Klatovsko – Horažďovičtí fotbalisté zabojovali a přivezli si bod ze hřiště exdivizních Vejprnic.

5.4.2010

Chanovice (modré dresy) porazily Klatovy 1:0Foto: DENÍK/David Kojan

Očekávané derby krajského fotbalového přeboru v Chanovicích bylo soubojem dvou rivalů z Pošumaví, ale také minisoubojem trenérů se stejným příjmením. Na lavičce domácích usedl nový trenér Libor Žák a na lavičce hostů Karol Žák. Ze souboje vyšel spokojenější domácí kouč, Klatovy vyšly bodově naprázdno a nadále zůstávají v tabulce na posledním místě. Fotbalisté Horažďovic ve Vejprnicích zamakali a odměnou za předvedený výkon je bod získaný na hřišti exdivizní Slávie.

Chanovice – Klatovy 1:0

Derby začalo náporem domácích, kteří si vypracovali několik dobrých šancí zásluhou Beránka a Poleny. V 16. minutě domácí dali branku, ale rozhodčí ji pro postavení mimo hru neuznali. Totéž se stalo v 24. minutě na druhé straně. V 31. minutě Houška prostrčil míč obranou hostů a Beránek šel sám na brankáře hostů. Ten padl, Beránkovi podrazil nohy a rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si postavil na značku pokutového kopu sám Beránek a nezaváhal.

Druhý poločas začal opět náporem domácích, ze šancí Beránka, Poleny a Čadka ovšem nic nevytěžili. V závěrečných 15 minutách se domácí stáhli do obrany a iniciativu převzali hosté, kteří ale skórovat nedokázali. Domácí zápas dovedli do vítězného konce a připsali si důležité první tři jarní body.

Poločas: 1:0 Branka: 31. Beránek (PK). Rozhodčí: Červený. Diváků: 100. ŽK: 2:5.

Sestava hostů: Ryška, Veselka, Homolka, Hovorka, Matějka, Vítovec, Toman (69. Ježek), Zedník (34. Votípka), Voráček, Steiberger, Mészáros.

Sestava domácích: Moravec, Čadek, Patsch (75. Ticháček), Beránek, Solový, Polena (83. Žák), Houška, Kostka, Beneš, Pavlovský, Pícka.

Vejprnice – Horažďovice 0:0

V úvodu hosté svého soupeře zaskočili, lépe kombinovali a byli herně aktivnější. Domácím se s přibývajícím časem podařilo hru vyrovnat a byli to oni, kteří tahali v této části utkání za delší konec. Mimo několika pološancí a závarů po standardních situacích si žádnou vyloženou příležitost ke skórování nevytvořili.

Přestávka prospěla hlavně hostům, do druhé půle nastoupili opět aktivně. Dvě slibné brankové příležitosti měl Janouškovec, když jedna těsně minula svatyni domácích a jednou mu střelecký pokus brankář domácích vyrazil. Když ani Mičkal svojí šance nevyužil, byli to domácí, kteří mohli v závěru rozhodnout. V 85. minutě ze po neodpískaném faulu na hráče Horažďovic rázem ocitl před prázdnou brankou domácí útočník, ale naštěstí zatáhl za záchrannou brzdu Hadrava a skluzem mu míč vypíchl na rohový kop, a tím prakticky zachránil svůj tým od prohry.

ŽK: 3:2. Diváků: 100. Rozhodčí: Reznichenko.

Sestava hostů: Kozlík, Šedivý, Stulík (60. Šafanda), Jiřík, Hadraba, Cihlář, Jůda, Janouškovec, Dytrt, Mičkal, Sova.

Ostatní výsledky: Chrást - Bolevec 0:2, Rapid - Hor. Bříza 1:2, Rokycany - M. Touškov 3:0, Přeštice - Rozvadov 2:0, Stříbro - SK ZČE 2:0, Koloveč - Holýšov 6:0. Dohrávka 16. kola: Hor. Bříza – Koloveč 0:5.

 1. Koloveč ⋌19 12 2  5 61 : 19 38
2. Rokycany ⋌18 10 5  3 34 : 16 35
3. Chrást⋌18 10 4  4 42 : 24 34
4. Holýšov⋌18 10 3  5 31 : 24 33
5. Rapid Plzeň⋌19  9 5  5 32 : 22 32
6. M. Touškov ⋌18  9 4  5 38 : 32 31
7. Přeštice ⋌18  9 2  7 33 : 24 29
8. Stříbro ⋌19  9 1  9 36 : 39 28