Horažďovice – Fotbalisté FK Horažďovice udrželi jarní neporazitelnost a ve třetím zápase jara doma porazili Stod.

22.3.2014

Krajský přebor mužů: Horažďovice (v modrém) - Stod 2:1.Foto: DENÍK/Jitka Kilbergerová

Utkání, které charakterizoval trenér Horažďovic slovy: Utrpěli jsme výhru, však stěží mohlo dělat čest nejvyšší krajské soutěži, a to z pohledu výkonu obou týmů.

Horažďovice – Stod 2:1

Ani příjemné jarní počasí nevylákalo netradičně v sobotu na Lipky početnou diváckou návštěvu. A tak hrstka diváků viděla nemastný, neslaný fotbal se šťastným koncem pro domácí.

Horažďovicím se vstup do utkání nevydařil. V 5. minutě dostal stodský Tlustý krásnou přihrávku za obranu a řítil se sám na gólmana Jandu. Ten ho v nouzi nejvyšší v pokutovém území zastavil nedovoleně, za což vyfasoval žlutou kartu a rozhodčí nařídil penaltu. Janda ale svoji chybu napravil a míč za svá záda nepustil. Domácí tým tato situace konečně probudila a začal kombinovat a útočit. Hned to bylo na hřišti i na skóre zápasu znát – ve 13. minutě se zblízka prosadil před brankou hostů Kotrba a poslal Horažďovice do vedení. Domácí se uklidnili, ale museli pečlivě hlídat hosty, kteří čekali na rychlé brejky. V jednom z nich mířil těsně nad horažďovickou branku Snášel. Horažďovice byly aktivnější, zvlášť na levé straně dělal obraně Stoda problémy rychlý Nauš. Ten si vypracoval ve 35. minutě pěknou šanci – dokázal se uvolnit a vystřelit, ale míč za záda stodského Janči nedostal. Horažďovice dohrávaly poločas ve velkém tlaku, hosté jen odkopávali, ale to jim stačilo k tomu, aby další branku nedostali.

První minuta druhé půle doslova celé Lipky zmrazila. Valachovič napřáhl z dálky a jeho parádní rána, na kterou si Janda sice sáhl, skončila za zády horažďovického gólmana. Domácí vyrovnávací branka hodně zlomila, ztráceli míče ve středu hřiště v osobních soubojích i kvůli nepřesným přihrávkám a rázem měli navrch hosté. Ti zavřeli domácí na jejich půlce a na hřišti kralovali. Horažďovický kouč tak ve snaze oživit hru sáhl ke střídání – Vachušku na hřišti nahradil Zdichynec, a to se nakonec ukázalo jako šťastný tah. V 68. minutě kopali domácí volný přímý kop, míč se dostal právě ke Zdichyncovi, který ho šťastně dorazil do stodské branky. Hosté se s výsledkem smířit nehodlali. V 71. minutě vyslal Pešek parádní dalekonosnou střelu, kterou ale naštěstí pro domácí Janda vytěsnil nad břevno. Stod se vypjal k závěrečnému náporu, ale vyrovnání už se nedočkal, tři body zůstaly v Horažďovicích.

„Díky za tři body, protože za výkon, který jsme předvedli, jsme si ani vyhrát nezasloužili. Hráli jsme to co soupeř – bez pohybu, alibisticky, nechtěli jsme hrát konstruktivně a málem se nám to vymstilo," řekl Deníku po zápase horažďovický trenér Melka.

Poločas: 1:0. Branky: 13. Kotrba, 68. Zdichynec – 46. Valachovič. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Červený.

Sestava Horažďovic: Janda, Šedivý, Pintíř, Greger, Šafanda, Vachuška (59. Zdichynec), Melka (89. Želíska), Jůda, Sova Kotrba, Nauš

Autor: Jitka Kilbergerová