DIVIZE – SKUPINA A

Otáčet nepříznivý výsledek museli doma fotbalisté Klatov proti Rokycanům v divizním klání. Hosté se ujali šťastně vedení, ale ve druhé půli patřilo hřiště domácím, kteří dvěma góly rozhodli. Naopak až do konce musela bojovat doma Sušice o cenný bod proti druhému v tabulce Táborsku B.

Klatovy – Rokycany 2:1 (0:1; branky: 48. Janda, 68. Mészáros – 24. Mandous; rozhodčí: Vrchota; ŽK: 2:2; diváků: 320)

Hosté se ujali vedení ve 24. minutě, když Mandous přetáhl centr z volného přímého kopu na zadní tyč a míč zapadl do sítě za záda klatovského gólmana Hermana. Klatovští si vytvořili dost šancí, ale neujala se ani jedna. Ve 29. minutě hostující brankář vyrazil Bezděkův centr k Lukešovi a ten z voleje napálil míč, ale gólmana na brankové čáře zastoupil jeden z hráčů. Ve 34. minutě zastavila střelu klatovského Lukeše tyč. Druhý poločas začal pro domácí výborně a hned po třech minutách po rohovém kopu Krejčího vyrovnal hlavou Janda. Po několika promarněných šancích se domácí dočkali v 68. minutě, kdy Krejčí centroval z rohového kopu, Jandovu hlavičku brankář vyrazil, ale dobíhající Mészáros už se nemýlil. Když v 72. minutě Herman vytáhl perfektní zákrok v situaci jeden na jednoho a deset minut před koncem netrefil prázdnou branku klatovský Bezděk, skóre se nezměnilo.

Sušice – Táborsko B 2:2 (0:0; na PK 4:5; branky: 61. Szedmák, 90. J. Melka – 73. Musiol, 82. Hovorka; rozhodčí: Aubrecht; ŽK: 3:5; diváků: 100)

Domácí proti posílené rezervě Táborska pozorně bránili a první poločas skončil bez branek. Těch se diváci dočkali až v druhé části druhého dějství. Domácí se ujali vedení v 61. minutě gólem Szedmáka. Hosté srovnali a v 82. minutě otočili skóre utkání na 2:1. Domácí se nevzdali a v poslední minutě vstřelil střídající Jakub Melka vyrovnávající branku. O druhém bodu rozhodly penaltové rozstřely, ve kterých hned v úvodu zklamal domácí kanonýr Páleník, který svůj kop neproměnil. Jelikož se hosté nemýlili, skončil rozstřel jejich vítězstvím 5:4.

KRAJSKÝ PŘEBOR

Fotbalisté Horažďovic, přestože měli v krajském přeboru za soupeře velkého favorita z Kolovče, nemohli myslet na nic jiného než na maximální zisk bodů. Na domácím hřišti ale již tolik v tomto ročníku ztratili, že je to až neuvěřitelné.

Koloveč se vrátila z Horažďovic s prázdnou pouze jednou, ale to bylo v době, kdy domácí byli v laufu. Po prohře 0:5 na podzim v Kolovči se zdál tříbodový zisk domácích jako hodně těžký úkol. Nicméně i nemožné je někdy možné a tato těsná výhra Horažďovic by je měla nastartovat k úspěšnému závěru, kterým je záchrana v krajském přeboru.

Horažďovice – Koloveč 3:2 (1:0; branky: 17. Janouškovec, 56., 85. Skuhra – 52. Milota, 64. T. Došek; rozhodčí: Havránek; hráno bez karet; diváků: 80)

Sestava Horažďovic: Macoun, Šafanda, T. Greger, M. Greger, Skuhra, Janouškovec (76. Květoň), Vachuška, Forman (61. Nauš), Sova, Melka (87. Šašek), Vrzal.

1. A TŘÍDA

Pačejovu se výborně vydařila odveta v souboji nováčků ve fotbalové 1. A třídě. Pačejovští na podzim prohráli v Mýtě 1:5, ale soupeři to nyní vrátili i s úroky.

Nýrsko to ve Staňkově nemělo snadné, ale když bylo třeba, opět zabralo a důležité tři body zase udělaly malý zázrak v tabulce.

