DIVIZE – SKUPINA A

Po sobotní výhře ZČE Plzeň doma nad Čížovou opustil po podzimu zcela beznadějně poslední tým úplné dno tabulky fotbalové divize, skupiny A. Na to klesla Sušice, ale ta se nedala. V neděli po domácím vítězném klání se šestým týmem tabulky Hořovickem to bylo opět při starém – ZČE je opět za týmem z města na Otavě. Sušičtí hráči přesvědčili sami sebe, že každý soupeř je porazitelný. Tři získané body pro Sušici znamenají další jiskřičku naděje, když na nejbližší sousedy ohrožené sestupem – na tým ZČE Plzeň, který má poslední zápas s Benešovem předehraný – ztrácejí bod a na poslední Milevsko dva body. Na Jindřichův Hradec, který je třináctý, Sušice ztrácí šest bodů, ale má vzájemný zápas v příštím kole na půdě tohoto soupeře k dobru.

Sušice – Hořovicko 1:0 (1:0; branka: 33. Vrhel; rozhodčí: M. Vrzal; ŽK: 2:3; diváků: 200)

Utkání rozhodla zdařilá střela sušického Miroslava Vrhela z brejku v 33. minutě. Sušičtí měli v druhé půli další šance, ale proti navýšení skóre byl soupeřův gólman nebo jeho branka.

Ostatní výsledky: Doubravka – Jindřichův Hradec 3:3, Tachov – Zličín 6:0, ZČE Plzeň – Čížová 3:1, Písek – Rokycany 2:0, Český Krumlov – Hvězda Cheb 5:2, Milevsko – Nová Ves 0:3

KRAJSKÝ PŘEBOR

Magnetem 25. kola krajského fotbalového přeboru byl bezesporu duel v Horažďovicích, ve kterém domácí hostili Klatovy. V tomto souboji nešlo jen o klasické derby, ale také o přímý souboj o 4. místo v tabulce. Podle statistik vzájemných zápasů se více věřilo domácím, neboť Klatovy v předcházejících pěti soutěžních zápasech v Horažďovicích nebodovaly a v posledních třech dokonce nedaly domácím ani branku. Tentokráte tomu tak nebylo a statistiky se přepisovaly, když Klatovy si odvezly hned tři body! Tři body za vítězství doma nad rokycanskou divizní rezervou získaly Luby a nadále se jim daří v jejich úsilí o záchranu.

Horažďovice – Klatovy 1:3 (1:2; branky: 39. Forman – 21. (PK) Kadlec, 23., 88. Sýkora; rozhodčí: Hodek; ŽK:1:3; diváků: 150)

Ještě než se koplo do míče, měly Klatovy první ztrátu. Svoji neúčast totiž oznámil z důvodu střevních potíží hodinu před odjezdem Tomáš György. A když se k tomu přičetl zraněný Cihlář, chybějící Blažek, nedoléčený Kadlec a na lavičce náhradníků dvojice mladíků Dolanský a Hranáč doplněná o brankáře Hermana, nevypadalo to s hosty růžově.

Ale ve 21. minutě si klatovský Kadlec postavil míč po faulu na Sýkoru na značku pokutového kopu a nadvakrát překonal brankáře Jandu. O dvě minuty později Sýkora přinutil k chybě domácí obranu a zvýšil na 2:0. Na jeho branku dokázal odpovědět nejnebezpečnější hráč domácích Michael Forman, který se trefil hlavou. V druhém poločase převzali otěže zápasu domácí, kteří měli míč častěji na kopačkách, ale brankáře hostů Lorence nedokázali překonat. Dvě minuty před koncem navíc navýšil na 3:1 svým druhým gólem Sýkora.

