Pošumaví zde reprezentovali hráči Sokola Běšiny.

„Jako nováček tohoto turnaje jsme podali vcelku kvalitní výkon. Pro hráče byla účast v Bavorsku na špičkově zorganizovaném halovém turnaji bezesporu cennou zkušeností,“ řekl nám o účasti dorostenců Sokola Běšiny Milan Denk st., jeden z trojice realizačního týmu, která se na zabezpečení běšinského kolektivu v Německu podílela.

Výsledky běšinského kolektivu:

Základní skupina A:

Sokol Běšiny – TSV Frontenhausen 0:1. Běšinští byli zaskočeni plnou halou diváků, špičkovým zázemím haly a také pro ně nezvyklými rozměry halového hřiště. Do zápasu vstoupili aktivně, vytvořili si několik šancí, ale nedokázali je proměnit. Soupeř však běšinské zaváhání v úvodu potrestal a v polovině utkání vstřelil jedinou branku tohoto duelu.

RSV Walchsing – Sokol Běšiny 1:1. Běšiny začaly aktivní hrou, která soupeře zaskočila, ale brankář RSV byl vždy na místě a svůj tým podržel. Na vedení RSV odpověděli Běšinští vyrovnáním, když překvapivá střela M. Vališe skončila za zády brankáře z Walchsingu. Tento stav vydržel až do konce utkání.

Straubing I – Sokol Běšiny 3:0. Favorizovaní domácí nastoupili do zápasu velmi aktivně. Hned v úvodu si vypracovali několik gólových příležitostí, ale zužitkovat se jim je podařilo po polovině hrací doby, kdy pohotoví útočníci dokázali vsítit úvodní branku a dalšími dvěma góly pečetili svoje zasloužené vítězství.

Utkání o 9. místo:

Sokol Běšiny – TSV Frontenhausen 4:1. V souboji o deváté místo narazili Běšinští opět na soupeře ze základní skupiny. Utkání probíhalo výhradně v režii týmu z Pošumaví, hrálo se výhradně na polovině hřiště TSV, kdy postupně skórovali F. Mayer (2), O. Vítovec a M. Vališ. Běšinští nedali TSV mnoho prostoru k ohrožení své svatyně a jedinou branku inkasovali až v závěru zápasu.

Realizační tým Sokola Běšiny, Vacek Pavel ml., Vacek Pavel st. a Denk Milan st., se shodl, že nejlepší výkon z jejich svěřenců odvedl O. Vítovec. Běšinští jeli ve složení: M.Šedivý, M. Pojar, R. Madera, D. Mayer, P. Vacek, M. Vališ, M. Denk st., M. Skřivan, O. Vítovec, L. Taitl, J. Vališ, F. Mayer, M. Denk ml.

Miroslav Sedlmaier