Tímto výsledkem výběr Okresního fotbalového svazu (OFS) Klatovy potvrdil v Rokycanech celkové vítězství na fotbalovém turnaji U12 ročníku 2014 – 2015 výběrů OFS v rámci Plzeňského krajského fotbalového svazu a postoupil do další fáze soutěže. Ta se uskuteční ve dnech 19. a 20. května v národním finále v Praze.

Klatovský výběr vstupoval do jarní části turnaje U12 z podzimní první části turnaje, který se hrál v Nepomuku, se čtyřbodovou ztrátou na vedoucí tým OFS Plzeň město. Pro celkové prvenství museli Klatovští vyhrát všechny zápasy a ještě doufat, že největší favorit na celkové prvenství s některým výběrem zaváhá a ztratí body.

Klatovskému výběru přálo štěstí, když se toto naplnilo již v úvodním zápase, ve kterém dokázal výběr OFS Plzeň jih s OFS Plzeň město uhrát remízu 1:1.

Po tomto výsledku měli mladí fotbalisté z Pošumaví vše ve svých rukou. Příležitosti se chopili znamenitě a všechny duely vyhráli. Ke krajskému turnaji se nedostavil výběr OFS Domažlice a všechny zápasy mu byly kontumovány.

Výsledky OFS Klatovy v Rokycanech:

Klatovy – Plzeň sever 5:1 (branky Klatov: Papež Jakub, Kolařík Lukáš 2, Doubek Martin, Hais Daniel), Klatovy – Tachov 4:0 (branky: Kutka Marek 2, Fiala Jakub, Říha Petr), Klatovy – Plzeň jih 2:0 (branky: Doubek Martin, Sojka Alexandr)

Vítězství výběru OFS Klatovy v Rokycanech bylo dosaženo přesně den a rok poté, kdy dominovali hráči z Pošumaví výběru U12 v loňském krajském finále v Nýřanech. Tam si rovněž vybojovali postup do národního finále.

„Byl to ze strany našich kluků super „odmakaný" turnaj," uvedl jeden z trenéru výběru OFS Klatovy Pavel Hrubec. „Výsledkem je, že se sejdeme pravděpodobně v tomto složení do konce jarní sezony ještě jednou. Bude to po zaslouženém postupu na národním finále v Praze," doplnil ho druhý z trenérů Josef Juraši.

„První tři utkání jsme vyhráli celkem jednoznačně, pouze nás trochu potrápil svou zarputilostí tým OFS Plzeň jih. Zápas s výběrem OFS Plzeň město přinesl přímý souboj o celkové prvenství, a tím také další postup. Musím říci, že celý zápas se hrál v naší režii, nedali jsme soupeři žádnou šanci a nakonec vyhráli 4:1. Tento výsledek bylo nutné ještě potvrdit výhrou v posledním zápase s domácím výběrem OFS Rokycany, což se také stalo a výsledek 5:0 hovoří, že to bylo vítězství zcela jednoznačné," popsal úspěšný turnaj pro tým z Pošumaví vedoucí výběru, člen trenérské rady a výkonného výboru OFS Klatovy Petr Novák.

Zpráva o prvenství a o postupu, kterou se dozvěděl jako první od předsedy trenérské rady OFS Václava Zahradníka, udělala velkou radost i předsedovi OFS Klatovy Janu Červenému: „Chci poděkovat všem hráčům a také trenérům za vynikající reprezentaci OFS Klatovy. Poděkování rovněž patří trenérům v klubech, ze kterých hráči byli nominováni, za jejich činnost při výchově takových hráčů, kteří pak dokáží jejich práci zužitkovat ve prospěch okresní žákovské reprezentace."

Na úspěchu výběru OFS Klatovy se podíleli hráči Novák Michal, Papež Jakub, Kolařík Lukáš a Pitel Richard (všichni TJ Sušice), Fiala Jan (Sokol Pačejov), Doubek Martin, Fiala Jakub, Sojka Alexandr, Kovářík Karel, Hais Daniel (všichni SK Klatovy 1898), Faltys Adam (FK Horažďovice), Kutka Marek a Říha Petr (Sokol Nalžovské Hory), trenéři Juraši Josef (Klatovy) a Pavel Hrubec (Sušice) a vedoucí výpravy Novák Petr (člen VV a TMK OFS Klatovy).

Miroslav Sedlmaier