„Výsledek je lepší než předvedený výkon,“ konstatoval po skončení utkání klatovský kouč. Domácí se dostali do šance hned v první minutě, ale na úvodní branku si museli diváci počkat do 6. minuty, kdy skóre otevřel Jiří Schveiner. „Po prvním gólu to vypadalo, že budeme mít převahu, ale soupeř dokázal poměrně rychle vyrovnat,“ dodal Kovács. Klatovanům se poté nedařilo proměnit několik vyložených šancí. Druhá branka domácích přišla po pokutovém kopu, který úspěšně proměnil Kulhánek.

I když do úvodu druhého poločasu nastoupili domácí aktivněji, jejich herní síla jim nevydržela dlouho. „Myslím, že třetí gól přišel hodně dlouho. Kdybychom jej vstřelili dřív, asi by další průběh hry vypadal jinak,“ domnívá se kouč Kovács. Výhru na konečných 4:1 pojistil v samotném závěru Kulhánek.

Ani tentokrát nebyl tým z města pod Černou věží kompletní. Kvůli zranění nehrál Michal Viktora, Václav Zedník byl po výronu kotníku a Ondřej Král sice nastoupil, ale ještě v té době dobíral léky. „I když kluci bojovali a nakonec utkání proti Jankovu vyhráli, musím říci, že se nám nedaří. Pryč je lehkost, s níž jsme hráli na podzim, a to se musí změnit,“ uvědomuje si kouč. „Jarní kolo je hlavně o bojovnosti, o udržení, všechno je mnohem těžší,“ dodal.
TJ Klatovy – SK Jankov 4:1 (2:1). Branky: 6. Schveiner, 28. Kulhánek (PK), 85. Hanzlík, 92. Kulhánek – 21. Stejskal.