Krajský přebor dorostu

Fotbalové dorostenecké týmy Klatov mají za sebou další utkání ve finálové části krajského přeboru o 1. až 5. místo.

STARŠÍ DOROST

V odvetném zápase nástavbové části se v Klatovech střetly první dva týmy tabulky. Hosté doma v úvodním zápase finále prohráli s Klatovy 0:1. Z odvety z Klatov si domažlický tým odvezl body za spravedlivou remízu a vítězství na pokutové kopy.

Klatovy – Domažlice 2:2 (1:1; PK 3:4)

Hned v úvodu utkání se domácí nechali zaskočit dlouhou přihrávkou vzduchem na hostujícího útočníka Tumpacha, který prostřelil brankáře Schweigla. Vyrovnání přišlo ve 28. minutě, kdy Pitel vyslal přihrávkou mezi obránci k úniku Krásného, a ten střelou na vzdálenější tyč srovnal na 1:1. A minutu poté mohli domácí jít do vedení, avšak Krásného tvrdou střelu brankář opět vyrazil na roh. Do poločasu mohli domácí utkání zvrátit na svoji stranu, ale chyběl jim lepší pohyb. Byl to naopak soupeř, který dále dobře bránil a čekal na příležitost. Domácí ji nabídli v 68. minutě, když lehký centrovaný míč školácky nechali propadnout na malém vápně a soupeři stačilo jenom nastavit nohu. Vyrovnání přinesla až poslední minuta. K odraženému míči se dostal Kozák a trefil se přesně k tyči. Při střelbě ze značky pokutového kopu pak byl šťastnější soupeř.

Sestava Klatov: Schweigl – Kozák, Macháček, Čabrada, Bláha – Cibulka, Harmady, Pitel, Javorský – Krásný, Šleis. Dále nastoupili Marek a Bošek.

MLADŠÍ DOROST

Po vítězství Klatov v úvodním kole finálové části krajského přeboru mladších dorostenců o 1. až 5. místo v Domažlicích 4:1 dotáhli Klatovští do vítězného konce i odvetný domácí duel. Hosté začali tento zápas s devíti hráči, ale i když doplnili hráče na plný stav, skóre na jejich brankovém účtu stále narůstalo.

Klatovy – Domažlice 11:0 (7:0; branky: Javorský 4, Skýpala 2, Sojka, Pivoňka, Benda, Zedek a Křepel)

Soupeř k utkání nastoupil pouze s devíti hráči a až během úvodních pěti minut postupně mužstvo doplnil na plný počet. Domácí ale i tak jasně dominovali ve všech směrech a dařilo se jim připravené akce zakončovat. Mezi 25. minutou a 30. minutou zápasu vstřelili Klatovští čtyři branky a soupeře úplně zdecimovali. Do poločasu pak hosté z Domažlic inkasovali ještě dvakrát.

Sestava Klatov: Šít – Bouberle, Bošek, Sojka, Zedek – Křepel, Javorský, Marek, Benda – Skýpala, Pivoňka. Dále nastoupil také Šleis.

Krajská soutěž dorostu

Proti osmi hráčům nastoupila doma Sušice ve 26. kole krajské fotbalové soutěže dorostu. Přitom soupeř, Sokol Blovice, patřil v dosavadním průběhu krajské soutěže mezi týmy, které úspěšně konkurovaly kolektivům z Pošumaví, které v tomto ročníku soutěži kralují.

Horažďovice – Staňkov 10:1 (5:0; branky: Boček 5, Sládek 2, Šašek, Vachuška, Vrzal – Bláha; rozhodčí: Pressl; bez karet; diváků: 30)

Sestava Horažďovic: Přibyl, Šašek, Pikeš, Stulík, Macoun, Boček, Kovář, Petřík, Masopust, Vachuška, Greger, Vrzal, Sládek.

Nýrsko – Postřekov 3:1 (2:0; branky: 10. Jelínek, 25. Toman, 72. Janovský (PK) – 80. vlastní; rozhodčí Pena; ŽK: 1:2)

Domácí v první půli vstřelili dvě branky a uklidnili se tím až příliš. Ve druhé půli hodně polevili a s přibývajícím časem byli hosté lepším týmem.