Luby – Rokycany B 1:0 (1:0; branka: 29. Voráč; rozhodčí: Burda; ŽK: 3:2; diváků: 100)

Hned v úvodu utkání měli hosté šanci z trestného kopu, ale brankář Kalaš střelu kryl. Postupem doby domácí přidali na důrazu a bojovnosti a vytvořili si i několik šancí. Ve 29. minutě utkání našel Pavel Čipera přihrávkou Jana Voráče, který prostřelil hostujícího brankáře. Před koncem první půle měli Lubští ještě dvě šance, ale Koželuh ani Křížek branku netrefili. Šance měly Luby i v druhé půli. V 54. minutě poslal dělovku Voráč z hranice pokutového území, kterou hostující brankář jen s námahou vyrazil na roh, o dvě minuty později nevyužil dobrou příležitost Švátora. Hosté se nevzdávali, v 59. minutě Bendl mířil nad branku a v 60. minutě střelu směřující do lubské branky vyhlavičkoval Sýkora. Když se neujaly další šance domácích a skóre se neměnilo ani po závěrečném náporu hostů, Luby získaly tři velmi důležité body.

Ostatní výsledky: Příkosice – Horní Bříza 3:4, Přeštice – Chotíkov 0:2, Nepomuk – Bolevec 2:0, Domažlice B – Rapid 5:3, Koloveč – Holýšov 1:0, Stod – Vejprnice 3:1

1. A TŘÍDA

V 25. kole fotbalové 1. A třídy, neboli pět kol před koncem tohoto ročníku, se týmům z Pošumaví nepodařilo dosáhnout na body. Místo očekávaného posunu v tabulce směrem ke středu se trojlístek Svéradice, Nýrsko i Mochtín po neúspěšném kole posouvá opačným směrem. Je pravdou, že Nýrsko i Svéradice měly venku soupeře, kteří mají reálné šance si zahrát o baráž o postup. Doma opět nezvládl Mochtín důležitý zápas o šest bodů a prohrál svůj duel se svým sousedem v tabulce.

Zruč – Nýrsko 4:1 (1:1; branky: 16., 49., 65. Lauko, 74. Nosek – 40. (PK) Rubáš; rozhodčí: Valenta; ŽK: 0:2; diváků: 150)

První poločas začalo domácí mužstvo náporem, který korunovalo vedoucí brankou. Hráči Okuly se sporadicky dostávali k ohrožení domácí branky, až ve 40. minutě zablokoval střelu Patrika Kvítka v pokutovém území domácí obránce rukou a nařízený pokutový kop s jistotou proměnil Tomáš Rubáš. Ve druhém poločase na hřišti kralovalo domácí mužstvo, Nýrsko zcela zklamalo a nebýt výkonu gólmana Jiřího Moravce, mohlo být ještě hůře.

Černice – Svéradice 7:1 (4:1; branky: Stoilov 3, Forman 2, Mastný, Seman – Chaloupka; ŽK: 1:0, diváků: 150)

Mochtín – Chodský Újezd 2:3 (0:1; branky: Dolejš 2 – Pikl 3; ŽK: 1:3; ČK: 1:0 – Šťastný; rozhodčí: Pálek; diváků: 130)

Hosté měli rychlonohého Petra Pikla, který dělal mochtínské obraně největší potíže. Nakonec byl autorem hattricku, svým třetím golem rozhodl zápas dvě minuty před koncem. Domácí bojovali – prohrávali totiž 0:2, od 57. minuty hráli v deseti bez vyloučeného Šťastného, a přesto dokázali v 80. minutě vyrovnat na 2:2.Měli i šance na vítězný gól, ale ten nepřišel.

