Na hřišti ve Velkých Hydčicích se hrálo utkání nováčka krajského přeboru Plzeňského kraje s vítězem krajského přeboru jižních Čech a nováčkem divize Čížovou.

Horažďovice – Čížová 2:1

Zápas začal opatrným „oťukáváním“ ze strany obou mužstev. Postupně začali převahu získávat hosté a dostávali se na dostřel horažďovické branky. Protože na toto utkání neměli k dispozici „domácí“ gólmana, nastoupil do branky útočník Michael Forman a vedl si skvěle, když bravurně zlikvidoval nebezpečnou střelu i následnou dorážku.

Horažďovičtí se nemohli pořádně dostat k míči, hosté byli rychlejší a kombinačně lepší. Jako první se dostal ke střele domácí Janouškovec, ale ta mířila vysoko nad. Horažďovice se snažily posílat do šancí své útočníky dlouhými centry, ale vzduchem to prostě nešlo. Čížovská obrana tyto nákopy pozorně hlídala a byla u míče vždy o něco dřív než domácí. Pokus o rychlý přechod dopředu se však nakonec Horažďovicím podařil a po skrumáži před brankou otevřel skóre zápasu Nauš.

Fotbalisté Horažďovic po vstřelené brance znatelně přidali, začali víc běhat. To se jim vyplatilo a aktivita se přesunula na jejich stranu. Dostávali se víc ke střelám, museli ale pořád hlídat hosty, kteří hrozili hlavně ze standardních situací. V brance však pokračoval v dobrém výkonu Michael Forman a byl mužstvu velkou oporou. Čížovští ke konci poločasu polevili, a tak konec první půle patřil Horažďovicím. Jejich převahu zúročil Koc, který po chytré křídelní akci a centru před branku překonal brankáře hostů podruhé.

Do druhé půle poslal horažďovický trenér Michal Čadek několik čerstvých hráčů. Do obrovské šance se však dostali hosté. Dva hráči se vyhnuli ofsajdové pasti a řítili se sami na domácí branku. Podařilo se jim „vyšachovat“ i gólmana, ale jejich „efektní“ zasunutí míče do sítě jim na poslední chvíli překazil Křivanec, který stačil ke své brance doběhnout.

Hostům stejně jako v prvním poločase patřil začátek a podařilo se jim záhy snížit na 1:2. Horažďovičtí hráli dál poctivě zezadu s nakopávanými centry na útočníky. Hra se postupně vyrovnala, hosté se usilovně snažili o vyrovnání, víc se dostávali na dostřel horažďovické branky. Daleko nebezpečnější ale byly parádně provedené kombinace Horažďovic, které posílaly hráče do útoku. Domácím však chyběl pokaždé malinký kousek k tomu, aby se dostali k nebezpečné střele. Hrálo se od branky k brance, hosté chtěli vyrovnat, ale museli hlídat nebezpečné brejky Horažďovic a navíc jim v cestě za vyrovnáním stál výborně chytající Forman. Domácí se tak nakonec mohli radovat ze zasloužené výhry.

„Spokojenost. S předvedenou hrou tak napůl, s výsledkem ano. V první půli jsme hráli na nakopávané míče, ve druhé si kluci dali říct, trošku se to zklidnilo. Důležité bylo, že to hráči odběhali až do konce a že jsme byli nebezpeční, přestože jsme se většinu zápasu bránili. Ale kluci bojovali a za to zaslouží pochvalu. A to nám ještě chyběli Martin Šedivý, Michal Greger a hlavně Tomáš Jůda,“ řekl po zápase Čadek a se smíchem dodal: „Našli jsme gólmana, Michael zachytal výborně!“

Poločas: 2:0. Branky Horažďovic: Nauš, Koc.

Sestava Horažďovic: M. Forman ml., Koc, Kotrba, Stulík, Mičkal, Jiřík, Janouškovec, Křivanec, Beránek, Čadek, J. Forman, Melka, Klíma, Nauš.