Žichovice zvládly bravurně duel v Žihli na umělce a po střeleckém koncertu autora čtyř branek Butnaru a jednom střeleckém úspěchu Šišky si přivezly krásný výsledek, který by je měl do další části jara výrazně povzbudit. Úspěšné venku byly i Svéradice, které vyhrály ve Stodě a v tabulce jsou již na 2. místě. Luby si doma poradily s Křimicemi, které potřebují body k záchraně od baráže.

Pačejov – Mýto 7:0 (5:0; branky: 12. Pelouch, 25. Dytrt, 28. Klásek, 29.Panuška, 43., 68., 71. J. Kubaň; rozhodčí: Špoták; hráno bez karet; diváků: 120)

Pačejov vedl v poločase již 5:0 a po změně stran v pohodě kontroloval hru. Čistého hattricku dosáhl domácí Jaroslav Kubaň. Vítězství domácích je zasloužené, překvapivá je bezesporu jeho výše.

Staňkov – Nýrsko 1:4 (1:2; branky: 14. Hruška – 8., 24. György, 54. Kohout, 81. Kalivoda ml.; rozhodčí: Kohout)

Nýrsko se rychle dostalo do vedení, domácí však stihli stejně rychle odpovědět. Pak se podruhé v první půli trefil nýrský György a hosté do konce poločasu kontrolovali hru a nepustilo domácí k žádné akci. Nýrští přidali ve druhé půli dvě branky a zaslouženě si odvezli všechny body.

Žihle – Žichovice 1:5 (0:3; branky: Peterka – Butnaru 4, Šiška; ŽK: 1:0; diváků: 10)

Stod – Svéradice 2:4 (0:2; branky: 56. Terber, 61. Tlustý – 29., 75. Kába, 37., 48. Beránek; rozhodčí: Šlajs; hráno bez karet; diváků: 80)

Svéradice na stodské půdě v prvním poločase herně dominovaly, po gólech Káby a Beránka vedly 2:0 a při lepší střelecké produktivitě mohlo být skóre mnohem vyšší. Ve 46. minutě zahodili domácí dvě obrovské šance, a když jim z protiútoku Beránek zasadil třetí úder, zdálo se být jasno. Svéradičtí asi pod dojmem, že je hotovo, začali v obranné činnosti hrát lehkovážně. Stod záhy po přesném centru a zakončení Terbera a po rohovém kopu po hlavičce Tlustého snížil na 2:3. Hosté se probudili a čtvrhodiny před koncem definitivně rozhodl svéradický Kába.

Luby – Křimice 2:1 (1:1; branky: 44., 90. (PK) Voráč – 27. Rada; ŽK: 2:5; diváků: 150)

Od začátku měli domácí převahu, vytvářeli si i gólové příležitosti, ale ve hosté šli do vedení ve 27. minutě po důrazu Rady. Domácím se podařilo vyrovnat až ve 44. minutě Voráčem. Také ve druhém poločasu měli domácí mírnou převahu, ale střelecky se nemohli prosadit. Když už se zdálo, že o vítězi utkání budou rozhodovat pokutové kopy, kopaly Luby v 90. minutě pokutový kop. Míč si postavil sám faulovaný Voráč a proměnil ho.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Měčín se střetl doma se Strážovem v možná nejdůležitějším zápase jara pro oba týmy. Ty jsou zatím největšími aspiranty na sestup. Do zápasu šel Strážov s dvěma body navíc a s jedním zápasem k dobru, hlavní devíza, domácí hřiště byla na straně domácích. Ti čekají na své první vítězství doma hodně dlouho, a když se jim to nepodařilo ani tentokrát (výhra na penalty je již jen loterií, která Měčínu stejně jako Strážovu docela vychází – tentokráte vyšla domácím) pak musí čekání na třeba šťastný konec jara odložit. Mochtín šel do zápasu se Starým Smolivcem z pozice druhého týmu tabulky v roli velkého favorita. Hosté ale byli proti a do boje o záchranu si odvezli velmi cenné dva body. Spálené Poříčí potvrdilo svoje kvality v Dlouhé Vsi a zásluhou čistého hattricku zatížilo brankové konto domácích třemi góly. Domácí byli o jednu branku méně úspěšní a vyšli tentokrát bodově naprázdno.