Ostatní výsledky: Žihle – Senco B 1:1 (na PK: 4:5), Spálené Poříčí – Rozvadov 2:2 (na PK: 3:5), Křimice – Město Touškov 4:1, Horšovský Týn – Chlumčany 2:0, Staňkov – Nýřany 2:2 (na PK: 1:3)

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Ještě pět kol budeme svědky souboje týmů ve fotbalové 1. B třídě, skupině B o pořadí na obou pólech tabulky. Výsledky 21. kola opět potvrdily, že to bude do posledního kola drama s otevřeným koncem. Přestože o postupu vedoucích Žichovic, které mají na čele tabulky k dobru deset bodů, nikdo nepochybuje, některé jejich poslední výsledky, mezi které patří vysoká prohra v Dlouhé Vsi a nyní prohra doma na pokutové kopy s dosud předposlední přeštickou rezervou, vzbuzují rozpaky.

Měčín – Strážov 0:2 (0:0; branky: 65. Kološ, 87. Hosnedl; ŽK: 2:2; rozhodčí: Brůha; diváků 60).

Pačejov – Rapid Plzeň B 4:1 (2:0; branky: 6., 62. Kubaň, 22. Ticháček, 85. Cikán – 84. Hlaváč; rozhodčí: Lejsek; ŽK: 0:4; diváků: 80).

Dlouhá Ves – Štěnovice 3:1 (1:0; branky: 13. Pendl, 55. Kulhánek, 58. Blažek – 75. Papež; rozhodčí: Velíšek; ŽK: 2:3; ČK: 1:0 – 41. Hubený; diváků: 120).

Starý Plzenec – Horažďovice B 4:1 (2:0; branky: Drahobeckyý, Fuja, Menšík, Směšný – vlastní; ŽK: 1:2; diváků: 50).

Žichovice – Přeštice B 1:1 (1:1; na PK: 4:5; branky: J. Beneš – Havlíček; rozhodčí: Fanfule; diváků: 100).

Hradešice – Starý Smolivec 3:1 (2:0; branky: 6. Kodýtek, 35., 71. Hlaváč – 58. Procházka; rozhodčí: Rubáš; ŽK: 3:0; diváků: 80)

OKRESNÍ PŘEBOR

Bohaté na branky bylo 21. kolo okresního fotbalového přeboru. V něm se střelci činili a výsledkem jejich snahy je průměr 4,5 branky na utkání. Nejvíce, devět, jich padlo v duelu Klatovy B – Železná Ruda. Úspěšné byly Bolešiny a Chanovice, které na hřištích soupeřů vstřelily pět branek.Pokračoval také souboj o nejlepšího střelce přeboru mezi Janem Roháčem z Bolešin, který se dostal do čela kanonýrů hattrickem do sítě Švihova, a Michalem Polenou z týmu lídra tabulky Chanovic, který v tomto kole skóroval v Malém Boru dvakrát.

Nejméně branek padlo v Hrádku, kde překvapivě hostující Běšiny připravily domácí druhý tým tabulky o dva body. To vše k radosti Chanovic, protože jejich náskok na Svatobor opět narostl.

Nezamyslice – Velký Bor 4:0 (1:0; branky: 15., 68., 89. Hupka, 65. Šlais; rozhodčí: Abraham; ŽK: 2:2; diváků: 90).

Švihov – Bolešiny 1:5 (0:3; branky: 54. Brož – 30., 82., 84. Roháč, 15., 16. Martínek; rozhodčí: P. Švátora; ŽK: 1:0; diváků: 40).

Janovice – Luby B 3:0 (2:0; branky: 27. Urban, 43. Müller, 78. vlastní; rozhodčí : Habada; ŽK: 1:3; diváků: 50).

Hrádek – Běšiny 1:1 (1:0; na PK: 9:10; branky: 10. Kojzar – 82.Vališ; rozhodčí: Hovorka; ŽK: 3:3; diváků: 100).

Vrhaveč – Sušice B 2:0 (1:0; branky: 45. Skřivánek, 72. Krýsl; rozhodčí: Hájek; ŽK: 1:1; diváků: 60).

Malý Bor – Chanovice 0:5 (0:2; branky: 13., 85. M. Polena, 30. Šebek, 49. J. Polena, 87. Prýmas; rozhodčí: Petrželka; ŽK: 3:1; diváků: 120).

