V dresu vítězů dvakrát pálil Metoděj Málek, z přímého kopu se trefil František Holík a nakonec vítěznou branku obstaral Jakub Pitel. „První půle nebyla z naší strany špatná. Lhota na nás vlétla a vysoko presovala, chvíli trvalo, než jsme si s tím poradili, ale postupem času to bylo lepší a začali jsme si vytvářet příležitosti, z nichž pramenily tři branky,“ říkal kapitán Klatov Milan Mészáros, který kvůli zranění sledoval utkání pouze v roli diváka a zkušeného mentora.

Zatímco úvodní dějství utkání se Lhotou nehodnotil příliš špatně, o druhém poločase se to samé říct nedá. „Druhý poločas? Ten byl z mého pohledu naprosto otřesný. Dostali šanci všichni, kdo byli na soustředění, které probíhalo od čtvrtka, a bylo to znát. Musím uznat, že Lhota byla na hřišti lepší, měla hodně šancí a určitě je před námi spousta práce,“ uvědomuje si fotbalista.

Fotogalerie: SK Klatovy 1898 - TJ Sokol Lhota 4:3 (3:1)

Podobně zápas hodnotil i trenér Matěj Spěváček. „V rámci soustředění v Plánici jsme sehráli zápas se Lhotou a musím přiznat, že mě soupeř, který hrál rychle a důrazně, hodně překvapil. V prvním poločase jsme ještě měli nějakou tvář, vedli jsme 3:1, ale ve druhé půli, kdy jsme prostřídali sestavu tak, aby si zahráli úplně všichni kluci, jsme totálně propadli. Lhota naopak hrála pořádně stejně a byla lepší a nakonec i efektivnější," okomentoval atraktivní mač.

Další utkání sehrají jeho svěřenci v sobotu (10. února) od 11 hodin doma proti Radnicím – tedy dalšímu soupeři z nejvyšší soutěže Plzeňského kraje, který v sobotu prohrál v Berouně s ČLU (I. A třída Středočeského kraje) 3:4.