Pohár pro vítěze nakonec vybojovali Fanoušci defenzivního fotbalu (FDF), kteří se opírali i o dva hráče divizních Klatov.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin, z nichž do vyřazovacího pavouka postoupila všechna družstva. Skupinu A vyhráli s plným počtem bodů FDF, za nimiž skončili se čtyřmi body na druhém místě Bezejmenní a třetí Rafani. Tabulku uzavírali bez bodu Rarachové, kteří svou kvalitu předvedli až v následném play-off. Ve skupině B se družstva seřadila od vítězného Šajba Teamu s devíti body přes druhé Vorly, třetí FC Nevím až ke čtvrtému Realu Spořilov, který nezískal ani bod.

Ve vyřazovacím pavouku potvrdili svoji kvalitu FDF, kteří nenašli přemožitele ani v této části a došli ke zlatu. Naopak vítěz skupiny B Šajba Team ve čtvrtfinále nestačil na poslední tým z "áčka" – Rarachy. Ti se po nevydařené skupině probojovali až do finále, kde podlehli 1:2 FDF. Bronzové medaile získali hráči FC Nevím, kteří v souboji o třetí místo zdolali Rafany.
Pořadatelé předali i individuální ceny. Nejlepším hráčem byl vyhodnocen Ondřej Lang z FC Nevím. Střelcům kraloval David Dolanský z FDF a nejlepším brankářem se stal Rostyslav Stashko z FC Nevím. Udělena byla také historická cena, kterou získal Ondřej Důlovec ze Šajba Teamu, a cena pro nejstaršího hráče připadla Karlu Mundlovi z Vorlů.

"Letošního ročníku se zúčastnilo sympatických osm družstev z různých krajů republiky. Počasí nám přálo, bylo vidět mnoho kvalitních zápasů a několik velice zajímavých kulturních vložek. Chtěl bych poděkovat všem partnerům, Sokolu Vrhaveč a všem, kteří se aktivně podíleli na přípravě a průběhu turnaje. Již teď se moc těšíme na další ročník a doufáme, že se vám turnaj líbil stejně jako nám," vzkázal hlavní organizátor Dragon Cupu Zbyněk Fait.

Konečné pořadí: 1. FDF, 2. Rarachové, 3. FC Nevím, 4. Rafani, 5. Bezejmenní, 6. Vorlové, 7. Šajba Team, 8. Real Spořilov.
Soupiska vítězného týmu FDF: Bohumír Valeš, David Dolanský, Jaromír Kozák, Patrik Kvítek, Zdeněk Cibulka, Jakub Nešpor, Kryštof Pavlík, Jan Kojan, Petr Gardoň.