Pokud vyhrají oba klatovské dorostenecké divizní týmy, je to vždy příjemné. Tentokráte se to podařilo fotbalistům z města karafiátů v Plzni na hřišti energetiků.

Zatímco starší dorost o svém vítězství rozhodl čtyřbrankovým náskokem do přestávky, mladší dorost se o zisk třech bodů postaral po prohraném prvním poločase až po přestávce, kdy otočil skóre dvěma góly Lukeše a jednou trefou Čížka.

Vítězství Klatov je o to cennější, že šlo o duel dvou sousedů v tabulce, ve které před tímto kolem ztráceli hosté na domácí sedm bodů.

ZČE Plzeň – Klatovy

STARŠÍ DOROST: 2:6 (0:4). Domácí nastoupili s oslabeným kádrem, protože jejich nejlepší pomáhají A týmu mužů v boji o záchranu. „Do Plzně jsme jeli vyhrát,“ řekl trenér dorostu Stanislav Trnka. „Od začátku jsme šli za výhrou, kluci v první půli dali čtyři krásné branky a zaslouženě jsme první poločas vyhráli. Ve druhé půli jsme trochu polevili, domácí měli herní převahu, vstřelili i branky. Ale žádné drama jsme nepřipustili a po vstřelení naší páté branky už bylo rozhodnuto. Pochvalu zaslouží Matějka za hattrick, který byl již druhý v jarní části,“ dodal.

Branky za Klatovy: Matějka 3, Výtisk 2, Sýkora. Sestava: Riška - Kološ (Faltýn), Veselka, Kamirčík, Mundl - Matějka, Janda, Sýkora, Křížek (Voráček) - Lukeš (Schwarz), Výtisk.

MLADŠÍ DOROST: 2:3 (1:0). Mladší dorostenci svůj cíl vyhrát také splnili, ale o vítězství museli bojovat až do konce. Klatovští dlouho prohrávali, ale v závěru zápasu měli více fyzických sil a ty zúročili vstřelením vítězného gólu a utkání zalouženě vyhráli.

Branky za Klatovy: Lukeš 2, Čížek. Sestava: Kašpar - Zedek, Pivonka, Schwarz, Kolář (Rendl) - Brož (Uruba), Raišl, Skala, Čížek - Lužný (Lukeš), Ulrych. (sed, jik)