V posledním duelu letošní reprezentační scény Češi po jednoznačném průběhu zdolali v Plzni Slováky 2:0.
„Teď jsme moc šťastní,“ usmíval se ve středu večer Zdeněk Ondrášek. „Povedený zápas,“ dodal Tomáš Souček.

Čeští fotbalisté do 21 let
Lvíčata si zahrají na mistrovství Evropy. Pomohla jim výhra Řeků

První podmínka k první příčce byla splněna, tou druhou byla ztráta Skotska v souboji s Izraelem. Stalo se, Skotové padli 0:1.

Český mančaft si zajistil vítězství údery z pravé strany. Na ní hrál perfektně Vladimír Coufal, jenž chystal spoluhráčům slibné pozice. Po jeho dvou centrech se do šancí dostal Ondrášek. Poprvé útočník zakončoval hlavou, podruhé nohou, v obou případech však skvěle zasáhl slovenský gólman.

Tabulka skupiny:
1. Česko 6 4 0 2 9:5 12
2. Skotsko 6 3 1 2 5:4 10
3. Izrael 6 2 2 2 7:7 8
4. Slovensko 6 1 1 4 5:10 4

Druhá možnost v 17. minutě přesto měla gólové vyústění. Po Rodákově zákroku kopali domácí roh Nacentroval Jakub Jankto, hlavou se prosadil Souček. Záložník West Hamu potvrdil fakt, že dle statistik je jedním z nejlepších hlavičkářů anglické Premier League.

Začátek druhé půle – a nakonec i výsledek – výrazně ovlivnili dva střídající hráči. Gólman Tomáš Koubek, jenž zastoupil otřesenou jedničku Tomáše Vaclíka, nejprve chytil největší slovenskou příležitost od Pekaríka.

Fotbalové hřiště v Hostovicích je kuriózní sklonem v podélném i příčném směru. Varování u vstupu na plochu
Pozor, nebezpečné klesání. Hostovický unikát připomíná fotbal na sjezdovce

Záložník Václav Černý, náhrada za Lukáše Masopusta, poté v 55. minutě zapsal první reprezentační gólovou asistenci. Jeho přihrávku proměnil Ondrášek, forvard místní Viktorie. Rovněž tato akce přišla z pravé strany…

Slováci už nezabrali. Takže zatímco Češi mohou slavit postup, oni padají do nižší úrovně.