Pouze s jedním hráčem na střídání odjížděl trenér staršího dorostu Klatov Ján Gašpár k dalšímu diviznímu utkání do Českého Krumlova. K duelu necestovali zranění hráči Křížek, Kazmirčík ani nemocný Ulrych. Přesto jeho svěřenci odvedli kvalitní výkon, statečně bojovali, herně s domácími fotbalisty drželi krok, ale k lepšímu úspěchu chyběla úspěšnější koncovka. Totéž platilo i o zápasu mladšího dorostu, který odmítl Pivoňkovu možnost vyrovnat a z protiútoku domácí vítězství jistili čtvrtou brankou.

STARŠÍ DOROST 2:0 (1:0)

„K utkání jsme nastoupili se zbytečným respektem zřejmě s vědomím dosti početného oslabení. Branku jsme inkasovali ve 30. minutě po hrubé chybě ve středu obrany. K vyrovnání jsme měli dvě příležitosti, kterých jsme nevyužili,“ zhodnotil první půli trenér Ján Gašpár.

Druhá část byla herně vyrovnaná, místy měli Klatovští i navrch. V samostatném úniku byl dvakrát Kašpárek, jeho střely však těsně minuly branku domácích. Druhou branku hosté inkasovali v 79. minutě po rohovém kopu. Klatovská jedenáctka statečných hrála, bojovala, k úspěchu to však nevedlo.

MLADŠÍ DOROST 4:2 (2:1)

K tomuto utkání odjeli mladší dorostenci pouze v jedenácti hráčích, a to ještě Marek Pivoňka odehrál celé utkání za staršíky. Klatovským chyběla celá obrana včetně brankáře. Domácí se ujali vedení již v 5. minutě po chybě na levé straně a následném brejku. Ve 20. minutě vymyslel ideální přihrávku klatovský Tomáš Štengl na Lukáše Nováčka, který své sólo proměnil a vyrovnal stav utkání. Ve 23. minutě se domácí dostali znovu do vedení po rohovém kopu. Do poločasu neproměnili hosté tři samostatné nájezdy, dvakrát nastřelili tyč a jednou dokonce netrefili úplně prázdnou branku soupeře. V druhé půli po rohu vyrovnal Marek Pivoňka. V 64. minutě dokázali domácí využít rohového kopu a znovu se ujal vedení. V 82. minutě po brejku domácí zvýšili na 4:2.

„Byla to další zbytečná ztráta bodů, protože skoro celé utkání jsme byli lepší, ale co dokážeme zahodit, je neskutečné. Můj obdiv patří všem hráčům, ale zejména Mundlovi a Pivoňkovi, kteří odehráli dva zápasy, a Štenglovi, který k nám přišel teprve minulý týden ze švihovských žáků a odehrál kvalitní zápas,“ zhodnotil výkon svých svěřenců trenér Vladimír Kudláček. (sed, jik)