„Do Vestce jsme jeli s vědomím, jaký soupeř nás čeká. Věděli jsme, kolik branek nám vstřelil na domácí půdě a jakou individuální kvalitu v týmu má. Také jsme museli zareagovat na vysoký počet obdržených branek v Benešově a v okresním utkání proti Řevnicím," začal hodnocení trenér starších žáků Psár Michal Suchý.

I. A třída Středočeského kraje, skupina B (20. kolo): SK Rapid Psáry (na snímku fotbalisté v modrobílých dresech) - Vrdy (oranžoví) 2:0 (0:0).
Jsem rád, že jsme to jako tým zvládli, zářil Štancl. Jak popsal vítězný gól?

„Abychom mohli dosáhnout přijatelného výsledku, muselo se sejít více faktorů. A to se stalo. Kluci perfektně plnili taktické pokyny, bojovali jeden za druhého a Méďa (Jakub Medvedík) v bráně podal kvalitní výkon. Navíc se nám podařilo proměnit brejkové situace, na které jsme čekali," vyjmenoval Suchý několik klíčových aspektů, které se podařilo zvládnout, a které vedly k nečekanému, ale o to cennějšímu vítězství na půdě hegemona soutěže. Poznamenal, že se ke všemu výše zmíněnému ještě připočetlo i štěstí a špatná koncovka Viktorky.

Fotbalisté SK Rapid Psáry B (na archivním snímku hráči v oranžových dresech) porazili rezervu Kazína 5:2.
Zápas jsme zvládli s přehledem, jásal Přeučil po výhře béčka nad Kazínem

Obě branky Rapidu vstřelil kanonýr Filip Pastierik, naopak vesteckým zabijákům zvlhnul střelecký prach. „Takový je někdy fotbal. Byl to klasický zápas, kdy tam klukům z Vestce nespadne vůbec nic a my byli odměněni za skvělou týmovou práci," konstatoval Suchý. „Chtěl bych moc poděkovat všem, kdo se na tomto skvělém výsledku podíleli, a také Jirkovi Brožovi, který pro nás zápasy natáčí dronem a nám tato videa pak pomáhají v rozboru jednotlivých situací. Nakonec bych chtěl poděkovat i soupeři za skvělé připravené hřiště a příjemný areál," doplnil Michal Suchý k utkání ve Vestci.

Fotbalisté SK Rapid Psáry (na archivním snímku hráči v modrobílých dresech) zvítězili na hřišti Slovanu Poděbrady těsně 1:0.
Tři body! Náročnou bitvu na hřišti Slovanu Podběrady rozhodl Martin Štancl

K úternímu utkání proti Sedlčanům, které Psáry zvládly opět vítězně, se vyjádřil čtrnáctiletý Tomáš Drha, jeden ze střelců Rapidu (tím druhý byl Jan Král).

„Do zápasu jsme vstoupili s podobnou taktikou jako o víkendu proti Vestci. V první půli byly šance na obou stranách, ale zůstaly nevyužity. Hned na začátku druhého poločasu jsme díky napadání a chybě soupeře dokázali dát branku, ale soupeř během pár minut srovnal. My však dál bojovali a po rohovém kopu se nám podařilo vstřelit druhý gól. Stav 2:1 jsme pak už díky všem včetně gólmana udrželi až do závěrečného hvizdu," okomentoval cennou výhru nad dalším tabulkově výše postaveným celkem.

Starší žáci Rapidu jsou po šestnácti odehraných zápasech se ziskem šestnácti bodů jedenáctí, ale desátá Jesenice je na tom lépe jen díky lepšímu skóre. Soutěž i nadále vede Viktoria Vestec o dva body před Čelákovicemi.

I. A třída Středočeského kraje žáků U13, skupina C, 19. kolo: TJ Viktoria Vestec (na snímku fotbalisté v zelených dresech) - SK Rapid Psáry 6:2.
FOTO: Starší žáci šokovali lídra, fotbalisté Psár do 13 let ve Vestci neuspěli