Hrálo se za ideálního počasí a do ochozů pačejovského sportovního stánku si našlo cestu nevídaných 250 diváků. Ti viděli spravedlivou remízu, která dává méně zkušenému Pačejovu naději. V ní nemají hráči Pačejova, na rozdíl od domácích Křimic na jejich hřišti, v sobotu co ztratit, mohu pouze získat.

Pačejov – Křimice 1:1

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji, ale první gólovku si vypracovali už v 5. minutě hosté, brankář Ondřej Štěpán jim tuto šanci bravurně zlikvidoval. O několik minut později musela pačejovská obrana řešit další ošemetnou situaci. Pak se začali v útoku prosazovat i domácí. V 15. minutě Kubaňův centr k překvapení všech skončil na břevně. Ve 25. minutě Václav Klásek uvolnil Petra Bokra, ale ten v ideální pozici špatně trefil míč a gólman jeho střelu kryl. Ve 32. minutě Jan Hosnedl hlavičkoval těsně vedle a o minutu později Jaroslav Kubaň zachytil špatný odkop křimického brankáře, ale z úhlu trefil jen brankovou konstrukci. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového sta­vu.

Úvod do druhého poločasu domácím vyšel skvěle a ve 48. minutě se zásluhou agilního Bokra dostali do zaslouženého vedení. To mohli následně pojistit v 54. minutě. Josef Ticháček parádně odcentroval od rohového praporku, na zadní tyči se po míči odvážně vrhl Bokr, ale jeho hlavička jen těsně minula branku. Pravidlo nedáš – dostaneš se vzápětí opětovně potvrdilo. V 55. minutě se dostal za obranu nejnebezpečnější křimický hráč Miroslav Štengl a pod padajícím Štěpánem poslal míč do sítě. I nadále se hrál kvalitní fotbal. Domácí mohli vítězství strhnout na svou stranu v 86. minutě. Střelu Jana Hosnedla z dálky však brankář Křimic s námahou vyrazil na roh. Na druhé straně se dostal do dalšího brejku v 86. minutě opět Štengl, ale tentokrát ho Štěpán vychytal.

„Remíza je asi spravedlivá, i když domácí měli příležitostí asi o něco víc. Za zmínku ještě stojí velmi dobrý výkon rozhodčích," uvedl po duelu předseda TJ Sokol Pačejov Tomáš Cihlář.

Poločas: 0:0. Branky: 54. Bokr – 55. Štengl. ŽK: 3:3. Rozhodčí: Vocelka, Maroušek, Kafka, Pastyřík. Diváků: 250.

Sestava Pačejova: Štěpán, Hosnedl, Kolářík, Lávička, Klásek, Fiřt, Hlůžek, Polena, Bokr, Ticháček J., Kubaň. Střídali: Baran, Pavelec, Mrázek, Hora

Odveta se hraje v sobotu 21. června od 17 hodin v Křimicích. Pro hráče, příznivce a fanoušky Pačejova bude v sobotu do Křimic vypraven autobus. Odjezd z křižovatky u Čadů je ve 14.45 hodin.

Miroslav Sedlmaier