V sobotu se v dalším kole Poháru České pošty představily doma dva divizní týmy z Pošumaví – Klatovy a Sušice. Oba měly těžké soupeře, ale papírové předpoklady vzaly v jednom případě za své. Na pohárový zápas Klatov s druholigovým Mostem se bude dlouho vzpomínat, domácí nováček divize totiž dokázal vyhrát na penalty. Naopak Sušice končí, třetiligové Domažlice byly nad její síly.

Klatovy – Most 0:0 (na PK: 4:2)

Více než 450 diváků na klatovském Rozvoji se celý zápas rozhodně nenudilo a hnalo domácí hráče hlasitě dopředu. Do utkání vstoupil, jak se na favorita zápasu patřilo, Most. Klatovy ale podržel brankář Rojík, který v 7. minutě skvěle vychytal Jakovljeviče. Domácím skvěle fungovala defenziva, fotbalově lepší hosty k ničemu nepouštěla. Navíc se ve 21. minutě po rychlé kombinaci přes Jůdu a Sýkoru dostal György až před mosteckého gólmana, ale ten včas vyběhl a gólovku překazil. Hned z bleskového protiútoku se ale jiskřilo před klatovskou brankou a domácí mohli děkovat Rojíkovi, který nadvakrát zabránil gólu. Klatovští hráči ale brzy ztratili před druholigovým soupeřem respekt a hra byla více než vyrovnaná.

Favorizovaní Mostečtí se nechtěli s bezbrankovým skórem smířit a do druhé půle pořádně vlétli. Bělouška však vychytal skvělý Rojík a Kotlanovu střelu zastavilo břevno klatovské branky. Víc Klatovští soupeři dovolit nechtěli. Po výborné obraně začala aktivně šlapat i záloha, hráči více napadali a Krejčí, Jůda, Sýkora nebo Procházka se stále častěji individuálně prosazovali.
Hosté si šance dokázali vytvářet, ale co nepochytala klatovská obrana, střelci spálili. Klatovští se stále častěji dostávali do střeleckých příležitostí, kam je hnalo publikum, hosté navíc přitvrdili a nabízeli Klatovům standardní situace. Most byl blízko vedoucímu gólu v 90. minutě, ale Janda vykopával míč z brankové čáry za překonaným Rojíkem.
Na řadu přišly penalty. Trenér dorostu Ján Gašpár předpověděl, že Rojík je umí a dvě nepustí, a to se také stalo. Na hřišti i v publiku vypukla obrovská radost, diváci vestoje klatovským fotbalistům potleskem poděkovali za pěkný zážitek.
„Spokojenost. Kluci dneska na hřišti nechali úplně všechno. Soupeř byl lepší, ale my jsme předvedli výborný výkon. Bohužel hodně mrzí zranění Davida Žáčka," řekl po zápase klatovský trenér Jiří Jakš.
Rozhodčí: Henych, Štricl, Kubec. ŽK: 1:3. Za Klatovy penalty proměnili Krásný, Jůda, Krejčí a Procházka.
Sestava Klatov: Rojík, Štengl (64. Krásný), Veselka, Žáček (70. Dolanský), Jůda, Janda, Mészáros, György (34. Kohout), Procházka, Sýkora, Krejčí
Sestava Mostu: Mandous, Kotlan (64. Chocholoušek), Schůt, Veselinovič, Jakovljevič (58. Mandula), Hoffman, Běloušek, Jan Procházka, Jiří Procházka, Řehák, Wermke (83. Petráček)

Sušice – Domažlice 1:5

Domažlice a Koloveč, to je pořádný rozdíl. To hned na úvod dalšího kola poháru zjistili sušičtí fotbalisté. Zatímco Koloveč dokázali Sušičané zdolat, s třetiligovými Domažlicemi to bylo jiné kafe. Hosté v Sušici začali výborně. První tutovku dokázal ještě brankář Jarolím zlikvidovat, ale už v 5. minutě poslal hosty do vedení po standardní situaci trestuhodně osamocený Bauer. Uběhlo jen pár minut a další chybu domácích trestal Tafat. Stejný hráč se za chvíli po další standardce trefil zblízka znovu, a tak domácí po čtvrt hodině hry prohrávali 0:3. K jejich smůle se krátce poté ještě zranil zkušený Kočí, který musel odstoupit po „koňaru". „Nejde to," posteskl si cestou do šatny.

Sušice ale paradoxně poté konečně začala trochu hrát a do obrovské šance se dostal střídající Varga, který unikl ofsajdové pasti. Šel sám na brankáře Ticháčka, ale mířil jen do jeho nohou. O chvilku později ale už přece jen přišlo snížení z kopačky kapitána Hracha. Hosté reagovali zvýšenou aktivitou, ale domácí držel nad vodou Jarolím.
Po změně stran se ale už Domažlice dočkaly a Hrdlička jim po sólu vrátil tříbrankový náskok. Když pak nevyužil slibnou šanci domácí Linhart, přišel trest v podobě pátého gólu hostů. V závěru se trochu zbytečně přiostřilo, ale nic zásadního už se nestalo.
„My jsme bohužel zaspali na začátku, takže v 10. minutě bylo prakticky rozhodnuto. Sice se nám podařilo snížit na 1:3 a měli jsme ještě jednu velkou šanci, ale kontaktní gól jsme bohužel nedali. Pak jdeme do brejku a necháme si dát čtvrtý gól z rychlého protiútoku po odraženém míči. Svoji roli sehrála zřejmě nezkušenost, možná jsme zpočátku hráli i trochu ustrašeně," řekl Deníku sušický trenér Jaroslav Voříšek a dodal, že vítězství hostů bylo zasloužené. S tím souhlasil i domažlický kapitán, klatovský odchovanec Petr Mužík. „My jsme chtěli rozhodnout hned ze začátku, a to se nám podařilo. Jsme spokojeni," uvedl Mužík.
Poločas: 1:3. Branky: 34- Hrach - 5. Bauer, 10. a 15. Tafat, 51. Hrdlička, 80. Vojtko. Rozhodčí: Němec, Vrzal, Průcha. ŽK: 1:1.
Sestava Sušice: Jarolím, Skrbek, Melka, Linhart, Vrhel, Hrach, Kočí (27. Varga), Szedmák (79. Skála), Fuchs, Králík (68. Budil), Matějka.
Sestava Domažlic: Ticháček, Bauer, Mužík, Braun (65. Špírek), Bárta, Leitl (78. Vojtko), Tafat, Hrdlička (65. Hamerník), Hrubý, Došlý, Javorský.