Dva přípravné zápasy sehráli během nedělního odpoledne fotbalisté Horažďovic. Svěřenci nového trenéra Michala Čadka, jenž ve funkci vystřídal Lubomíra Vašicu, který míří do Klatov, dokázali vyhrát v Žichovicích i na půdě Svéradic.

Žichovice - Horažďovice 0:4 (0:0)

Domácí nastoupili do prvního přátelského utkání značně oslabeni. „Z různých důvodů chybělo osm borců: Chod, Šimáček, Brož, Malý, Jeřábek, Bala, Piler, Malík. Na hřišti se projevil rozdíl soutěží, hosté byli fotbalovější a většinu zápasu odehráli na naší polovině. My jsme spoléhali především na brejky,“ uvedl domácí kouč Lukáš Mourek.

Po poločase, který skončil 0:0, se hostující brankostroj rozjel a zastavil se na stavu 0:4. „Nutno podotknut, že všechny střely ze vzdálenosti cca 17 až 25 m byly výstavní a úspěšní střelci mířili přesně do šibenice nebo horního růžku Němcovy branky. V tomto zápase nastoupily již dvě nové posily - Václav Hozman a Jiří Pavlík. Oba předvedli, že mají chuť do fotbalu a že se poperou o místo v základní sestavě,“ dodal Mourek.

„V zápase jsme nasadili především mladé hráče, zkušenější budou hrát proti Svéradicím,“ doplnil horažďovický sekretář Milan Koželuh. Branky: 55. Jůda, 65. Janouškovec, 68. Nauš, 80. Mičkal.

Svéradice - Horažďovice 3:6 (0:3)

Domácí do souboje proti favoritovi ještě nevedl nový trenér Miroslav Rambousek, ale zastoupil ho Vlastimil Beránek. „Trénování by mě bavilo,“ prozradil Deníku bývalý kapitán Chanovic, kterého z publika sledoval trenérský matador Karel Krejčí, jenž si Beránka přivedl v letní pauze na Doubravku.

Hosté si v úvodním poločase vytvořili výraznou převahu, přestože řada z nich již měla v nohách předchozí zápas v Žichovicích. Brankově se prvně prosadili z pokutového kopu zásluhou střelecky obrozeného Mičkala, který do poločasu přidal ještě jednu branku, mezitím ještě skóroval Koc. Zatažení domácí ohrozili brankáře Jarolíma jen jednou, když hostům utekl Jiřinec, ale na strážce horažďovické svatyně nevyzrál. Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala a hra ztratila na tempu a přesnosti, hosté si až do konce hlídali pohodlný tříbrankový náskok a početná skupinka diváků v nedělním odpoledni zhlédla kupu branek.

Branky: 58. Říha Štěpán, 75. Herout Miroslav, 81. Jiřinec Michal - 26. Mičkal Petr, 27. Koc Ondřej, 31. Mičkal Petr, 55. Beneš Robert, 73. Janouškovec Jiří, 80. Nauš Josef. Rozhodčí: Cihlář Jan, Diváků: 70.

Sestavy: FK Svéradice: M. Soukup - Bouše, Marek, Vonášek, Martínek - Šlehubr, Z. Prokopec, Jiřinec, Herout, Makovec - L. Soukup. Střídali: Říha, P. Prokopec, Vlček.

FK Horažďovice: Jarolím (60. Kozlík) - Šedivý, Stulík, Čadek, Mirvald - Šafanda, Jůda, Koc, Sova - Mičkal, Cihlář. Střídali: Jiřík, Nauš, Janouškovec, Beneš.

Milan Kilián, Václav Dušek