Největším tahákem v Pošumaví by mělo být derby v krajském přeboru Nýrsko – Luby. Fotbalovou kvalitu by měl mít i nedělní divizní zápas v Sušici, který se bude s největší pravděpodobností hrát na umělé trávě. V sobotu se na stejném hřišti v Sušici bude hrát přeložené derby 1. B třídy Klatovy B – Měčín. Druhý zástupce Pošumaví v divizi, tým Klatov, předehrával zápas v Praze na Aritmě ve čtvrtek.

Úplnou tečku za fotbalovým podzimem udělá ale až dohrávka 14. kola divize Klatovy – Dobříš, která bude sehrána 26. 11. na hřišti v Plzni v Luční ulici. Začátek je v 15.30 hodin.

Všechny zápasy, pokud není uvedeno jinak, začínají ve 13.30 hodin.

SOBOTA 19. LISTOPADU

KRAJSKÝ PŘEBOR

Nýrsko – Luby. Před sezonou vyhrálo Nýrsko na memoriálu J. Haase a K. Křížka v Lubech 2:1. Tentokrát půjde o body v nejvyšší krajské soutěži a v roli favorita jsou Luby, které jsou v tabulce na 4. místě a mají 28 bodů, o 14 více než Nýrsko. Derby je ale nevyzpytatelné a tak je výsledek otevřený. Až zápas ukáže, který z týmů bude šťastnější. Rozhodčí: Volf – Petrželka, Duda.

Svéradice – Petřín Plzeň. Domácí v minulém kole přivezli tři cenné body z Rokycan, takže se jim může proti lídrovi soutěže, který dosud ještě ani jednou neprohrál a se svými soupeři se příliš nemazlí, hrát lépe. I remíza by byla pro Svéradické krásným dárkem, ale tu uhrály s Petřínem na podzim jen Přeštice. Rozhodčí: Šiška – Lhoták, Bína.

1. A TŘÍDA

Pačejov – Tlučná. Domácí by měli navázat na vysoké domácí vítězství s Kralovicemi a potvrdit zlepšenou formu výhrou i nad bez bodu poslední Tlučnou. Pokud nevyhrají, tak si velmi zkomplikují boj o záchranu. Rozhodčí: Jílek – Kulhánek, Kohout.

Žichovice – Město Touškov. Cíl pro poslední mistrák v tomto roce mají domácí jasný. Se sousedem v tabulce potřebují získat tři body. Ale vzhledem k tomu jakými patáliemi se sestavou si nyní procházejí, to nebudou mít jednoduché. Přejme jim, ať to dokáží. Rozhodčí: Rubáš – Šálková, Plzák.

Kdyně – Mochtín (13.00). Utkání se hraje oproti původnímu rozlosování v obráceném pořadí na hřišti ve Kdyni. Oba celky měly katastrofální vstup do soutěže, když Mochtín nebodoval v prvních čtyřech zápasech a Kdyně dokonce v pěti. Pak se oba ale výsledkově zvedli a nyní jsou hosté s 20 body na 9. místě a Kdyně jen dva body za nimi. Zápas tak nemá vyloženého favorita. Rozhodčí: Šlajs – Hudeček, Kostelník.

Křimice – Horažďovice. Oba soupeři si v první polovině podzimu konkurovali v boji o čelo tabulky, pak ale oba týmy začaly bodově zaostávat. Křimice od osmého kola dokázaly vyhrát jen po penaltách, Horažďovice zase musí trápit domácí prohra se Kdyní. Hosté jsou v tabulce šestí a na páté Křimice ztrácí pouhý bod. Rozhodčí. Homr – Fillinger, Chejlava.

1. B TŘÍDA, SKUPINA B

Hrádek – Strážov. Domácí musí mrzet těsná prohra v minulém kole v souboji o třetí místo v Chanovicích gólem z penalty. Pokud ale Chanovice neuspějí v Chotěšově a domácím se podaří zvládnout souboj se Strážovem, přeci jen na třetím místě přezimují. Hosté nemají pod Svatoborem co ztratit, v boji o záchranu se bude vše rozhodovat až na jaře, nicméně každý bod by byl pro ně dobrý. Rozhodčí: Brůha.

Chotěšov – Chanovice. Hosté těží z výsledků doma, kde se drží pravidla můj dům, můj hrad. Pokud nepočítáme prohru Chotěšova s kvalitními Černicemi, pak stejnou zásadu zastávají i domácí. Ve srovnání s Chanovicemi se ale vyhnuli ostudným debaklům na hřištích soupeřů. Všechny varianty výsledku jsou možné, ale více se tentokrát věří domácím. Rozhodčí: Fanfule L. – Škarda, Rada.

Dlouhá Ves – Štěnovice. Domácí Tatran má za sebou na podzim již několik výsledkových kotrmelců. Ten poslední v podobě debaklu v Žákavě 0:7 a předchozí venkovní výhry 6:1 ve Spáleném Poříčí. Nejlépe by pro domácí bylo přestat dělat tyto kotrmelce a pro klidnější zimní spánek s posledními Štěnovicemi naplno bodovat. Rozhodčí: Velíšek.

Klatovy B – Měčín (14.00, hř. UMT v Sušici). Klatovská rezerva přijde o výhodu domácího prostředí, ale vzhledem k formě obou soupeřů, střelecké pohodě, kvalitnímu kádru i postavení v tabulce by neměla mít problémy i ve městě na Otavě Měčín porazit. Výhra by ji udržela v kontaktu se špičkou tabulky. Měčín má opačné starosti a v boji o záchranu potřebuje každý bod. Rozhodčí: Petrželka – Pressl, Petrželková.

NEDĚLE 20. LISTOPADU

DIVIZE, SKUPINA A

Sušice – Sedlčany. Při současných povětrnostních podmínkách se zřejmě bude hrát v Sušici na umělé trávě. Domácí mají po těsné prohře v Roudném letos poslední šanci získat první soutěžní body. A vzhledem k výsledkům hostů, kteří na hřištích soupeřů na podzim dosud jen paběrkovali, když zabodovali pouze výhrou 3:2 v Českém Krumlově, by se jim to mohlo podařit. Rozhodčí: Novotný – Štuk, Kouba.

FOTBALOVÁ MLÁDEŽ

SOBOTA 19. LISTOPADU

Krajský přebor dorostu (10.00 starší, 12.15 mladší): Tachov – Sušice.

Krajský přebor žáků (10.00 starší, 11.45 mladší): Doubravka -Nýrsko (hř. UMT), Vejprnice – Klatovy (hř. UMT 33. ZŠ Plzeň – Skvrňany), Sušice – Horažďovice, Luby – Nepomuk.

Krajská soutěž žáků (10.00): Švihov – Kaznějov.

NEDĚLE 20. LISTOPADU

Krajský přebor dorostu (10.00 starší, 12.15 mladší): Vejprnice – Klatovy.

Miroslav Sedlmaier