Návštěvníci přispívali formou dobrovolného vstupného. O přestávce fotbalového utkání se uskutečnila dražba předmětů vyrobených dětmi z Klokánku. Největší úspěch sklidilo tričko s ručně namalovaným hokejistou, který byl hodně podobný členovi realizačního týmu SHC Klatovy. Radost v šatně týmu udělá určitě i obrázek s motivem „Fotbálku pro Klokánek", který děti namalovaly pro hokejisty. Vydražili ho Jiří Aschenbrenner s Radkem Mužíkem. Ke koupi byly také lístky do tomboly o zajímavé ceny, které věnovali sponzoři akce.

Výsledek fotbalového zápasu nebyl důležitý, na aktérech bylo vidět, že si chtěli zápas především užít a bavit se fotbalem.

Hokejisté v zápasu těžili z letní fyzické přípravy a fanoušky přehrávali. Poločas skončil 3:0 pro hokejisty. V druhém poločasu už hokejisté pustili do akcí i fanoušky, kteří se mohli radovat ze tří gólů. Branku zaznamenal i nevidomý Miroslav Beran. Ani tyto góly však fanklubu nepomohly k tomu, aby obrátil výsledek ve svůj prospěch. Hokejisté vyhráli 7:3.

„Fotbálek, ve kterém nešlo o výsledek, i když nás hokejisté opět přehráli, bych hodnotil velmi pozitivně. Povedlo se nám na něm vybrat pro janovický Klokánek téměř 12 tisíc korun, které Klokánek použije na nákup školních potřeb pro děti. Trochu mě mrzí, že si na akci nenašlo cestu více lidí, ale těm, kteří dorazili a přispěli, patří velké díky. To patří také všem sponzorům akce a hlavně SK Klatovy 1898 za poskytnuté zázemí. Věřím, že se Fotbálek pro Klokánek podaří uskutečnit i příští léto," zhodnotil akci organizátor zápasu a prezident fanklubu Jiří Zavřel.

Sestavy týmů:

Fanklub HC Klatovy: Pelíšek P. (31. Plánička) – Zavřel, Němec, Pojar, Plánička, Pitel, Štych, Jahoda, Končel, Kozák, Škach, Beran, Fourová, Pelíšek D., Bečka.

SHC Klatovy: Pacanda – Kubeš, Němec, Martinec, Kubík, Tulačka, Uhlík, Topinka, Holý, Michel, Čuban, Rückl, Turhobr, Bastl.

Tomáš Kanta