekali, co se stane, a nebyli aktivní. Tam bych ale neviděl chybu v hráčích, kteří splnili to, co měli. Nechtěl jsem hrát na riziko. Zápas v Přešticích beru na sebe. Pak tam byl zápas v Krumlově, kde jsme byli lepší, ale doplatili jsme na špatnou střeleckou produktivitu. Za nejlepší zápas považuji utkání na Doubravce, potom poslední zápas s Aritmou, utkání se Soběslaví, gólově druhý poločas proti Mariánským Lázním. Kvalitní utkání jsme odehráli i doma s Roudným, které mělo velký potenciál v hráčích se zkušeným trenérem Otepkou. Doma jsme až na zápas s Dobříší, kdy jsme se protrápili k vítězství, vždy dali aspoň dva góly, což byl důležitý faktor.

Nastaly v týmu před novou sezonou nějaké změny?
Odešel Michal Požárek, který se vrátil do Katovic, kde má zázemí. Michal sem přišel, aby dával góly. Těch dal na jaře šest, takže na to, že hrál první rok v divizi, to byl kvalitní výkon. Věřím, že se nám bude dařit i bez Michala a můžu mu jen popřát hodně štěstí. Co se týká příchodů, tak přišel Lukáš Bálek, který hrál v minulé sezoně Českou fotbalovou ligu za Čížovou. Je to univerzální záložník, já si ho dokážu představit na více postech. Je to inteligentní fotbalista, který prošel mládeží v českobudějovickém Dynamu. Jinak s námi trénuje pět dorostenců, kteří, když to chytnou za správný konec, by mohli v budoucnu divizi hrát. Pro Klatovy to bude jen dobře, když za ně budou hrát odchovanci. Uzdravili se Tomáš Jůda a David Žáček, což je pro nás taky důležité. Horší zprávy jsou u Petra Kotrby a Michala Lukeše. U Petra rentgen potvrdil, že mu zlomená zánártní kůstka nesrůstá tak, jak by měla, takže zatím s námi netrénuje. Michal nám asi bude chybět delší dobu. V závěru sezony se dal nějak dohromady, odehrál zápas s Aritmou, ale bohužel se to vyvinulo tak, že se chystá na operaci kolene. Zraněný je i Franta Hrachovec, který má problémy s vazy a momentálně má nohu v sádře. Museli jsme tak sáhnout, jak se říká, do starého železa a s Jardou Rojíkem teď pracuje Honza Hermann.

Jaké přípravné zápasy odehrajete?
Máme naplánováno šest přípravných zápasů včetně turnaje v Přešticích. Naplánoval jsem to tak, že kluci budou jezdit za mnou. V prvním týdnu odehrajeme přípravná utkání v Bělčicích proti Blatné, která postoupila do krajského přeboru, a ve Strakonicích proti Oseku, který také hraje krajský přebor. Další zápas hrajeme v Nýrsku, pak turnaj v Přešticích a 4. srpna hrajeme MOL Cup v Rokycanech. Týden po zápase v Rokycanech už startuje divize.

Jaké máte ambice pro příští sezonu?
Důležité je, že zůstal stejný realizační tým, který skončil minulý ročník. Pokud budou kluci zdraví, tak nechci říkat pořadí, ale věřím tomu a budu spokojený, když na podzim uhrajeme 26 bodů. Není to málo, ale letošní jaro ukázalo, že to není ani moc, aby mohl být tým v klidu. S těmito body bychom měli být v horní polovině tabulky. Důležité bude ale sbírat body i na jaře, abychom nedopadli jako Dobříš, která také měla po podzimu 26 bodů a nakonec se zachraňovala v posledním kole.

Přípravné zápasy
18. 7. Blatná – Klatovy (18.00, hřiště Bělčice)
20. 7. Osek – Klatovy (18.00, hřiště Strakonice)
25. 7. Nýrsko – Klatovy (18.00)
28. 7. Memoriál S. Trnky v Přešticích (turnaj)
4. 8. MOL Cup: Rokycany – Klatovy (17.00)
11. 8. Divize, sk. A: Klatovy – Táborsko B (17.00)