„Jak jinak oslavit výročí hrádeckého fotbalu než fotbalem. Sestava Sparty, kterou jsme si pozvali, byla naprosto špičková. Pro Hrádek je obrovská čest, když na jeho hřišti hrají tři vicemistři Evropy a čtrnáctinásobný mistr České republiky. Takže výsledek 6:2 pro Spartu beru jako přívětivý. Myslím, že zápas splnil očekávání, počasí se povedlo a lidi se bavili,“ zhodnotil měření sil hrádeckých a sparťanských fotbalistů předseda TJ Svatobor Hrádek Karel Pendl.

Ve sparťanském dresu mohli lidé sledovat umění např. Jiřího Novotného, Horsta Siegla, Jaromíra Blažka, Martina Frýdka nebo Zdeňka Svobody. Domácí se snažili, ale na hřišti dominovali bývalí ligoví hráči, kteří si dokráčeli pro pohodlné vítězství 6:2.

V roce 90. výročí klubu skončili fotbalisté Hrádku na 8. místě 1. B třídy, skupiny B. „Sezonu hodnotím pozitivně. Na podzim jsme nahráli to, co jsme potřebovali, abychom na jaře mohli hrát v klidném středu tabulky. Teď jsme kádr posílili a v nové sezoně se zase zkusíme poprat o ty nejvyšší příčky a třeba i o přímý postup do 1. A třídy, která se tady už v minulosti hrála a kterou já pamatuji i jako hráč,“ navnadil Pendl hrádecké fanoušky na příští ročník 1. B třídy, který Hrádek odstartuje 25. srpna doma v okresním derby s Měčínem.

V Hrádku zažívá fotbal v současné době šťastnější období, o čemž svědčí sportovní areál se dvěma travnatými hřišti. „Provedli jsme také kompletní rekonstrukci vnitřních prostor hráčských kabin a opravili jsme střešní plášť budovy, kde máme zázemí. Další investicí, kterou připravujeme, je výměna oken v celém areálu za plastová a výhledově bychom chtěli udělat umělé zavlažování na hlavním hřišti,“ prozradil plány hrádeckých fotbalistů Pendl.