Nevyřešených otazníků v oblasti postupu i sestupu je několik, ale po tomto kole již bude všechno jasné, snad až na výjimky těch klubů, které čekají v dalším týdnu baráže o záchranu a postup v krajských soutěží.

Pak již do srpna bude mezi kluby klid a to do doby, než znovu v první dekádě měsíce srpna odstartuje nový ročník 2010/2011.

Dvakrát za sebou si vypijí kalich hořkosti fotbalisté obou družstev mužů reprezentujících město pod Černou věží. Poté, kdy A i B tým sestoupily v minulém roce z divize a 1. A třídy, je čeká další sestup z kraje do 1. A třídy, respektive z 1. B třídy do okresního přeboru. Hořčí příchuť to bude pro klatovské áčko, které se bude doma loučit v duelu ještě před rokem dvou účastníků divize, když jejich soupeřem budou Vejrpnice.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

Sobota 19. června

Krajský přebor

Klatovy – Vejprnice. Když v předposledním kole minulého ročníku divize spolu oba týmy hrály naposledy v této soutěži (Klatovy vyhrály ve Vejprnicích 2:1), ani ten největší pesimista by si nemyslel, že v závěrečném kole krajského přeboru se po roce cesty budou rozcházet. Zatímco Vejprnice v kraji zůstávají, Klatovy zde z důvodu sestupu končí. Rapid Plzeň – Chanovice. V posledních dvou ročnících Chanovice s domácím Rapidem na body nedosáhly. Na podzim doma prohrály 0:2 a také v Plzni na jaře minulého roku prohráli 1:3. Z tohoto pohledu by body měly zůstat doma, ale může to být vzhledem ke komplikacím na konci tabulky třeba všechno jinak. Přeštice – Horažďovice. V předcházejících vzájemných zápasech zůstaly oba celky na svém, když doma naplno bodovaly a venku na hřišti soupeře na body nedosáhly.

1. A třída

Sušice – Domažlice B. Nýrsko – Zbiroh.

1. B třída – skupina B

Losiná – Klatovy B, Mochtín – Dlouhá Ves, Švihov – Svéradice, Pačejov – Přeštice B, Předenice – Měčín.

Okresní přebor mužů

Dešenice – Velké Hydčice, Vrhaveč – Veřechov, Hory Matky Boží – Nezamyslice, Janovice – Sušice B, Bezděkov – Hrádek, Železná Ruda – Žihobce.
III. třída

Bolešiny – Neznašovy, Kvasetice – Velký Bor, Velhartice – Běšiny, Luby B – Nalžovské Hory.

IV. třída

Strážov B – Plánice, Bezděkov B – Křenice (14.00), Vrhaveč B – Zavlekov (14.00), Soběšice – Kašperské Hory, Milčice – Svéradice B, Hartmanice – Žichovice B (14.00).

Neděle 20. června

1. A třída

Manětín – Luby, Strážov – Chlumčany (16.00).

1. B třída – skupina B

Žichovice – Hradešice (16.00).

Okresní přebor mužů

Mochtín B – Chanovice B.

III. třída
Kolinec – Malý Bor, Hradešice B – Měcholupy (16.00), Horažďovice B – Týnec (15.00)

IV. třída

Spůle – Ježovy (16:00, hř. Pocinovice), Janovice B – Dlažov, Rabí – Myslív (16.00), Pačejov B – Hrádek B (15.00).