Letošní ročník sice oproti prvnímu turnaji postrádal známější jména, jako jsou fotbalisté Tomáš Kepl, Jakub Selnar či futsalový král Tomáš Vnuk, ovšem na kráse mu to vůbec nic neubralo. Z vítězství se nakonec radoval tým To je jedno, jehož kádr tvořili převážně mladí a šikovní fotbalisté SK Klatovy 1898 hrající divizní skupinu A nebo krajskou I. B třídu.

close Golden Cup 2020. info Zdroj: Jan Zavadil zoom_in Golden Cup 2022. Vítězný tým To je jedno.

Ve finále vítězové po penaltovém rozstřelu přemohli Krvavou tlačenku Petra Mužíka, kapitána třetiligových Domažlic, jenž měl v týmu rovněž několik hráčů Klatov. „Myslím si, že se turnaj vydařil. Kvalita byla dobrá a my odehráli spoustu těžkých utkání. Když jsem viděl složení našeho týmu, věřil jsem, že by to pro nás mohl být úspěšný turnaj. Po celou dobu jsme hráli dobrý fotbal a na malou halu si zvykli celkem rychle. Favoritem turnaje byla samozřejmě Krvavá tlačenka, ale nám se ji podařilo porazit hned dvakrát. Ve skupině a následně i ve finále, kde jsme soupeře porazili na penalty,“ pochvaloval si fotbalista Jindřich Sojka, člen vítězného týmu To je jedno a stoper divizních Klatov.

Mírné zklamání naopak panovalo v družstvu Krvavé tlačenky, i když pozitiva nakonec převládla nad smutkem z prohraného boje o turnajové prvenství. „Kvůli covidu jsme si po dlouhé době zahráli turnaj v hale a myslím si, že naše hra měla vzestupnou tendenci. Ze začátku jsme se sice trošku seznamovali s halou menších rozměrů a spíše soubojovými soupeři, ale postupně se to zlepšilo a došli jsme až do finále,“ kvitoval Petr Mužík z Krvavé tlačenky a s deseti góly nejlepší střelec turnaje.

close Golden Cup 2020. info Zdroj: Jan Zavadil zoom_in Na turnaji se dodržovala protikoronavirová opatření.

„Po nerozhodném výsledku ve finále rozhodovaly pokutové kopy. Bohužel nás zklamal zkušený Martin Janda, opora divizních Klatov, který neprotrhl svou střeleckou smůlu na turnaji ani z penalty a napálil míč pouze do tyče,“ dobíral si Mužík svého spoluhráče a kamaráda s tím, že celkově ale turnaj hodnotí jedině pozitivně. „Jsem rád, že jsem si po dlouhé době zahrál futsal a viděl se s kamarády,“ poznamenala hvězda Domažlic.

Bronzový pohár pak vybojoval Pivní válec, suverénní vítěz druhého ročníku letního Soccer Cupu. Ten v souboji o třetí místo přestřílel Křídla sovětů 6:3. Spokojenost po vydařeném sportovním setkání byla na všech stranách.

„Do poslední chvíle jsem čekal, jak se bude vyvíjet situace ohledně covidu a zda nám bude umožněno turnaj uskutečnit. Dlouhou dobu to vypadalo na devět mužstev, ale na poslední chvíli se přihlásila ještě Krvavá tlačenka. Turnaj byl velice vyrovnaný a většina utkání i velmi pohledná. Já osobně jsem před turnajem čekal finále mezi Pivním válcem a Krvavou tlačenkou, ale mohu s klidným srdcem říct, že mužstvo Jindry Sojky, syna předsedy SK Klatovy 1898, zvítězilo zcela zaslouženě a předvádělo nejhezčí fotbal na turnaji,“ řekl Deníku Jan Zavadil, hlavní organizátor a jinak také fotbalový rozhodčí řídící krajské soutěže, jenž pak děkoval nejen hráčům, ale i sponzorům, bez kterých by uspořádání Golden Cupu nebylo vůbec jednoduché.

Golden Cup 2022

Skupina A: Křídla sovětů – SK Kvíčovice 5:1, FIFA Street – Okay lets go 1:1, Sedmikrásky – FIFA Street 2:3, Okay lets go – Křídla sovětů 0:1, SK Kvíčovice – Okay lets go 0:5, Křídla sovětů – Sedmikrásky 3:0, FIFA Street – Křídla sovětů 1:1, Sedmikrásky – SK Kvíčovice 3:2, Okay lets go – Sedmikrásky 0:4, SK Kvíčovice – FIFA Street 2:3. Tabulka skupiny A: 1. Křídla sovětů (10:2, 10 bodů), 2. FIFA Street (8:6, 8 bodů), 3. Sedmikrásky (9:8, 6 bodů), 4. Okay lets go (6:6, 4 body), 5. SK Kvíčovice (5:15, 0 bodů).

Skupina B: Mexiko Kozolupy – Pivní válec 3:4, To je jedno – Domažlická ESA 3:1, Krvavá tlačenka – To je jedno 1:3, Domažlická ESA – Mexiko Kozolupy 1:1, Pivní válec – Domažlická ESA 3:2, Mexiko Kozolupy – Krvavá tlačenka 2:3, To je jedno – Mexiko Kozolupy 2:2, Krvavá tlačenka – Pivní válec 2:0, Domažlická ESA – Krvavá tlačenka 0:4, Pivní válec – To je jedno 2:3. Tabulka skupiny B: 1. To je jedno (11:4, 10 bodů), 2. Krvavá tlačenka (10:5, 9 bodů), 3. Pivní válec (9:10, 6 bodů), 4. Mexiko Kozolupy (8:10, 2 b.), 5. Domažlická ESA (4:11, 1 b.).

Čtvrtfinále: Křídla sovětů – Mexiko Kozolupy 1:1 (6:5 na penalty), To je jedno – Okay lets go 2:0, Sedmikrásky – Krvavá tlačenka 2:4, Pivní válec – FIFA Street 2:0. Semifinále: Křídla sovětů – Krvavá tlačenka 0:4, To je jedno – Pivní válec 1:0. Zápas o 3. místo: Křídla sovětů – Pivní válec 3:6. Finále: Krvavá tlačenka – To je jedno 1:1 (2:3 na penalty).

Konečné pořadí turnaje: 1. To je jedno, 2. Krvavá tlačenka, 3. Pivní válec, 4. Křídla sovětů, 5. FIFA Street, 6. Sedmikrásky, 7. Okay lets go, 8. Mexiko Kozolupy, 9. Domažlická ESA, 10. SK Kvíčovice. Nejlepší střelec: Petr Mužík (Krvavá tlačenka, 10 branek). Nejlepší hráč turnaje: Kryštof Pavlík (To je jedno). Nejlepší brankář turnaje: Aleš Strolený (To je jedno).