V posledním utkání fotbalové divize skupiny A se v Klatovech střetly týmy z opačných konců tabulky. Domácí z divize sestupují do krajského přeboru, hostující tým Loko Vltavín naopak jako vítěz postupuje do ČFL. Na podzim dostaly Klatovy v Praze šest branek.

TJ Klatovy - Loko Vltavín 0:4

V prvním poločase měli hosté sice mírně navrch, rozdíl mezi hrou obou týmů ovšem určitě neodpovídal postavení v tabulce. Šance se střídaly na obou stranách, hosté hrozili zejména ze standartních situací.

Ve 20. minutě zahrával z nebezpečné vzdálenosti volný přímý kop hostující Pospíšil, jeho rána šla ovšem těsně nad břevno Hermanovy branky. Ve 26. minutě se pokusil z dálky ohrozit branku hostů Matějka, jeho prudká střela šla ovšem zcela mimo. Lepší příležitost měl o dvě minuty později Mészáros, jeho střelu zblízka však brankář hostů dobrým zákrokem zneškodnil.

Další sérii střel začal ve 35. minutě hostující Horní, z volného přímého kopu pálil vysoko nad. O minutu později stejně mířil domácí Mészáros střelou z dálky a o další dvě minuty později pálil zdálky vysoko nad hostující Marčík.

Lepší mušku měl ve 39. minutě, nebezpečnou střelu však Herman vyrazil. Ve 41. minutě mohl strhnou vedení na stranu hostů Kalod, ale minul. Poslední slovo v prvním poločase měli domácí. Ve 43. minutě střílel György, hlavou mohl ještě nasměrovat míč do sítě Pavlík, ovšem ani z této příležitosti gól nepadl. První polovina hry tak skončila bez branek.

Na začátku druhého poločasu byli domácí lepším týmem, své šance však neproměnili. V 60. minutě si potlesk diváků vysloužil György, jeho vyloženou šanci ovšem brankář hostů zlikvidoval a naplnilo se známé rčení „nedáš, dostaneš“. Vzápětí následoval protiútok a Herman nedosáhl na střelu k tyči, kterou vyslal Červenka a hosté se ujali vedení. O deset minut později měl vyrovnávací gól na kopačce Hovorka, jeho střelu brankář vkleče vyrazil a z okamžitého protiútoku Kalod zvýšil na 0:2. Poté už hosté hru kontrolovali a do konce zápasu přidali další dvě branky.

Poločas: 0:0. Branky: 61. Červenka, 72., 74. Kalod, 80. Socha. Rozhodčí: Hrabovský, Svatík, Cupl. ŽK: 1:0. Diváků: 100. Sestava domácích: Herman – Bouberle, Bečka, Hovorka, Ježek, Mészáros, Hadraba, Matějka (75. Pergl), Pavlík, György, Hromádka (65. Fait).

Poslední utkání klatovských fotbalistů v divizi zhodnotil trenér „áčka“ Jiří Toman:

„Byl to samozřejmě zápas soupeřů z opačných konců tabulky. Vltavín postupuje a my sestupujeme do krajského přeboru. Chtěli jsme zápas odehrát tak, abychom si zahráli pěkný fotbal, abychom v posledním zápase diváky potěšili.

Myslím, si že dlouho se nám to dařilo, soupeře jsme dokázali celkem eliminovat, ikdyž v první polovině byl o trochu lepší. Ve druhé polovině jsme měli i více šancí než soupeř. Pak jsme měli „tutovku“, kterou jsme však nedali, naopak jsme dostali gól na 0:1. Pak padly během několika minut další dva góly a bylo po zápase.

Mrzí mě to, zápas z naší strany nebyl až tak špatný. Sice jsme opět hráli v poněkud „slátané“ sestavě, ale kluci se snažili a byli vyrovnaným soupeřem. Rozhodly, samozřejmě, góly, a ty soupeř, který je zkušenější, dával, zatímco my jsme šance neproměnili.

Letos do divize nastoupili nezkušení, mladí hráči a na to jsme doplatili. Zkušenosti z divize se však klukům budou hodit i v krajském přeboru. Za dva za tři roky hráčsky dorostou a pokud v Klatovech vydrží, může se tým pokusit o postup zpět do divize.“

Výsledky 30. kola: Klatovy – Vltavín 0:4 (75. a 76. Kalod, 62. Červenka, 80. Socha), Hořovicko – Vejprnice 2:2 (8. Petr, 57. Kaufman – 87. Löwy, 88. Lisý), Domažlice – Motorlet 1:0 (45. Bublík), Milevsko - Tachov 1:1 (60. Janouch - 13. Malý), Prachatice – Benešov 2:2 (4. Průša, 50. Košík – 76. Stoszek, 84. Křivohlavý), Příbram B – Votice 1:1 (96. Wágner – 20. Očovan), Admira – Meteor 6:1 (22. Jehlička z pen., 37. Müller z pen., 68. a 84. Majer, 77. Šimáček, 83. Kejha – 76. Čmejla z pen.), Třeboň – Strakonice 0:0 (předehráno).

Pořadí: 1. Vltavín 65, 2. Motorlet 55, 3. Prachatice 51, …, 6. Domažlice 46, …, 11. Tachov 42, …, 14. Milevsko 35, 15. Klatovy 17, 16. Vejprnice 10.