V sobotu večer předseda a sekretář fotbalového klubu TJ Sušice Vratislav Krulich oznámil, že bylo ukončeno poslední jednání týkající se možnosti postupu do divize. Na něm bylo rozhodnuto, že Sušice nabídku PKFS k postupu akceptuje.

Sušice je tak ze 6. místa a poté, kdy postup odmítly týmy, které se umístily v konečné tabulce krajského přeboru před ní (včetně Horažďovic a Klatov), prvním postupujícím do divize z Plzeňského kraje.

Druhou nabídku k postupu již akceptoval devátý celek konečné tabulky SK ZČE Plzeň jako náhrada za Chrást, který přestože byl jako nováček v divizi velice úspěšný, novou přihlášku do národní soutěže již nepodal. Do Sušice se tak vrací po 14 letech zpět divize.

"Blahopřeji vedení TJ Sušice, městu Sušice i všem partnerům, kteří dlouhodobě podporují fotbal v městě na Otavě, k tomuto rozhodnutí a k postupu. Osobně moc dobře vím z informací Vratislava Krulicha, že tuto nabídku, kterou mají od PKFS od začátku tohoto týdne, velmi dobře zvažovali. Nenechali se unášet možností postupu, zvažovali všechny aspekty s tímto důležitým krokem spojenými a až sobotní poslední jednání vyústilo v toto konečné rozhodnutí. Oni mají velkou zásluhu na konečném rozhodnutí, že se v Sušici bude od srpna hrát opět divize," uvedl mimo jiné sekretář Okresního fotbalového svazu Klatovy Miroslav Sedlmaier.