Sušice

Na svém stadionu uspořádá fotbalový klub TJ Sušice další sportovní akci. V sobotu 23. června uspořádá pro nejmladší fotbalový potěr II. ročník Memoriálu Václava Hrabého. Zúčastní se ho pět týmů – Tatran Dlouhá Ves, SK Klatovy 1898, Sokol Nalžovské Hory a dva domácí celky, A a B tým TJ Sušice. Turnaj se bude hrát souběžně na dvou polovinách hlavního hřiště a má na programu první zápasy v 9.00 hodin. Program zápasů přeruší v 10.20 hodin slavnostní zahájení a na 12.45 hodin je plánováno slavnostní předání cen a ukončení. Vítězství z úvodního ročníku, který se hrál vloni, obhajuje SK Klatovy 1898.

Měčín

V Měčíně jsou velice pyšní na letošní úspěchy svých mladší žáků, kteří v silně obsazeném okresním přeboru v konkurenci deseti týmů dokázali získat krásné druhé místo a zasloužené stříbrné medaile.

Právě pro tuto věkovou kategorii Sokol Měčín na svém hřišti pod patronací starosty města Měčín Stanislava Skaly uspořádá v sobotu 23. června v době od 9.00 do 15.00 hodin turnaj O pohár starosty města Měčín.

Janovice

Je to již více než rok, kdy během jarní části minulého ročníku zasáhla nejen janovický fotbal smutná zpráva o úmrtí jejich v té době aktivního hráče, odchovance a kapitána mužů Petra Mašáta.

Vzpomínka na tohoto skromného hráče je stále ještě živá a dokazují to i funkcionáři Dukly Janovice, kteří na svého kapitána nezapomněli a na sobotu 23. června k uctění jeho památky uspořádali I. ročník turnaje mužů Memoriál Petra Mašáta. Na tamním fotbalovém stadionu se turnaje zúčastní Dukla Janovice (komb.), Bezděkov, Pocinovice a Interhotel. Rozlosování turnaje, který se bude hrát systémem každý s každým s hrací dobou 2×20 minut, je v 15.15 hodin a poté již přijdou na řadu první duely tohoto turnaje.

Švihov

Ještě v živé paměti švihovských hráčů, funkcionářů, ale také příznivců doznívá radost nad úspěšně zvládnutým závěrem 1. B třídy, kdy si domácí FC Švihov v hodině dvanácté v penaltovém rozstřelu ve Starém Smolivci definitivně zachránil účast v soutěži i pro příští ročník.

Po hektickém závěru již ukončeného soutěžního ročníku přijdou v sobotu ve Švihově na řadu oslavy. Jde o předem naplánované akce v rámci oslav 80. výročí fotbalu, které se uskuteční na fotbalovém hřišti ve Švihově.

Program oslav v sobotu 23. června: 12.00  – přátelské utkání mládeže, 14.00 – Stará garda FC Švihov – Žichovice, 16.00 – FC Švihov  – Stará garda Viktoria Plzeň, 19.00 – taneční zábava ve stanu, hraje kapela METTRONOM.

Miroslav Sedlmaier