Měčín – Strážov 0:0 (na PK: 3:2; rozhodčí: Hromka)

Dlouhá Ves – Spálené Poříčí 2:3 (0:0; branky: 59. Goby, 90. (PK) Kulhánek – 46., 59., 61. Jirka; rozhodčí: Rubáš; ŽK: 3:2; ČK: 0:1 – 90. Novotný; diváků: 110)

Mochtín – Starý Smolivec 1:1 (0:1; na PK: 4:5; branky: J. Dolejš – vlastní; rozhodčí: Mareš; ŽK 1:2; diváků: 60)

Chlumčany – Chanovice 2:1 (0:1; branky: Havlíček, Šimána – Srb; ŽK: 2:4; ČK: 0:1; diváků: 120).

OKRESNÍ PŘEBOR

Šlágr kola okresního fotbalového přeboru se hrál v Hrádku. Domácí lídr tabulky šel do duelu s Hradešicemi s pětibodovým náskokem na svého soupeře a po skončení si ve srovnání s hosty si ještě polepšil o dva body. Ve srovnání s pronásledovateli si však pohoršil oproti sušické rezervě, která vyhrála v Měcholupech, na Hrádek ztrácí bod, takže přebor se do posledních pěti kol ještě více zdramatizoval.

Velký Bor – Luby B 1:0 (0:0; branka: 50. Šilhavý; rozhodčí: Abraham; hráno bez karet; diváků: 50)

Bolešiny – Mochtín B 2:0 (0:0; branky: 76. Šmolc, 82. Roháč; rozhodčí: Marek; hráno bez karet; diváků: 80)

Hrádek – Hradešice 0:0 (na PK: 5:3; rozhodčí: Bureš; ŽK: 2:1; diváků: 150)

Měcholupy – Sušice B 0:2 (0:1; branky: 32. Varga, 52. Klíma; rozhodčí: Habada; ŽK 1:1; ČK 1:1 – Kubík – Mataše; diváků: 60)

Janovice – Klatovy B 3:3 (0:3; na PK: 3:4; branky: 51., 70. Jůzek, 60. Hájek – 15. Kotáb, 23. Štengl, 35. Sýkora; rozhodčí: Lojík; ŽK: 1:1; diváků: 80).

Vrhaveč – Běšiny 0:0 (na PK: 5:6; rozhodčí: Šmrha; ŽK: 2:1; diváků: 80)

Malý Bor – Nezamyslice 1:1 (0:1; na PK: 1:3; branky: 85. Brož – 37. Jiřík; rozhodčí: Stach; ŽK: 3:3; ČK: 1:0 – 91. Vodička; diváků: 60).

III. TŘÍDA

Milčice v roli domácího týmu na hřišti v Kolinci překvapily ve fotbalové III. třídě samy sebe ale hlavně svého favorizovaného soupeře. Místo očekávání, že Velhartice zopakují podzimní vítězství 3:0 z domácího hřiště, utržili Velhartičtí od posledního týmu tabulky nepříjemnou prohru. Na podzim měly Dešenice a Kašperské Hory postupové ambice.Ty ale Dešeničtí již opustili, zatímco u Kašperských Hor ještě s blížícím se koncem soutěžního ročníku vzrostly. Z Dešenic si odvezly všechny body.

Svéradice B – Budětice 1:0 (1:0; branka: 8. Prokopius; rozhodčí: Říha; ŽK: 2:0; diváků: 120)

Velké Hydčice – Železná Ruda 4:2 (2:0; branky: 10. Korda, 26., 82. Hlaváč, 77. Marek – 55. Duda, 75. Trejbal; rozhodčí: Hessová; ŽK: 3:2; diváků: 50)

Dešenice – Kašperské Hory 0:4 (0:3; branky: 19. Tomek, 32., 44. Šuba, 78. Řimnáč; rozhodčí: Pastyřík; hráno bez karet; diváků: 50)

Žihobce – Hartmanice 0:4 (0:2; branky: 17. J. Sládek, 44., 65. P. Sládek, 72. Šimek; rozhodčí: Staněk; ŽK 1:1; diváků: 60)

Zavlekov – Švihov 3:2 (1:0; branky: 10. Bilynskyy, 46. Hlavín, 69. Fous – 48. Kowalski, 74. Kašpárek; rozhodčí: Kurc; ŽK: 2:0; diváků: 60)

Bezděkov – Týnec 1:3 (0:2; branky: 85. Bohatý – 9. Ceplecha, 40. Fait, 87. Frous; rozhodčí: Blaheta; ŽK: 0:1; diváků: 50)

Milčice – Velhartice 5:2 (4:1; branky: 2., 16., 67. Vladař, 3., 30. Skala – 40. Brůha, 51. Pilík; rozhodčí: Abraham; hráno bez karet; diváků: 50).

