Sportovně technická komise Plzeňského krajského fotbalového svazu využila výhradního práva v rámci regulérnosti závěru soutěží k nařízení některých utkání na jednotný den a začátek. Týká se po především kompletně 1. B třídy sk. B, kde se hrají všechny zápasy v neděli od 17 hodin.

Obdobně řídící svaz postupoval v případě utkání krajského přeboru mužů Horažďovice – Koloveč. Tento duel byl přeložen z neděle na sobotu se začátkem v 17.00 hodin.

Předposlední kolo fotbalových soutěží je vždy minimálně pro polovinu účastníků ve znamení loučení s tímto ročníkem v domácím prostředí. To se týká se v případě Chanovic a Horažďovic v krajském přeboru, což ale nemuselo být zase tak úplná pravda v případě, že by některý z těchto dvou týmů zasáhl do bojů o záchranu v baráži.

Účastníky 1. A třídy z Pošumaví čeká skutečné loučení doma až za týden, kdy na svých hřištích s výjimkou Lub hrají v posledním kole.
Mezi taháky předposledního kola patří mimo zápasu Luby - Křimice oba duely v krajském přeboru v Chanovicích a Horažďovicích. Tradičně dobrá návštěva se očekává na derby Dlouhá Ves – Švihov, Velhartice – Týnec a také Myslív – Hrádek B. Ti nejzvědavější si třeba vyhlédnou derby v 1. B třídě Klatovy B – Mochtín a nebo na Horaďovicku, kde změří síly Svéradice s Pačejovem.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

SOBOTA 12. ČERVNA

Krajský přebor
Město Touškov – Klatovy
. Naposledy zajíždí Klatovy v krajském přeboru, se kterým se minimálně na rok musí rozloučit, na hřiště soupeřů. Chanovice – Rokycany. Chanosu jde o body, bez kterých by to pro něj bylo před posledním kolem v Plzni na Rapidu špatné. Horažďovice – Koloveč. Hosté přestože již publikovali, že nechtějí postupovat do divize, chtějí krajský přebor vyhrát. Domácí v případě plného bodového zisku živí svoji poslední naději.

1. A třída
Chlumčany – Nýrsko
. Ani jeden ze soupeřů nemá nic jisté. Domácí musí před posledním zápasem ve Strážově pro jistotu bodovat. Okulu jen výhra udrží v naději, že by se teoreticky mohla nejen zachránit, ale vyhnou se i baráži. Stod – Strážov. Domácí jsou jistými postupujícími do kraje z prvního místa a mohou hrát jen pro diváky. Strážov se musí pokusit přidat ránu jistoty již v tomto zápase. Staňkov – Sušice. Domácí jsou prvním sestupujícím, ale přesto mohou ještě Sušici cestu do baráže třeba i ve prospěch sousedních Nýřan zkomplikovat. Luby - Křimice. Výhra dává Startu před posledním kolem naději, prohra by bylo to nejhorší, co by domácí mohlo potkat.

Okresní přebor mužů
Žihobce - Mochtín B, Hrádek - Železná Ruda, Nezamyslice – Janovice, Velké Hydčice - Vrhaveč.

III. třída
Běšiny - Luby B (16.00), Týnec – Velhartice, Velký Bor - Horažďovice B, Měcholupy – Kvasetice, Neznašovy – Kolinec.

IV. třída
Plánice – Dlažov (16.00), Ježovy - Měčín B, Křenice – Spůle, Myslív - Hrádek B, Žichovice B - Pačejov B, Svéradice B – Hartmanice (16.00), Kašperské Hory – Milčice.

NEDĚLE 13. ČERVNA

1. B třída skupina B
O tom, že v každém zápase se nehraje jen o důležité body, ale hlavně o konečné pořadí, není pochyb. V posledním kole toho již mnoho napravovat nepůjde.

Hradešice – Předenice, Blovice - Žichovice, Dlouhá Ves – Švihov, Měčín – Losiná (hř. Bíluky), Svéradice – Pačejov, Klatovy B – Mochtín.

Okresní přebor mužů
Sušice B – Bezděkov, Veřechov - Hory Matky Boží (15.00), Chanovice B – Dešenice (14.00).

III. třída
Nalžovské Hory – Bolešiny (14.30), Malý Bor - Hradešice B (16.00).

IV. třída
Zavlekov - Janovice B (15.00), Strážov B - Bezděkov B (16:00), Rabí – Soběšice (16.00).

Miroslav Sedlmaier