Na hřišti v dresu domácí mistrovské Slavie s číslem 25 se totiž objevil hráč, který si v tomto duelu odbyl svůj první ligový start. Tímto hráčem byl Jan Hošek, který své první fotbalové krůčky v pěti letech dělal v mateřském klubu SKP Okula Nýrsko.

Urostlému obránci 188 centimetrů vysokému a vážícímu 77 kilogramů Janu Hoškovi přezdívanému Hošan bude v prvního dubna dvacet let. Po přestupu z Nýrska do Klatov patřil spolu se svým dvojčetem, o dva centimetry menším útočníkem Petrem k oporám žákovského ligového týmu TJ Klatovy. Zde také odehrál řadu mistrovských zápasů po boku odchovance sušické kopané Tomáše Pekharta, který byl dalším odchovancem pošumavské kopané, který v pondělí hájil barvy sešívaných.

V průběhu žákovských let na sebe dvojčata Hošků společně s Pekhartem na hřištích upozorňovala a neunikla hledáčku skautů Slavie Praha. Právě do tohoto pražského velkoklubu zmiňovaná trojice zamířila a v něm pokračovala ve svém fotbalovém růstu. Zatímco Tomáš Pekhart pak odešel na zkušenou do Anglie, bratři Hoškové na sobě pilně pracovali v mládežnickém dorostu Slavie Praha a v minulém roce pravidelně nastupovali v dresu Slavie B, která po podzimu je na druhém místě tabulky české fotbalové ligy.

Od podzimu Jan Hošek byl kromě toho, že hrál pravidelně za béčko, zařazen do týmu trenéra Karla Jarolíma a při absenci kapitána Slavie Ericha Brabce kvůli čtyřem žlutým kartám si na své konto připsal právě v pondělí první ligový start. Do své krátké ligové statistiky si může připsat i první střelu na branku, kterou Jan Hošek vyslal na plzeňskou branku hlavou ve 27. minutě tohoto ligového klání, ve kterém také poznal odchovanec nýrské kopané po výhře Slavie nad Plzní 3:2, jak chutná ligové vítězství.

To si také mohl nakonec vychutnat i navrátilec z anglického Tottenhaimu do Slavie, odchovanec sušické kopané Tomáš Pekhart, který si první minuty na ligovém trávníku připsal v závěru zápasu, kdy přišel na hřiště v roli střídajícího hráče Slavie.

Oběma odchovancům klubů z Pošumaví, Tomáši Pekhartovi i Janu Hoškovi, kteří mají své fotbalové idoly Zinedina Zidaneho a Zlatana Ibrahimoviče, přejeme hodně zdaru v další sportovní kariéře a také v to, aby se jim naplnil jejich sportovní sen zahrát si za reprezentaci na mistrovství světa. Tomáši Pekhartovi se to již v juniorském fotbalovém výběru podařilo a Jan Hošek má vše ve svých rukách a hlavně nohách.

V koutku duše nás může všechny těšit, že další dva hráči z Pošumaví a konkrétně přes žákovskou líheň Nýrska, Sušice a Klatov obouvají ligové kopačky.

Miroslav Sedlmaier