Body z Přeštic se počítají

K prvnímu zápasu fotbalového krajského přeboru na hřiště soupeře zajížděly oba dorostenecké týmy TJ Sušice. Svěřenci trenéra Václava Korby sehráli v Přešticích vyrovnaný zápas. Po bezbrankovém stavu si starší dorost ze hřiště kvalitního soupeře přivezl bod a ten může v konečném zúčtování mít svoji cenu. Ještě úspěšnější byl v Přešticích mladší dorost, který ziskem bodů vymazal svoje manko ze ztráty dvou bodů po domácí remíze v úvodním zápase.

Starší dorost: Přeštice - Sušice 0:0. Do zápasu vstoupili aktivně hosté, ale domácí se osmělili a hned zahrozili. V zápase se vyznamenal sušický gólman Karel Gill, byl to jeho minizápas s útočníky Přeštic. Konečný výsledek je pro hosty vzhledem k průběhu zápasu šťastný.

Mladší dorost: Přeštice - Sušice 0:1 (0:0, branka 76. Kodýdek). Hostům se dařilo přehrávat domácí kombinační hrou, ale gól ne a ne přijít. Trpělivost sušickým fotbalistům přinesla ovoce, když se v 76. minutě střelou z dvaceti metrů trefil Lukáš Kodýdek. Tímto zásahem rozhodl o zaslouženém vítězství mladých sušických fotbalistů.

Žáci bodovali naplno

Krajský přebor žáků má za sebou dvě odehraná kola, která přinesla podle očekávání stoprocentní bodový zisk pro exdivizní fotbalisty TJ Klatovy. Ve stínu hráčů z města karafiátů nezůstali ani žáci Okuly Nýrsko, kteří přivezli šest bodů z Horšovského Týna.

Starší žáci: Klatovy – SK Smíchov Plzeň 1:0 (0:0; branka: 45. Smolík; rozhodčí: Brůha; diváků: 50).

Horšovský Týn - Nýrsko 1:6 (0:2, branky Nýrska: 48., 51. a 52. Kvítek, 14. Kotlan, 21. Nejdl, 56. Fiala; rozhodčí: Šlapák; diváků: 30). Hostující mužstvo získalo sebevědomí po chybě domácího brankáře, kterému vypadla z ruky nepříliš tvrdá střela Kotlana. Podobnou chybu vyrobil hostující brankář Penc, kdy se nechal zaskočit gólem přímo z rohu. Následnou snahu domácích o vyrovnání ale vzápětí Penc výborným zákrokem odvrátil. Zasloužené vítězství hostů potvrdil třemi góly během čtyř minut Patrik Kvítek.

Mladší žáci: Klatovy - Smíchov 16:0 (9:0), Horšovský Týn - Nýrsko 0:5 (0:2).