Sestava Nýrska: Kubečka, Kucharik, Němec, Nguyen C., Valenta, Havel, Janovský, Jelínek, Nguyen H., Toman, Vavra, Irlbek

Luby – Hradešice 3:3 (2:3; PK 5:4; branky: Talaš, Maňas, Vlach – Bucha, Nováček, Nauš; rozhodčí: Hovorka; ŽK: 4:1; diváků 30)

Sušice – Blovice 8:0 (6:0; branky: 2. Čanecký, 5. a 12. Miškovič, 25. a 26. Pojar, 40. Brabec, 60. Šoural (PK), 85.Hubáček Patrik.

„Jednoznačné utkání, ve kterém se hostující tým dostal na naši polovinu jen při dlouhých odkopech. Bylo to způsobeno tím, že dorazil k utkání pouze s osmi hráči. Hodnocení nemá cenu, byla to prostě ztráta času," uvedl k zápasu sušický trenér Pavel Hubáček.

Sestava Sušice: Šoural, Hájek, Hubáček Patrik, Vichr, Vítovec, Dohnal, Čanecký, Jána, Brabec, Pojar, Miškovič, Skypala, Kutil, Hubáček Daniel, Černý, Homolka

Mochtín – Merklín 3:0 (1:0; branky: Peleška, Pretzelmayer, Burian; rozhodčí: Petrželka; bez karet; diváků: 20)

Hosté se zaměřili hlavně na bránění, a tak se hrálo převážně na jejich polovině. Favorizovaný Mochtín zápas odehrál v tréninkovém tepmu, přesto měl spoustu šancí, ale skvělý gólman Merklína kapituloval jen třikrát.

Krajský přebor žáků

O mistrovské body bojovali zástupci Klatovska v krajském fotbalovém přeboru žáků.

STARŠÍ ŽÁCI

Ve 26. kole přeboru starších žáků na sebe narazily z pětice účastníků z Pošumaví dvě dvojice v okresních derby. Obě skončila vítězstvím v tabulce úspěšnějších týmů. V Klatovech domácí porazili výrazným rozdílem Horažďovice, v Lubech zvítězili hosté z Nýrska.

Blšany – Sušice 5:0 (2:0)

Podrobnosti nehlášeny

Klatovy – Horažďovice 8:1 (6:1; branky: Shklyarskyy 3, Šimek 2, Trumpeš, Barborka, Berka – Štěch; rozhodčí: Mazanec; bez karet; diváků: 30)

Okresní derby skončilo pro klatovské mužstvo nad očekávání vysokou výhrou. Hosté z Horažďovic dokázali vyrovnat na 1:1, ale pak domácí stupňovali tempo a ještě v prvním poločase rozhodli o svém zaslouženém vítězství.

Sestava Klatov: Mareš O., Berka, Baxa, Kolerus, Daněk, Koliha, Partyngl, Trumpeš, Šimek, Barborka, Shklyarskyy; střídající hráči: Havlíček, Bilíček, Petrmichl, Barhoň.

Luby – Nýrsko 0:2 (0:1; branky: 20. Nový (PK), 47. Mašek; rozhodčí: Klička; ŽK: 2:0; diváků: 40)

Od začátku utkání měli hosté navrch, dobře kombinovali, byli rychlejší a vyhrávali většinu osobních soubojů. Během první půle si vytvořili několik šancí, ale proměnit se jim podařilo pouze jedinou, když ve 20. minutě se z nařízeného pokutového kopu nemýlil Martin Nový. Ve druhé půli zvýšil ve 47. minutě Zbyněk Mašek, a rozhodl zároven o celkovém výsledku utkání.

Sestava Lub: Schejbal, Gajdoš, Kaiser, Štilip, Toman, Černý, Flosman, Pivoňka, Háša, Maňas, Votava, Kafka.

