V rámci těchto oslav se na tamním hřišti hrály čtyři fotbalové zápasy včetně tradičního fotbalového Memoriálu Františka Pavlovského a Josefa Smitky. Ten se koná každým rokem ve spolupráci s klubem FK Svéradice na počest práce a úsilí dvou nejvýznamnějších činovníků obou klubů.

Slavnostní den byl zahájen v kulturním domě v Chanovicích. Předseda klubu Oldřich Šebek přivítal přítomné a především Alenu Pavlovskou a Marii Smitkovou. Zúčastnění ocenili celoživotní podporu obou žen při společné práci jejich manželů, kterým byla věnována sobotní vzpomínková akce.

Předseda také krátce zhodnotil současnou situaci v chanovickém klubu: „V mužských kategoriích zaznamenal klub nejvyšších příček pod vedením Stanislava Pavlovského, kdy se v Chanovicích hrál pravidelně krajský přebor a na chanovický trávník zavítaly i divizní soutěže. V posledních letech došlo k ústupu od ambicí hrát vysoké soutěže. Klub se více zaměřuje po sportovní stránce na své odchovance a snaží se v rámci omezených finančních prostředků rekonstruovat a upravovat sportovní areál v Chanovicích. Práce v klubu je založena na nezištné práci mnoha lidí, bez nichž by klub nemohl fungovat. Musím konstatovat, že v Chanovicích takoví lidé stále ještě existují a právě jejich zásluhou je možné v odkazu generací, které tento klub vybudovaly, pokračovat."

Ve sportovním areálu, kam se všichni následně přesunuli, pokračoval fotbalový program.
Nejprve zápasem Hvězdné gardy Chanovic proti Chanovickým hvězdám, ve kterém nastoupilo třicet bývalých hráčů nad 35 let. V zápase hraném ve strhujícím tempu všichni borci pobavili nadšené diváky. Výsledek byl těsný, ale ne rozhodující. Sešlo se totiž na hřišti a následně na přátelském posezení celkem k padesátce bývalých aktivních fotbalistů domácího klubu.

Divácky nejvíce povzbuzovaným zápasem bylo střetnutí Školička TJ Haas Chanovice versus Školička FK Nepomuk, ve které nastoupily děti do sedmi roků.

Zápas přípravek TJ Haas Chanovice a FK Svéradice už byl o větší fotbalové vyzrálosti a technice.

Sobotní zápasy ukončilo střetnutí mužů TJ Haas Chanovice a FK Svéradice. Po velice kvalitním výkonu vyhráli domácí 2:1, když oba góly vstřelil Michal Polena a za hosty skóroval Josef Jiřinec.

„Přátelské setkání bylo zakončeno společným posezením při muzice a tanci v kulturním domě. Zde se i vzpomínalo na fotbalový život v Chanovicích a Svéradicích. Vzpomínky se velice často vracely k pánům Pavlovskému a Smitkovi. Celé odpoledne bylo pěkné počasí a asi tři sta diváků se příjemně pobavilo," dodal starosta Chanovic Petr Klásek.