Početnější marodka přidělává vrásky novému trenérovi divizních fotbalistů Klatov Jiřímu Tomanovi. Užvsobotuho totiž čeká domácí premiéra proti pražské Admiře a jemu kvůli vysokým teplotám při středečním tréninku chyběli dva mladíci, záložník Daniel Matějka a brankář František Lorenc. Třísla trápí záložníka Jaroslava Cihláře, problémy se svalem má Rendl a stále nemocný je obránce Jaroslav Bušta.


„Z dovolené se už ale vrátil obránce Vladimír Hovorka a k týmu se ve středu také připojil,“ upřesnil informace Jiří Toman, který věří, že se dosoboty počet marodů sníží, protože hráčský kádr divizního týmu je hodně úzký. „Nemám už kam sáhnout, navíc béčko hraje ve stejném termínu svůj mistrovský zápas I.A třídy v Příkosicích,“ povzdechl si lodivod. Také proto bude určitě na lavičce připraven zasáhnout do hry fotbalový matador, asistent trenéra a sportovní manažér v jedné osobě, čtyřicetiletý záložník Roman Vonášek. „Je pravdou, že kvůli pracovním povinnostem s námi moc netrénoval, ale je natolik zkušeným hráčem, že v případě potřeby si to své na hřišti odvede,“ tvrdí Jiří Toman, který i přes zmiňované peripetie se sestavou se nasobotní divizní premiéru velmi těší.


„Trému mít asi nebudu, na trenérské lavičce už mám přece jen něco za sebou. Ale určitě budu plný očekávání, jak to všechno zvládneme,“ vysvětlil kouč, který věří, že jeho svěřencůmv 17.00 hodin přijde na hřiště na Rozvoji fandit co nejvíc příznivců. „Podpora publika je velmi důležitá, proto fanoušky co nejsrdečněji zvu,“ dodal.


Nejen kouč Jiří Toman a řada mladíků sivsobotuodbyde v dresu Klatov mistrovskou divizní premiéru, ale možná i zbrusu nové míče, shodné s těmi, s nimiž fotbalisté hráli při nedávném evropském šampionátu. „Ale to až dnes odpoledne po tréninku rozhodne rada starších,“ upřesnil s úsměvem kouč. „Tyhle míče totiž mnohem víc a trochu jinak létají, což se sice líbí hráčům, ale brankáři jsou z toho tak trochu vedle,“ dodal Jiří Toman. Jeho fotbalový týmvsobotuv 17.00 hodin přivede na trávník kapitán, zkušený útočník Václav Zedník.