Předehrávka 25. kola:

ZČE Plzeň – Luby 5:0 (2:0; branky: 23. a 57. Vodrážka, 45. a 70. Otto, 34. Kobza; rozhodčí: König; ŽK: 2:0; diváků: 40)

Domácí potvrdili roli favorita a zvítězili po dobrém výkonu 5:0. Hosté se soupeřem drželi krok jen první půlhodinu, ve druhém poločasu po problémech se sestavou rezignovali a dovolili soupeři zcela ovládnout hru. Jen díky dobrému výkonu brankáře Schejbala neskončilo utkání větším rozdílem.

Nepomuk – Sušice 5:1 (4:1)

MLADŠÍ ŽÁCI

Potřetí za sebou doma remízovali mladšíci Startu Luby, tentokrát se čtvrtým celkem tabulky z Nýrska.

Blšany – Sušice 3:4 (2:2)

Klatovy – Horažďovice 10:0 (4:0; Branky: 36., 40., 50. Kirpal, 3., 25. Hais, 28., 56. Fiala, 22. Říha, 41. Kovářík, 60. Muknšnábl (PK); rozhodčí: Mazanec; bez karet; diváků: 20)

Domácí tým bavil diváky pestrou kombinační hrou, řadou gólových šancí a hlavně parádními brankami. Zcela neškodní hosté mohou děkovat jen svému brankáři, který je uchránil od ještě většího debaklu.

Sestava Klatov: Muknšnábl, Jánský, Říha, Petrželka, Kirpal, Doubek, Hais, Kovářík, Kutka, Fiala, Kuchárik.

Luby – Nýrsko 0:0 (PK 3:4)

ZČE Plzeň – Luby 0:1 (0:0; branka: 48. Říha)

Oba týmy dobře bránily, šancí a střel na branku na obou stranách mnoho nebylo. Postupem času bylo zřejmé, že kdo dá branku, ten vyhraje, a to se nakonec podařilo Lubům, když Jan Říha zatočil ve 48. minutě zápasu rohový kop přímo do domácí branky.

Nepomuk – Sušice 6:2 (1:1)

Krajská soutěž žáků

Po první domácí prohře v tomto ročníku krajské fotbalové soutěže s vedoucím celkem tabulky Sokolem Blovice nastoupila opět na domácím hřišti klatovská žákovská rezerva s jasným cílem spravit si chuť a naplno bodovat se Staňkovem. Hosté, kteří disponují poměrně fyzicky vyspělým týmem, ale nepřijeli do Klatov s úmyslem prodat svoji kůži lacino.

Klatovy B – Staňkov 3:1 (0:1; branky: Shklyarskyy 2, Krejčiřík – Drudík; rozhodčí: Pressl; bez karet; diváků: 30)

Domácí vstoupili do utkání velmi laxně a kvůli jejich nepřesnosti v kombinaci a špatnému pohybu to byli hosté, kteří začali diktovat tempo hry. Jejich aktivita byla oceněna první brankou utkání, kdy si ve 23. minutě s rozehranou standardní situací nedokázala poradit domácí obrana a odražený míč uklidil do domácí brány Drudík. Protože ani toto varování domácí neprobudilo, byli to po zásluze hosté, kdo odcházel s jednobrankovým náskokem v poločasové přestávce do kabin.

Do druhého poločasu vyběhl úplně jiný domácí tým. Hráči Klatov zlepšili pohyb, zjednodušili a zpřesnili kombinaci. Poté, co ve 37. minutě srovnal skóre po špatně zahrané malé domů Shklyarskyy, definitivně převzali taktovku hry.

Z jejich vytrvalého tlaku však vyplynulo minimum šancí. Při té největší, po krásné akci z pravé strany, kdy přesnou přihrávkou našel Bilíček nabíhajícího Javorského, ale posledně jmenovaný k překvapení všech nedokázal dopravit míč do prázdné branky hostů.

Ani tato promarněná šance domácí neodradila a v závěrečném tlaku se k nim proto přiklonilo i tolik potřebné štěstí. V 64. minutě si na známé pravidlo „když nevíš co s míčem, tak vystřel" vzpomněl Krejčiřík a jeho střela poté, co propadla brankáři hostů mezi nohama, znamenala zisk tří bodů.

