O účast na tomto turnaji se mimo pozvaných týmů hrály tři kvalifikační turnaje. A to v Chorvatsku, Makedonii a Bosně a Hercegovině. Turnaje se zúčastnilo celkem dvaatřicet týmů z jedenácti zemí Evropy, které byly následně nalosovány do osmi skupin po čtyřech.

Nýrsko se v hlavním městě Chorvatska utkalo s Vojvodinou Novi Sad (Srbsko), PTSA Londýnská fotbalová škola (Anglie) a domácí akademií Bubamara Záhřeb. Dvě výhry (3:0 nad Novým Sadem, 1:0 nad týmem z království) a jedna bezbranková remíza s domácím družstvem ze Záhřebu. To jsou výsledky fotbalových nadějí Nýrska v základní skupině prestižního turnaje.

V ní skončili borci z Klatovska na druhém místě. O skóre za Bubamarou. Vítězové skupin postoupili do finálových bojů. Druhé týmy v tabulce si to pak rozdaly o konečné 9. až 16. místo. V této skupině Nýrsko porazilo Široki Brijeg (Bosna a Hercegovina) 1:0, ale prohrálo s italským Udine (0:1) a remizovalo s Rijekou 3:3 (další tým z Chorvatska).

Tyto výsledky odsoudily nýrské hráče do zápasu o konečné jedenácté místo. Tento duel mladíci ze západu Čech zvládli, když na penalty zdolali Inter Zaprečiš (Chorvatsko). Turnaj podle očekávání podesáté ovládl tým záhřebského Dinama.

„Kluci zaslouží pochvalu za předváděnou hru a výkony na hřišti. Ani v jednom zápase jsme nebyli horším týmem. O to víc nás mrzí těsný nepostup do finálové skupiny o 1. až 8. místo. Poděkování patři nejen hráčům, ale i rodičům kluků, kteří byli nejlepšími fanoušky na turnaji. Pořadatelé v čele se Stipe Tokičem zaslouží také velké poděkování. Za pozvání a nejlépe obsazený a organizovaný turnaj, kterého jsme se kdy zúčastnili,“ řekl trenér mladých nýrských bojovníků Josef Juraši.