KRAJSKÝ PŘEBOR DOROSTU

Na vzájemné měření sil mládežnického fotbalu mezi Klatovy a Horažďovicemi, které zahájil v minulém kole dvojzápas starších a mladších žáků a který skončil vysokou výhrou Klatov, navázalo derby v krajském přeboru dorostu. V něm byli úspěšnější dorostenci Horažďovic. Vysokou výhrou doma deklasovali Klatovy a částečně odčinili již zmiňovaný neúspěch klubových mladších žáků a možná v některých případech i budoucích spoluhráčů. Jeden bod je málo, tři body by byly nejlepší, ale ani druhý bod nevyšel z penaltového rozstřelu. To je asi ten nejvýstižnější komentář k remíze sušického dorostu na domácím hřišti v duelu s jejich vrstevníky z Domažlic. Po prohře žáků v tomto kole krajského přeboru v Domažlicích nedopadla tedy konfrontace mládežnických týmů obou klubů pro Sušici zrovna nejlépe.

STARŠÍ DOROST

Horažďovice – Klatovy 7:1 (4:1; branky: Motl Jiří 2, Vachuška Aleš 2, Greger Tomáš, Nováček Tomáš, Hlaváč Milan – Harmady Pavel; rozhodčí: Pressl; ŽK: 0:2; diváků: 40)

Sušice – Domažlice 1:1 (0:0; na PK: 8:9; střelci nehlášeni; rozhodčí: Petržilka)

MLADŠÍ DOROST

Sušice – Domažlice 0:6 (0:1; střelci nehlášeni; rozhodčí: Petržilka)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU

Velmi příjemný pohled je po 10. kole na tabulku krajské fotbalové soutěže dorostu, tedy soutěže, ve které v minulém ročníku dominovala dvojice Mochtín – Chanovice. Tento úspěšný tandem nyní rozšířil další celek z Pošumaví, nováček z Dlouhé Vsi. Tým, který je převážně složený z odchovanců domácího Tatranu a Hartmanic, je na třetím místě tabulky, přičemž na druhé Chanovice ztrácí tři a na vedoucí Mochtín šest bodů.

K úspěšnému působení této trojice z Pošumaví ale chybí k lepší spokojenosti stabilnější výsledky Nýrska. O jakékoliv vyrovnanosti výsledků se nedá zatím vůbec hovořit v případě Startu Luby. Tento kolektiv prochází generační výměnou. Nízký věkový průměr je sice dobrou vyhlídkou do dalších ročníků, nicméně zatím bodoval pouze ve dvou zápasech a čtyři získané body nestačí na víc než na předposlední, 13. místo v tabulce.

Blovice – Dlouhá Ves 3:4 (3:3; branky: Krásný 2, Rous – Blažek, Maslík, Švec 2; rozhodčí: Lejsek)

Chanovice – Kdyně 8:3 (5:0; branky: Beránek Daniel 2, Chalupný Jakub 2, Polena Martin, Melka Vojtěch, Sládek Ladislav, Jedlička Marek – Vávra, Belanec, Zíma; diváků: 40; ŽK: 2:0)

V prvním poločase kralovali domácí a nepustili hosty k žádnému náznaku šance. Sami si jich vytvořili množství, z toho se jim podařilo pět proměnit. Začátkem druhého poločasu domácí pokračovali ve své jízdě a navýšili skóre až na 8:0. Potom přerovnali své řady, pustili hosty do hry a nechali je vstřelit tři góly.

Mochtín – Postřekov 4:2 (2:0; branky: 28., 66., 71. Smolík Zbyněk, 33. Bejvl Jakub – 60. Kobeš David, 82. Karlík Daniel; rozhodčí: Bína; hráno bez karet; diváků: 20)

Domácí zahazovali jednu tutovku za druhou a to se jim málem stalo osudným.V 60. mi­nutě šli hosté přímo z rohového kopu do vedení. Poté Mochtín odskočil na rozdíl tří branek a za stavu 4:1 to vypadalo, že v klidu dokráčí k dalšímu vítězství. Postřekov však v 82. minutě po hrubé chybě domácí obrany snížil na 2:4 a rázem bylo opět o co hrát.

Nýrsko – Chotěšov 0:7 (0:3). Podrobnosti nehlášeny.

Horšovský Týn – Luby 6:2 (3:1). Podrobnosti nehlášeny.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁKŮ

O body bojovali v krajském fotbalovém přeboru žáků čtyři zástupci Pošumaví.

STARŠÍ ŽÁCI

Dvakrát za sebou v předcházejících ročnících skončilo derby v Klatovech mezi domácími a Nýrskem vítězstvím Klatov 7:0 a 6:0. Bylo tomu tak i potřetí, tentokrát toto derby navíc skončilo dvouciferným vítězstvím Klatov.

Poměr sil se mění také mezi tradičními rivaly z líhní sušické a domažlické kopané. Na rozdíl od dvou předcházejících ročníků, ve kterých starší žáci z města na Otavě z Domažlic přivezli vždy tři body, letos na podzim byl v domácím prostředí jednoznačně úspěšnější tým z Chodska.

