Věštírnu by si mohl otevřít klatovský fotbalista Pavel Cihlář. Při nástupu na hrací plochu řekl, že jeho tým vyhraje v dalším utkání krajského přeboru mužů na půdě rivala z Lub 3:0, a trefil se naprosto přesně. Výhra favorita je zasloužená.

TJ Start Luby – SK Klatovy 1898 0:3

Domácí začali aktivně a hned v úvodu se do šance tlačil Křížek, ale obrana hostů dokázala míč odvrátit do bezpečí. I poté byli Lubští aktivnější, ale první velkou šanci měli hosté, když v 10. minutě mířil hlavou vedle Mészáros. Krátce poté hosté zachytili chybnou rozehrávku Koželuha, zpoza vápna napřáhl Cihlář, gólman Kalaš jen vyrazil míč před sebe a vzápětí ho měl v síti. Radost Klatov ale trvala jen chvilku, ukončil ji zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Hra se poté začala přiostřovat a začaly padat žluté karty, ale k vidění byly i fotbalové okamžiky. Například Kalaš ukázal svoji pohotovost při tečovaném centru Györgyho, který padal pod břevno, a právě tento klatovský hráč poté předvedl dvě pěkné individuální akce. Po jedné měl gól na noze Štengl, ale pálil nad. Mohlo se vyplnit „nedáš – dostaneš", ale ani Koželuh neměl v závěru poločasu po pěkné akci Lub štěstí v koncovce.

Po změně stran se do obrovské šance dostal Páleník, ale k překvapení všech střílel jen do tyče. Míče se však zmocnil Rejthar a ten už poslal Klatovy do vedení. Luby odpověděly přímým kopem, který Pivoňka šikovně kroutil do branky, ale Lorence nepřekvapil. V 63. minutě vypálil Cihlář do břevna, míč se odrazil k Páleníkovi, který byl sám před brankou, ale nikým neatakován trefil z několika kroků jen brankáře. Vzápětí podržel Kalaš Luby ještě jednou, když dokázal vytěsnit krásnou ránu Kadlece z 25 metrů. Jenže v 71. minutě viděl Čipera druhou žlutou kartu, musel předčasně do sprch a to už byla pro domácí příliš velká rána. Klatovy pak z několika šancí ještě dvě využily, trefili se Mészáros a Kadlec.

„Zápas ukázal kvalitu klatovského fotbalu a naše slabiny. Bojovali jsme, udrželi jsme poločas 0:0, ale hned po změně stran jsme bohužel inkasovali, což rozhodlo," posteskl si po utkání kouč Lub Pavel Bečka. „Už v prvním poločase jsme mohli rozhodnout, ale bohužel jsme šance neproměnili. Na začátku druhé půle jsme už přece jen skórovali a pak už jsme měli zápas pod kontrolou. Bylo to klasické, bojovné derby, naše výhra je myslím zasloužená," uvedl klatovský trenér Jiří Jakš.

Poločas: 0:0. Branky: 49. Rejthar, 77. Mészáros, 88. Kadlec. Rozhodčí: Burda – Homr, Klička. ŽK: 3:3. ČK: 1:0.

TJ Start Luby: Kalaš, Křížek, Sýkora, Koželuh, Čipera, Šnour, Mlejnek, Turner, Pelouch, Pivoňka, Švec (76. Nešpor).

SK Klatovy 1898: Lorenc, Štengl, Cihlář, Rejthar, Janda, Mészáros, György, Procházka (84. Brož), Sýkora (88. Harant), Páleník (80. Votípka), Kadlec.