Jedno z mála fotbalových mužstev v Pošumaví, ve kterém zavládla po minulé sezoně radost, byl tým mužů A Svatoboru Hrádek. Hrádečtí totiž vyhráli okresní přebor a v nadcházející sezoně si zahrají krajskou 1. B třídu.

Na otázky o úspěšné sezoně a cílech v krajské soutěži odpovídal Deníku předseda hrádeckého klubu Karel Pendl.

V čem vidíte hlavní důvod úspěchu v letošní sezoně?

Určitě je to tím, že je tu výborná sehraná parta a potěšující je to, že jsou to všechno naši kmenoví hráči. Před čtyřmi roky jsme barážovým způsobem sestoupili z 1. B třídy a v podstatě celou dobu jsme budovali manšaft, se kterým se teď do krajské soutěže vracíme. Myslím, že máme dobře složený tým. Je v něm kromě zkušených fotbalistů sedm mladých kluků, kteří byli zařazeni z našeho dorostu, což je výborná vizitka trenérů naší mládeže, kteří dokáží mladé připravit tak dobře, že jsou kluci připraveni do A mužstva a nemusíme je nikde kupovat. Čím více se blížil konec sezony, tím více je určitě svazovala naprosto zbytečná nervozita, někdy jim trvalo, než z nich spadla a hráli svoji hru. Je to skvělý pocit, vyhrát okresní přebor, ale je třeba za tím vidět i spoustu dřiny, potu a zodpovědnosti. Kluci zaslouží pochvalu jako celek, jako dobrá parta.

Většina oddílů si stěžuje na špatný přístup k tréninkům. Jak jste na tom v Hrádku?

Potěší, když po podzimu máte na čele tabulky pětibodový náskok a hned na první lednový trénink přijde patnáct lidí. Kluci si uvědomovali, že pokud chtějí postoupit, musejí pro to něco udělat. Udělali jsme pro muže a dorostence soustředění na Lipně, tam běhali, dřeli, ale to se jim pak na jaře zúročilo, protože fyzička je důležitá. Prostě zaslouží pochvalu za tréninkovou morálku, protože třeba kluci, kteří jsou na školách, vždycky přišli alespoň na páteční trénink.

Chystáte nějaké změny v kádru po postupu do 1. B třídy?

Kádr zůstane stejný jako v minulé sezoně, nikdo neodchází, hráči, kteří si to vykopali, zůstanou a budou doplněni o tři velice kvalitní kluky, kteří už skončili v dorostu a mají předpoklad rychle se začlenit do áčka. Začneme trénovat 21. července a na tréninku by se mělo sejít sedmnáct hráčů, což je dobrý kádr. Hrajícím trenérem bude dál Libor Kutil. Posílili jsme realizační tým, mladý výborný útočník Tomáš Adamec, který je momentálně dlouhodobě zraněný, bude vedoucím mužstva, a kapitán Václav Holeček bude hrajícím asistentem trenéra.

Jaké cíle jste si stanovili do nové sezony?

Rozhodně budeme chtít důstojně obstát, dobře reprezentovat Klatovsko i náš oddíl a určitě 1. B třídu udržet. Podle mě na to kádr máme, ale bude to chtít ještě tvrdší přístup, ještě více natrénovat, naběhat, ale s tím kluci počítají a mají chuť. Chceme se vyhnout i baráži, na kterou já osobně nemám moc pozitivní názor, manšaft musíme naladit a poskládat tak, aby se nám to podařilo.

Jaká je nálada v týmu před zápasy v krajské soutěži?

Kluci se už těší. V mužstvu máme starší zkušené hráče, kteří si už krajskou soutěž zahráli, a někteří mladíci mají za sebou výbornou sezonu v okresním přeboru, kde získali zkušenosti. Vlastně jsme před jarem přizpůsobili i přípravu tomu, že bychom mohli postoupit do kraje. Odehráli jsme v zimě čtyři přípravné zápasy se silnějšími týmy z 1. A z 1. B třídy a v tomto trendu budeme pokračovat i teď v létě. Kluci si vyzkouší, že se o body musí bojovat, že to není jen o výhrách, že i prohrají, což je určitě čeká.