Tradičně se daří – na rozdíl od jiných zápasů na hřištích soupeřů – oběma kolektivům Horažďovic v Plzni v klání s domácím Smíchovem, který Horažďovičtí obrali o šest bodů.

Domažlice – Sušice 4:0 (2:0; střelci nehlášeni; ŽK: 0:1)

„Stručně a výstižně řečeno v Domažlicích to pánové Sladký s Neumannem dělají s mládeží nejlépe, jak jen to jde, a tak zápas vypadal podobně jako duel Bayern Mnichov – Viktoria Plzeň. Sušičtí hráči mě zklamali – po druhém gólu zápas naprosto vzdali," uvedl k utkání sušický Martin Kalný.

Klatovy – Nýrsko 10:0 (5:0; branky: Pivoňka 3, Kapusta 2, Hranáč 2, Marek, Benda, Skýpala; rozhodčí: Koura; hráno bez karet; diváků: 40)

Domácí podali jeden ze svých lepších výkonů i díky tomu, že hosté byli fyzicky slabší a věkově mladší. Přesto Nýrští zaslouží pochvalu za to, že se i za nepříznivého stavu snažili a neuchylovali se pouze k odkopávání míčů.

Smíchov Plzeň – Horažďovice 1:6 (0:1). Podrobnosti nehlášeny.

MLADŠÍ ŽÁCI

V předposledním kole měl vedoucí celek tabulky Klatovy zdatného soupeře z Nýrska. Velmi mladý tým hostů se v pošumavském derby, přestože si byl vědom nesporných kvalit domácích, nezalekl a dokonce udržel v prvním poločase bezbrankový stav. Domácí se prosadili až po přestávce a čtyřmi góly dotáhli zápas do vítězného konce.

V tomto kole získali druhé vítězství na podzim mladší žáci Horažďovic. Zajímavostí je, že zatímco doma uhráli pouze jeden bod za remízu s Přešticemi, obě výhry přivezli z venku – první z Nepomuku a druhou z Plzně ze Smíchova.

Klatovy – Nýrsko 4:0 (0:0; branky: K. Petrmichl, A. Sojka, D. Baxa, J. Jirotka; rozhodčí: Koura; hráno bez karet; diváků: 30)

Nerozhodný poločasový výsledek donutil domácí přeřadit na vyšší rychlostní stupeň a hned v úvodu další části se konečně dokázali brankově prosadit. Jejich další očekávané góly pak přineslo až posledních deset minut duelu.

Domažlice – Sušice 9:1 (6:0; branky: 15., 23. Votruba David, 21., 56. Hoang Minh Kien Martin, 29. Bláha Jan, 42. Volfík Marek, 24., 40. Böhm Martin, 28. Sedláček David – 43. Rauner Václav)

Smíchov Plzeň – Horažďovice 1:2 (0:2). Podrobnosti nehlášeny.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ ŽÁKŮ

V krajské fotbalové soutěži žáků zvládl jediný zástupce Pošumaví, žáci Startu Luby, svůj poslední podzimní domácí zápas.Po výhře jsou v tabulce na 3. místě a stále si udržují kontakt s čelem tabulky.

Luby – Horšovský Týn 5:1 (2:0; branky: 21., 54., 60. Michal Pivoňka, 34. Zdeněk Krejčiřík, 37. Jan Šafránek – 65. Filip Šinál; hráno bez karet; rozhodčí: Kastl; diváků: 25)

Horšovský Týn měl mladší, ale kvalitní mužstvo, které Lubům vzdorovalo do 21. minuty, kdy se ve vápně Michal Pivoňka poprvé prosadil po otočce přes bránícího hráče. V 31. minutě se do šance dostali hosté, domácí však podržel kapitán v brance Pavel Jiřinec. Ve 34. minutě předvedl samostatnou akci domácí Zdeněk Krejčiřík, který zvýšil nechytatelnou střelou na 2:0. V 37. minutě se přes nešikovně vyběhnuvšího brankáře hostů prosadil Jan Šafránek a střelou do prázdné branky zvýšil na 3:0. V 54. minutě si Michal Pivoňka narazil míč s Janem Šafránkem a svou druhou brankou v utkání upravil na 4:0. V 60. minutě hostující brankář vyrobil další hrubku, když sebral do rukou „malou domů" a nařízený trestný kop proměnil ve svůj třetí gól Michal Pivoňka. V 65. minutě však hostující Filip Šinál z trestného kopu z dálky pokazil lubskému gólmanovi čisté konto.

OKRESNÍ PŘEBOR DOROSTU

Bez ohledu na výsledek utkání Janovice – Hrádek, který nebyl do úterý domácím klubem nahlášen, si již zajistil půltuctovou výhrou ve Švihově podzimní vítězství v základní části okresního fotbalového přeboru dorostu nováček přeboru – sdružený tým SK Bolešiny a TJ Měcholupy, který vhodně doplnili někteří hráči, jako například Čížek z Bezděkova či rovněž střelecky dobře disponovaný Radek Šindelář z Měčína.