Klatovy B – Železná Ruda 7:2 (1:1; branky: 26. Votípka, 48. Šlechta, 49., 71. Bouzek, 60. Kozák, 73. Ježek, 80.Rendl – 38. Lehečka, 75. Duda; rozhodčí: Bureš; ŽK: 0:1; diváků: 50).

Dohrávka 19. kola: Hrádek – Luby B 3:2 (1:2; branky: 20. Švelch, 46. Šoural, 63. Brabec – 25. Sydorenko, 44. Bešta; rozhodčí: Mazanec; ŽK 1:2; diváků: 150)

III. TŘÍDA

Deset bodů ztrácely Velhartice před zahájením jarní části fotbalové III. třídy na v té době třetí Velké Hydčice. Po posledním odehraném kole již mají Velhartice v tabulce o dva body více, Velké Hydčice odsunuly na 5. místo a samy si polepšily. Doma porazily v současné době třetí Týnec.

Velký krok k rozuzlení o postup udělaly Měcholupy výhrou ve Velkých Hydčicích a Mochtín B, který si přivezl dva body ze souboje s Žihobcemi. Teoreticky o prvním jistém postupujícím a sestupujícím již může rozhodnout následující kolo. Již nyní je ale více než zřejmé, že tuto soutěž určitě opustí směrem nahoru Měcholupy a opačným směrem Nalžovské Hory. Z dalších výsledků 21. kola zaujalo první vítězství strážovské rezervy, které ukončilo po jedenácti utkáních čekání na tento úspěch.

Nalžovské Hory – Hradešice B 0:1 (0:1; branky: 45. Hlavin; rozhodčí: Stach; ŽK: 2:1; diváků: 80).

Velhartice – Týnec 4:1 (3:0; branky: 11. Bejvl, 30., 58. Polednik, 39. Nguyen Huy Truong – 64. Topinka; rozhodčí: Lojík; ŽK: 0:1; diváků: 70).

Žihobce – Mochtín B 0:0 (na PK: 0:3; rozhodčí: Bala; ŽK: 1:0; diváků: 60).

Velké Hydčice – Měcholupy 0:1 (0:1; branka: 30. Kaňák; rozhodčí: Harmady; ŽK: 3:2; diváků: 30).

Strážov B – Kašperské Hory 3:2 (3:2; branky: 6., 23. Kalista, 21. Míšek, 11. Rimnáč, 12. Weishaupl; rozhodčí: Kurc; ŽK: 1:1; diváků: 60).

Svéradice B – Bezděkov 0:4 (0:3; branky: K. Zhvakin 2, Břečka, Tuček; ŽK: 1:4; rozhodčí: Staněk; diváků: 50).

Janovice B – Hartmanice 2:2 (1:0; na PK: 3:1; branky: 28. (PK) Jůzek, 62. Drmola – 82., 85. Sládek; rozhodčí: Javorský; ŽK: 3:2; diváků: 50)

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

V tomto ročníku fotbalové IV. třídy, skupiny A podruhé a znovu z hřiště soupeře se vrátily vedoucí Dešenice s prázdnou. Po letošní prohře v Ježovech neuspěly ani na hřišti v Bolešinech s tamní rezervou. Dvakrát za sebou na jaře čekali hráči rezervy Okuly Nýrsko doma na svého soupeře marně. Před čtrnácti dny to byly Ježovy, které se nedostavily na hřiště do Nýrska a v tomto kole to byla měčínská rezerva.

Spůle – Ježovy 2:2 (1:1; na PK: 4:5; branky: 39. Štefan, 60. Kieweg – 33. Štich, 89. Janča; rozhodčí: Blaheta; ŽK: 1:0; diváků: 30).

Bezděkov B – Železná Ruda B 2:0 (0:0; branky: 60., 65. Hebnar; hráno bez karet; rozhodčí: laik; diváků: 30). Nýrsko B – Měčín B nehráno. Hosté se k utkání nedostavili.

