Kolo před koncem bojů ve skupinách Evropské ligy není ani vyloučeno, že do Plzně by mohl přijet i turecký klub Besiktas Istanbul, s kterým se Viktoria utkala vloni v létě ve třetím předkole Evropské ligy.

Do vyřazovacího kola Evropské ligy postoupilo dvaatřicet mužstev. Zahraje si ho osm týmů ze třetích míst základních skupin Ligy mistrů, mezi nimi i Viktoria Plzeň, a potom mužstva na prvním a druhém místě ve skupinách Evropské ligy.

Konečnou podobu dostane dvaatřicítka pro vyřazovací kolo příští týden, ve středu a ve čtvrtek se totiž hraje závěrečné kolo soutěže.

Nasazeni budou všichni vítězové skupin Evropské ligy a čtyři mužstva ze třetích míst skupin Ligy mistrů s nejlepším koeficientem.

Zápasy vyřazovacího kola se uskuteční 16. a 23. února příštího roku. Plzeň patří mezi nenasazené týmy, a proto sehraje první zápas v domácím prostředí. Všichni v Plzni doufají, že to bude na Městském stadionu ve Štruncových sadech. „Já chci, abychom konečně hráli evropské poháry doma. Stadion máme krásný a Plzeň si to zaslouží,“ prohlásil majitel FC Viktorie Plzeň Tomáš Paclík.

A koho by si na západě Čech přáli za soupeře? „V klubu by nejraději přivítali Manchester United nebo Besiktas Istanbul, ale já bych si přál některý klub z nizozemské nebo belgické ligy. Myslím, že by to byla zajímavá konfrontace,“ uvedl včera trenér Viktorie Pavel Vrba.

Los jarní části Evropské ligy proběhne příští pátek 16. prosince.

Evropská liga

Možní soupeři Viktorie ze 3. místa ve skupině LM

Manchester United
Manchester City
Olympiakos Pireus
FC Valencie

Možní soupeři Viktorie z 1. místa skupiny EL

PAOK Soluň/Rubin Kazaň
Standard Lutych
PSV Eindhoven
Sporting Lisabon
Stoke City/Besiktas Istanbul
Athletic Bilbao/Udine
Metalist Charkov
Sporting Braga
Atlético Madrid
Schalke 04
Twente Endschede
Anderlecht Brusel/Lok. Moskva