Železná Ruda – Hradešice 1:3 (1:2; branky: 14. Jelínek Jiří – 24. Mareš Lukáš, 26., 57. Buchta Lukáš; rozhodčí: Kurc; ŽK: 1:2; diváků: 20).

Švihov – Bolešiny 0:6 (0:5; branky: 6., 24., 25., 36. Javorský Tomáš, 34. Bečka Stanislav, 83. Čížek Václav; rozhodčí: J. Švátora; hráno bez karet; diváků: 20).

OKRESNÍ PŘEBOR ŽÁKŮ

Okresní fotbalový přebor žáků, který se jako jediná soutěž v Pošumaví hraje vzhledem k malému počtu účastníků čtyřkolově, měl na programu předposlední podzimní dějství. Pro jednoho z účastníků, kterým byl Sokol Hartmanice, to bylo vzhledem k tomu, že má v posledním kole volno, kolo poslední. Hartmanice se rozloučily s podzimem již třetí remízou, a jelikož byly se Sokolem Mochtín úspěšné i v penaltovém rozstřelu, staly se tak králem remíz i penaltových rozstřelů mezi účastníky přeboru.

Hartmanice – Mochtín 2:2 (2:1; na PK: 5:4; branky: 5. Stupka Lukáš, 9. Hanzlík Karel – 35. Šafránek Jan, 66. Adamec Pavel; rozhodčí: Hach; ŽK: 3:0; diváků: 20).

Hradešice – Měčín 1:6 (0:2; branky: 70. Sedláček F. – 9. Brant Tomáš, 16., 19. Jareš Ondřej, 41., 56. Zavadil Tomáš, 69. Koliha Karel; rozhodčí: Bala; diváků: 30).

1. Měčín 7 7 0 0 51: 6 21
2. Mochtín 7 4 1 2 21: 13 13
3. Hartmanice 8 2 3 3 13: 21 12
4. Strážov 7 2 2 3 9: 25 8
5. Hradešice 7 0 0 7 3: 32 0

OKRESNÍ PŘEBOR MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Cenné, na podzim druhé vítězství ve prospěch Plánice na jedné straně, na straně druhé nečekaná prohra třetích Janovic na hřišti jedenáctého celku tabulky, která znamená pro Duklu pohoršení si v tabulce. I to byl víkendový okresní fotbalový přebor mladších žáků. Janovice se tímto zápasem s první částí přeboru, ve které patřily k příjemným překvapením, rozloučily a v konečném podzimním účtování si úspěšnou bilanci vzhledem k vývoji posledního kola zřejmě ještě více pokazí. V derby Sušice B – Hrádek byl mužem zápasu autor pěti branek Petr Hanč. Střelecky ještě úspěšnější byl v tomto kole se šesti góly Matyáš Drábek z Dlouhé Vsi.

Klatovy B – Švihov 4:0 (3:0; branky: 13. Baxa Dominik, 23. Karlík Michal, 26. Jílek Petr, 42. Šantora Jakub; rozhodčí: Blaheta; hráno bez karet; diváků: 20).

Mochtín – Bolešiny 3:3 (2:1; na PK: 4:3; branky: Kapusta Martin 2, Rajtmajer Lukáš – Homolka David, Forejt Matěj, Rehák Vojtěch; rozhodčí: J. Švátora; ŽK: 1:0; diváků: 20).

Plánice – Janovice 4:2 (2:2; branky: 11. Pešek Matouš, 22. Kovařík Tomáš, 50., 54. Jílek Marek – 10. Bastl Adam, 24. Václavovic Dominik; rozhodčí: Říha; diváků: 20).

Dlouhá Ves – Žichovice 19:1 (9:0; branky: 54., 58. Kahle, 4., 13., 23., 25., 33., 34. Drábek Matyáš, 16., 22., 29. Krůs Štěpán, 26. Vítovec František, 27. Jírovec Lukáš, 38., 46., 48. Kadlec Josef, 44. Holiš Dominik, 51., 59. Slanina Rostislav – 47. Krejčí Tomáš; rozhodčí: Abraham; diváků: 10).

Nalžovské Hory – Pačejov 3:1 (2:0; branky: 16., 26., 47. Mareš František – 36. (PK) Pitulová Markéta; rozhodčí: Mácal; ŽK: 0:1; diváků: 30).

Sušice B – Hrádek 12:1 (4:1; branky: Hanč Petr 5, Tomas Jan 2, Samek Tomáš 2, Kramár Martin, Holman Miroslav, Kavale Lukáš – Špička Daniel; rozhodčí: Jakš; hráno bez karet; diváků: 80).

1. Luby 11 11 0 0 70: 7 33
2. Nalžovské Hory 11 7 3 1 45: 15 26
3. Janovice 12 7 3 2 47: 22 24
4. Klatovy B 11 7 2 2 40: 17 24
5. Pačejov 11 7 1 3 53: 16 23
6. Švihov 11 5 2 4 27: 22 17
7. Sušice B 11 5 0 6 52: 31 15
8. Dlouhá Ves 11 4 2 5 34: 26 14