Turnaje se účastnilo třináct týmů, mezi kterými nechyběli všichni velcí favorité včetně mladíků z plzeňské Viktorky, obhájce vítězství z předešlých dvou let Odrostu Horažďovice nebo pražského týmu 1. FC Lhota.

Jako vždy byla připravena tři travnatá hřiště a dostatečné zázemí, o které se postarali tamní dobrovolní hasiči. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, ze kterých by postupovaly nejlepší čtyři do vyřazovacích bojů. Bohužel těsně před koncem základních skupin vstoupila do turnaje ,,vyšší moc", se kterou nemohli hráči ani organizátoři nic dělat.

„Během dlouhých dvou hodin pustošily připravená hřiště přívaly vody a krup ve třech po sobě následujících bouřkách. Organizátoři se snažili mezi jednotlivými bouřkami znovu připravit hřiště, ovšem jejich snahu opětovně kazily přívaly vody. Po marném boji s přírodou a po dohodě se všemi zúčastněnými týmy bylo nakonec rozhodnuto, že turnaj zůstane nedohrán," vysvětlil jeden z organizátorů Vlastimil Makovec.

Stalo se tak poprvé v historii třebomyslické malé kopané, která sahá do roku 1983 a která se od roku 1998 hraje pod názvem ATRIUM CUP.

„Turnaj perfektně odřídila do doby přerušení čtveřice rozhodčích ve složení Jan Veverka, František Petrželka, Jiří Petržilka a Josef Abrahám. Organizátoři tímto děkují všem, kteří se podíleli na přípravě turnaje, všem zúčastněným týmům a věří, že příští 16. ročník ATRIUM CUPU, který se uskuteční 5. července 2013, pozná svého vítěze, který se nesmazatelně zapíše na putovní pohár," dodal Makovec.