Bolešiny B – Dešenice 5:1 (3:0; branky: 8., 85. Koželuh, 12. Pitel, 20. Slováček, 83. Stupka –75. vlastní; rozhodčí: Špindlerová; ŽK: 1:0; diváků: 70).

Vrhaveč B – Neznašovy 6:0 (2:0; branky: 22., 42., 60., 85. Weber, 63. Mundl, 75. Jandečka; rozhodčí: Diviš; ŽK: 1:1; diváků: 60).

Měcholupy B – Dlažov 5:3 (3:1; branky: 3., 20. Kroupa, 33. (PK) Molnár, 60. Danescu, 84. Šmídek – 8. Mildner, 53. Černý, 78. Šít; rozhodčí: Stach; ŽK: 3:1; ČK: 0:1 – 84. Mildner; diváků: 70)

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Fotbalistům Budětic ve IV. třídě, skupině B chybí jen pouhý krůček k tomu, aby se dva toky od vzniku klubu otevíralo šampaňské na oslavu postupu do vyšší soutěže. Pět minut před koncem utkání v Myslívě dal totiž vítěznou brankou Jan Sekyra a Budětice jsou k postupu opět blíž. Naopak deset minut chybělo k tomu, aby na jaře úspěšná Plánice přišla v Kolinci o letošní neporazitelnost. Remízou se přiblížila na jediný bod největšímu rivalovi Kvaseticím. A tak blížící se derby Plánice – Kvasetice o posledním květnovém víkendu ještě zvyšuje adrenalin v obou táborech aktérů tohoto duelu.

Kvasetice – Hrádek B 6:3 (1:1; branky: 43., 50., 57. Klíma, 64. Maršík, 71., 89. M. Ballý – 24. Pena, 58. Dáňa, 82. Bílý; rozhodčí: Koura; ŽK: 1:2; diváků: 30).

Veřechov – Soběšice 6:1 (4:0; branky: 31. Hládeček, 37., 39., 42. Hozman, 57., 88. Šíp – 68. Pokorný; rozhodčí: Mácal; ŽK: 1:1; diváků: 40).

Kolinec – Plánice 2:2 (1:1; na PK: 6:5; branky: 10. Kratochvíl, 55. Horák – 32. Kejha, 80. Hlavatý; rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 1:3; diváků: 100).

Myslív – Budětice 0:1 (0:0; branka: 85. Sekyra; rozhodčí: Kurc; ŽK: 3:1; diváků: 90).

Pačejov B – Milčice 4:1 (2:1; branky: 12. Cikán, 36. Kodýdek, 53. Hora, 56. Ticháček – 43. Beran; rozhodčí: Brůha; hráno bez karet; diváků: 100).

Zavlekov – Hory Matky Boží 8:1 (5:0; branky: 11. Maxa, 19. Křesák, 26. Pacholík, 38. Novák, 43., 60., 69. Bylinskyy, 88. Kupka – 62. Kuchynka; rozhodčí: Šmrha; ŽK: 0:1; diváků: 60).

Předehrávka 26. kola: Kolinec – Veřechov 3:1 (0:1; branky: 58. M. Milfort, 61. Horák, 66. D. Milfort – 14. Šíp; rozhodčí: Kurc; ŽK: 2:0; ČK: 0:1 – 41. Zerzáň; diváků: 60).

1. Budětice⋌19 15 4  0 58:16 51

2. Zavlekov⋌20 13 2  5 60:30 41

3. Kolinec⋌⋌21 12 1  8 42:40 37

4. Milčice⋌20 11 2  7 56:38 36

5. Pačejov B⋌19 11 1  7 51:36 34

6. Myslív⋌20 10 2  8 44:30 32

7. Sušice C⋌19  9 1  9 40:39 29

8. Veřechov⋌20  9 1 10 43:48 29