Fotbalisté jsou na tom o něco lépe, neboť tento víkend pomyslné zvonění v provedení závěrečných hvizdů rozhodčích ukončí jejich celoroční soutěžní klání v ročníku 2009/2010.

Poslední kolo musí dát odpověď na celou řadu otazníků v souvislosti s postupy a sestupy. V krajském přeboru má Pošumaví ve hře o záchranu Chanovice a Horažďovice, v 1. A třídě mají velké sestupové starosti Nýrsko a Luby, a také v 1. B třídě je stále otevřena záležitost sestupu a účasti v baráži o udržení. Obdobně tomu je tak i v okresním přeboru a ve III. třídě.

Příjemnější postupové starosti jsou na straně fotbalistů TJ Sušice v 1. A třídě, kteří pokud uspějí v domácím souboji s rezervou Domažlic, si zahrají baráž o postup do krajského přeboru. Na svoji další šanci bojovat o účast z druhého místa čekají Hradešice v Žichovicích a zde se bude hrát o mnoho, neboť domácí při shodě okolností ostatních výsledků by mohli z 1. B třídy sestoupit.

Rozhodnuto není také o postupu ze IV. třídy sk. B a v sázce je také postup z druhého místa. Právo postupu bude mít z druhého místa jediný tým z obou skupin, u kterého z výpočtu získaných bodů dělitelných počtem odehraných utkání vyjde nejvyšší číslo.

Ten, kdo bude chtít mít informace z první ruky, nezůstane doma a od televize zahlcující nás nepříjemným hlukem z utkání MS vyrazí do typických klidných ochozů hřišť v Pošumaví.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 19. ČERVNA

Krajský přebor

Klatovy – Vejprnice. Zatímco Vejprnice v kraji zůstávají, Klatovy zde z důvodu sestupu končí. Rapid Plzeň – Chanovice. V posledních dvou ročnících Chanovice s domácím Rapidem na body nedosáhly. Z tohoto pohledu by body měly zůstat doma, ale může to být vzhledem ke komplikacím na konci tabulky třeba všechno jinak. Přeštice – Horažďovice. V předcházejících vzájemných zápasech zůstaly oba celky na svém, když doma naplno bodovaly a venku na hřišti soupeře na body nedosáhly.

1. A třída

Sušice – Domažlice B. Na konci zápasu v případě vítězství čeká domácí v příštím týdnu příjemná odměna v podobě dvou barážových zápasů o postup do krajského přeboru.

1. B třída – skupina B

Pro jistotu musí doma bodovat Švihov, Měčín čeká v Předenicích poslední šance v případě klopýtnutí Hradešic a výhry na hřišti sestupem ohrožených domácích o účast v baráži o postup. Ostře sledovaný souboj bude v derby v Žichovicích. Domácím jde o záchranu, hosté by zase rádi bojovali v baráži o 1. A třídu.

Losiná – Klatovy B, Mochtín – Dlouhá Ves, Švihov – Svéradice, Pačejov – Přeštice B, Předenice – Měčín, Žichovice – Hradešice.

Okresní přebor mužů

Hrádek potřebuje k postupu uhrát v Bezděkově bod. Železná Ruda musí doma vyhrát a čekat na to, jak dopadne souboj v Dešenicích a hlavně v Žichovicích, neboť pokud by Žichovice sestoupily, jRudu ani tato poslední výhra od sestupu neuchrání.

Dešenice – Velké Hydčice, Vrhaveč – Veřechov, Hory Matky Boží – Nezamyslice, Janovice – Sušice B, Bezděkov – Hrádek, Železná Ruda – Žihobce.
III. třída

Ve hře o sestup jsou stále čtyři celky: Bolešiny, Velhartice, Nalžovské Hory a také rezerva Hradešic, a tak musí tyto týmy v posledním kole mimo Hradešic B (těm stačí získat bod) získat maximum bodů a pak čekat na konečné resumé.

Bolešiny – Neznašovy, Kvasetice – Velký Bor, Velhartice – Běšiny, Luby B – Nalž. Hory, Hradešice B – Měcholupy.

IV. třída

Bezděkov B – Křenice, Hartmanice – Žichovice B, Vrhaveč B – Zavlekov (všechny tři zápasy mají začátek ve 14.00), Strážov B – Plánice, Soběšice – Kašp. Hory, Milčice – Svéradice B.

NEDĚLE 20. ČERVNA

1. A třída

Manětín – Luby, Strážov – Chlumčany (16.00), Nýrsko – Zbiroh.

Okresní přebor mužů

Mochtín B – Chanovice B.

III. třída

Kolinec – Malý Bor (16.00), Horažďovice B – Týnec (15.00).

IV. třída

Spůle – Ježovy (16.00 hř. Pocinovice), Janovice B – Dlažov, Rabí – Myslív (16.00), Pačejov B – Hrádek B (15.00).