Ti přezimovali v tabulce na 12. místě a jejich prvním jarním soupeřem byl po podzimu druhý celek tabulky, Losiná. Pačejovští nastoupili do utkání v nových dresech, které jim zřejmě přinesly štěstí, protože favorita porazili. O výhře Pačejova rozhodl jediný gól, jehož autorem byl v 77. minutě Josef Ticháček.

Pačejov – Losiná 1:0

Domácí byli již od úvodního hvizdu aktivnější a stále zkoušeli pozornost hostujícího gólmana Kreuzmana. Losiná působila v obraně hodně zmateně, ale čekala na svoji největší zbraň – rychlé brejky. Blízko ke gólu měli hosté po chybě domácí obrany. Pačejovský brankář Boř sice včas vyběhl, ale pak měl co dělat, aby se vrátil. Domácím odstoupil kvůli zranění zkušený obránce Lávička, a na jejich hře to bylo znát, Losiná se osmělila, ale k pořádné střele se nedostala, domácí obrana fungovala na jedničku. Pačejovští se ze ztrátou opory zadních řad brzy srovnali a ke konci poločasu byli hodně nebezpeční. Do obrovské šance se dostal Klásek, ale zblízka trefil jen hostujícího gólmana. Další velkou šanci měl domácí Mrázek, který jen těsně minul před prázdnou brankou centr.

Do druhé půle nastoupili aktivněji hosté. Podařil se jim nebezpečný brejk, ale míč skončil na břevně domácí branky. Pačejovští hráli hodně nepřesně, Losiná toho využívala k rychlým protiútokům, ale také ona nebyla v koncovce přesná. Domácí však dále bojovali. Výborně hrající Němec sebral u velkého vápna obránci Losiné míč , obstřelil i gólmana, ale za toho zaskočil na brankové čáře jeho spoluhráč. Pačejov se dočkal v 78. minutě. Domácí na chvíli zavřeli soupeře v jeho šestnáctce, k několikrát odraženému míči se dostal Ticháček a prudkou střelou nedal brankáři Losiné šanci. Možnost zvýšit měli Pačejovští hned vzápětí. Gólman hostů byl daleko z branky, ale pokus o lob skončil na břevně. Hosté se snažili o brejky dlouhými nakopávanými míči, ale tato taktika jim ovoce v podobě vyrovnání nepřinesla. V posledních minutách měli možnost se vytáhnout oba gólmani, a tak se již skóre neměnilo.

„Doma se musí vyhrávat, tak jsem s třemi body velmi spokojen. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a za vůli vyhrát. Naším úkolem bylo nenechat soupeře hrát a dát víc gólů než jeden, takže splněno na padesát procent,“ řekl k zápasu spokojený trenér Pačejova Eduard Baran.

Poločas: 0:0. Branka: 77. Ticháček. ŽK: 1:0. Rozhodčí: Kříž. Diváků: 100.

Sestava Pačejova: Boř, Němec, Hosnedl, Pavelec, Lávička (Kolařík), Ticháček (Bokr), Brůha, Mrázek (Marek), Klásek, Hlůžek (Havlíček), Baran.