Doma se představí letos poprvé divákům dvojice účastníků 1. A třídy, Sušice a Strážov, která má pro jaro za hlavní cíl úspěšné záchranářské práce. Sušice po zisku bodu ve Zbirohu hostí doma Slavoj Mýto a do Strážova k derby zajíždí třetí celek tabulky z Horažďovic.

Zápas o šest bodů čeká Start Luby na hřišti v Nepomuku a snadné to nebude mít v krajském přeboru ani Chanos Chanovice na hřišti energetiků v Plzni. Na rozdíl od svého hostitele, který si přivezl bod z Horní Břízy, Chanovice po prohře doma s Městem Touškov na první jarní body ještě nedosáhly.
Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 15 hodin.

SOBOTA 19. BŘEZNA

KRAJSKÝ PŘEBOR

ZČE Plzeň – Chanovice. Hosté první jarní duel doma zpackali, a proto by jejich cílem mělo být v Plzni překvapit tentokrát své příznivce tím, že budou bodovat. Domácí ale jdou do zápasu v roli favorita a na Chanos se dívají z tabulce z pátého místa.

1. A TŘÍDA

Nepomuk - Luby

Nepomuk se může pochlubit kromě výhry v prvním jarním kole v Chotíkově i celkovým prvenstvím v zimním turnaji v Sušici, ve kterém obhájil loňské prvenství, a to ho v utkání mírně favorizuje. Navíc lubský Start převážně body z Nepomuku nevozí. Na podzim skončil zápas v Lubech smírnou remízou 1:1.

MLÁDEŽ

Z mládežnických týmů jako první do soubojů o mistrovské body na jaře zasahují sušičtí mladíci. Důvodem předehrávky jsou zápasy, které těmto týmům vycházejí na červnový termín (11. a 12. 6.), kdy se koná v Sušici další ročník tradičního mezinárodního mládežnického turnaje Otava Cup.

KRAJSKÝ PŘEBOR DOROSTU

Sušice – Zruč (13.30, UMT Sušice)

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU – SKUPINA B

Sušice B – Staňkov (15.30, UMT Sušice)

ČESKÁ DIVIZE ŽÁKŮ

Sušice – Doubravka (10.00)

NEDĚLE 20. BŘEZNA

1. A TŘÍDA

Strážov – Horažďovice

Hosté na rozdíl od domácích jsou stoprocentní v zisku bodů doma a v tomto směru jsou nejlepším týmem soutěže. Strážov stále doplácí na slabou produktivitu v zakončování, což ho stálo již deset prohraných zápasů o jedinou branku. Jedním z těchto zápasů byl duel v Horažďovicích, kde prohrál 0:1. Pokud chtějí Strážovští myslet na záchranu, pak je tento zápas jeden z klíčových pro další jarní boje.

Sušice – Mýto

Domácí uspěli zápase o šest bodů ze Zbirohu, ve kterém dokázali remizovat. Další překážka za záchranou je čeká doma znovu v podobě soupeře z Rokycanska, ale tentokrát doma. Sušičtí příznivci očekávají zlom, neboť na tomto hřišti naposledy dotáhli do vítězného konce souboj o mistrovské body nad Zručí, a to bylo na počátku druhé dekády září minulého roku.

Chotíkov - Klatovy (odloženo)

K prvnímu jarnímu zápasu o mistrovské body v 1. A třídě na hřiště soupeře měli zajíždět fotbalisté SK Klatovy 1898 v sobotu 19. března na hřiště do Chotíkova.

Počasí však v posledních hodinách bylo proti. To také potvrdil sekretář Klatov Václav Kopřiva: „Utkání Chotíkov - Klatovy se nehraje pro nezpůsobilý terén. Bude sehráno v náhradním termínu ve středu 6. dubna v 17. hodin.“ Důležitý duel mezi horkými kandidáty na postup se tak odkládá.

Miroslav Sedlmaier