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

Chudenice doma potvrdily ve fotbalové IV. třídě, skupině A proti Ježovům roli favorita, čtyřmi góly z pěti se blýskl jejich kanonýr Jan Soupír. Předzápasová prognóza hovořila o tom, že pokud by lídr tabulky, Janovice B, mohly s nějakým soupeřem do konce ročníku ještě klopýtnout, pak by to mohlo být s nevyzpytatelným Měčínem B. A stalo se. Na janovickém hřišti se po poločase, který skončil 1:1, v posledních dvaceti minutách strhla branková přestřelka. Hostům se podařilo srovnat na 2:2 a dalšími dvěma góly výsledek otočili. Radost tak zavládla v Chudenicích, které se bodově na janovickou rezervu dotáhly.

Chudenice – Ježovy 5:0 (4:0; branky: 2., 26., 45., 47. Soupír, 31. Kadlec; rozhodčí: Blaheta; hráno bez karet; diváků: 100)

Nýrsko B – Křenice 9:1 (5:1; branky: 12., 14., 18., 79. Švarenina, 22., 38., 63. (PK) Bureš, 59. (PK), 75. Taušek – 44. (PK) Lösch; rozhodčí: Javorský; ŽK: 1:4; diváků: 30)

Spůle – Měcholupy B 1:5 (0:1; branky: 56. Formánek – 31., 70. Votava, 47., 75. Javorský, 89. J. Kanta; rozhodčí: Hovorka; ŽK: 0:2; diváků: 30).

Vrhaveč B – Bolešiny B 0:4 (0:1; branky: 36. vlastní, 58. Jandík, 73. Vraný, 79. Matoušek; rozhodčí: Hessová; hráno bez karet; diváků: 40)

Janovice B – Měčín B 2:4 (1:1; branky: 43. Holý, 70. Slivoň – 11. Čejka, 75. Duchek, 78. Bureš, 85. Tauš; rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 2:2; diváků: 50).

Neznašovy – Železná Ruda B 2:1 (2:1; branky: 8. Voráček, 31. Langmajer – 9. Duda; rozhodčí: Petličarovský; hráno bez karet; diváků: 20).

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Chanovická rezerva získala ve fotbalové IV. třídě, skupině B po remíze doma s lídrem tabulky Plánicí další plichtu, ale v penaltách zatím štěstí nemá. Pro Kolinec byl zápas s předposledním týmem tabulky, Horami Matky Boží, spíše přípravou na rozhodující zápas jara, který ho čeká v sobotu v Plánici. Půjde o přímý souboj o postup.

Kvasetice – Chanovice B 1:1 (0:0; na PK: 5:4; branky: 75. Maršík – 70. Potsch; rozhodčí: Veverka; ŽK: 2:0; diváků: 30)

Veřechov – Nalžovské Hory 2:0 (1:0; branky: 28. Šíp, 65. Kadaně; rozhodčí: Kurc; ŽK: 2:1; diváků: 40)

Sušice C – Soběšice 6:0 (0:0; branky: 64., 85. Hanula, 63., 66. Kratejl, 81. Vinický, 88. Sotona; rozhodčí: Bala; hráno bez karet; diváků: 60)

Kolinec – Hory Matky Boží 5:0 (2:0; branky: 7., 38. Vacherlon, 58. Horák, 78. Tománek, 83. Milfort; rozhodčí: Mácal; hráno bez karet; diváků: 50).

Myslív – Plánice 2:1 (1:1; branky: 25. Bláha, 48. Matas – 22. Plánička; rozhodčí: Petličarovský; ŽK: 3:2; diváků: 110)

Pačejov B – Hrádek B 2:2 (1:0; na PK: 4:5; branky: 45. Štěpán, 77. Kalčík – 62. Mareš, 73. Adamec; rozhodčí: Marek; ŽK: 0:2; diváků: 30).

1. Plánice⋌17 12 3  2 49:14 41

2. Kolinec⋌17 12 2  3 48:20 39

3. Kvasetice⋌17  9 3  5 39:21 32

4. Sušice C⋌17  7 6  4 42:24 31

5. Veřechov⋌17  6 7  4 31:28 28

6. Myslív⋌17  7 3  7 32:39 27

7. Chanovice B⋌17  6 6  5 48:32 26

8. Nalžovské Hory⋌17  7 3  7 30:34 26