Definitivní tečku za utkáním udělal v 69. minutě svým druhým gólem Shklyarskyy, který dokázal s přehledem zakončit svůj samostatný nájezd. Výkonem zejména ve druhém poločase si domácí hráči tři body zasloužili, ale hosté zanechali v Klatovech velmi sympatický dojem.

Okresní přebor dorostu

Nečekaný zvrat předvedli hosté ze Strážova v sedmnáctém kole fotbalového okresního přeboru dorostu v Bolešinech. Domácí hráči po prvním poločase vedli o dvě branky. Strážovští hosté ve druhé části zápasu ovšem skórovali hned čtyřikrát a vrátili tak domácím dubnovou porážku 1:2 ze svého hřiště.

Nezamyslice – Nalžovské Hory 5:1 (2:1; branky: 14., 46. Šatra, 27. Pavelec, 80. Trejbal, 87. Kubovec – 23. Kupka; rozhodčí: Marek; ŽK: 1:1; diváků: 15)

Bolešiny – Strážov 2:4 (2:0; rozhodčí: Rubáš; ŽK: 0:4; diváků: 30)

1. Nezamyslice⋌14 10 1  3  53:13  32
2. Hartmanice⋌13  8 1  4  50:22  25
3. Bolešiny⋌13  6 1  6  28:32  20
4. Strážov⋌14  6 0  8  24:48  18
5. Nalžovské Hory⋌14  2 1 11  12:52   7

Okresní přebor mladších žáků

O víkendu pokračovala dalšími zápasy nadstavbová část okresního fotbalového přeboru mladších žáků.

SKUPINA O 1. – 8. MÍSTO

Z utkání třetího kola finálové části o první až osmé místo přeboru mladších žáků zaujaly zejména dva souboje. První se odehrál ve Švihově, kde Nalžovské Hory na hřišti vítěze skupiny A základní části uhrály bod. Druhý se hrál v Lubech. Domácí Start v utkání dvou rezerv porazil Sušici a připsal si do tabulky první vítězství.

Bolešiny – Pačejov 1:4 (0:3; rozhodčí: Pena; bez karet; diváků: 40)

Švihov – Nalžovské Hory 3:3 (1:1; PK 3:2; branky: 21. Benda, 40. Petelík, 50. Žďarský – 8. Herz, 8. Kutka, 60. Kirpal; rozhodčí: Blaheta; bez karet; diváků: 40)

Klatovy B – Hrádek 7:1 (4:1; rozhodčí: Javorský; bez karet; diváků: 20)

Luby B – Sušice B 2:1 (0:0; branky: Řeřicha 2 – Poledník; rozhodčí: Petrželková; bez karet; diváků: 40)

SKUPINA O 9. – 16. MÍSTO

První tři kola ve skupině o deváté až šestnácté místo absolvoval bez klopýtnutí pouze Strážov, který všechny zápasy vyhrál a ani jednou neinkasoval. Ve třetím kole se výrazně prosadili také mladší žáci Mochtína, kteří doma vysoko porazili Žichovice.

Plánice – Kolinec 1:4 (0:1; rozhodčí: Rubáš; bez karet; diváků: 30)

Chanovice – Měčín 0:4 (0:2; branky: 12. Hajšman, 30., 36. a 49. Muknšnábl; rozhodčí: Mácal; ŽK: 0:1; diváků: 30)

Strážov – Dlouhá Ves 2:0 (2:0; branky: 10. Heidenreich, 12. Hrach; rozhodčí: Petrželková; bez karet; diváků: 30)

Mochtín – Žichovice 12:0 (6:0; rozhodčí: Švátora; bez karet; diváků: 30)

1. Mochtín⋌3 2 0 1  63:41  29
2. Kolinec⋌3 2 0 1  50:59  23
3. Strážov⋌3 3 0 0  30:43  20
4. Plánice⋌3 2 0 1  36:53  17
5. Měčín⋌3 2 0 1  32:55  17
6. Žichovice⋌3 0 0 3  26:96  15
7. Dlouhá Ves⋌3 1 0 2  19:75  12