O tom, zda se udrží v divizi, rozhodne domácí duel s Rokycany. Pokud Vlašim (o tom není třeba pochybovat, neboť hraje ve svém okresním městě v Benešově) získá plný počet bodů, tak ten, kdo prohraje vzájemný duel, s největší pravděpodobností opustí divizi. To není pro západočeský fotbal dobrá zpráva. Nezbývá než věřit, že se nenaplní katastrofický scénář, že co klatovský tým ve vyšší soutěži, to v tomto ročníku znamená sestup. Již nyní je zřejmé, že z divize sestupují muži i žáci a posledním hřebíčkem do rakve fotbalu v městě karafiátů by byl i sestup dorostu z divize.

Vlašim - Klatovy

STARŠÍ DOROST 1:0 (1:0). Touto prohrou si před posledním kolem přidělal starší dorost velké existenční starosti a hrozí mu v případě prohry doma s týmem Rokycan sestup z divize. „Přípravu na tento zápas jsme podřídili získání alespoň jednoho bodu. Bohužel někteří hráči nebyli celý týden na tréninku ze studijních důvodů,“ řekl trenér dorostu TJ Klatovy Stanislav Trnka.

„Od začátku utkání byli kluci nervozní, klíčoví hráči v záloze nedokázali nic vymyslet. V první půli jsme měli jedinou šanci, když šel Matějka sám na brankáře, ale byl mu odpískán ofsajd. Ani v druhé půli nás domácí do šancí nepustili a Matějka zahodil další šanci, když nastřelil pouze brankáře domácích. Navíc se na konci utkání nechal nesmyslně vyločit Výtisk za oplácení. Touto hrubou disciplinární chybou oslabil svůj tým i pro další, pro nás tak důležitý zápas,“ dodal Trnka.

MLADŠÍ DOROST: 0:4 (0:3).

(sed, jik)