Domácí nastoupili k prvnímu čtvrtfinálovému zápasu play off celostátní futsalové ligy bez svých tří opor: zraněného Petra Mužíka, z důvodu nemoci chyběl i čerstvý král ligových střelců Radek Kočí a pro zranění nenastoupil ani brankář Michal Javorský. Naopak po dlouhé odmlce nechyběl ku prospěchu týmu Michal Frous.

Trivel Klatovy – Premium Stonava 1:3 (1:1)

První poločas začal opatrně z obou stran, větší aktivitu však projevili hosté. Ve 2. minutě mohl otevřít skóre Goj, který se dobře uvolnil na brankovišti, ale trefil jen brankáře Vacka. V 5. minutě už Stonava uspěla. Po rozehrání z levé strany následovalo přenesení hry, přihrávka Goje před branku na Neumana, který jedním dotekem posunul na ještě lépe postaveného Kilnara a ten střelou o břevno nedal Vackovi šanci.

V 9. minutě musel poprvé zasahovat i hostující brankář Hekera po rychlém výpadu Strnada. O minutu později se do brejku dostal Mézsáros, ale jeho křížná střela těsně minula pravou tyč Hekerovy branky. Tlak domácích však přece jen přinesl ovoce v podobě vyrovnávající branky, kterou vstřelil o tyč Toman. Po vyrovnání oba brankáři zmařili několik šancí. Vacek ve 13. minutě vyrazil nebezpečnou střelu Hnila. O minutu později na druhé straně vyrazil Hekera střelu Tomana z přímého kopu. V 16. minutě měl domácí tým štěstí, když nejprve Neuman trefil tyč jejich branky a chvíli poté Kilnar z velmi dobré pozice těsně minul.

Do druhé půle nastoupily oba týmy s viditelnou snahou v důležitém zápase neudělat zbytečnou chybu. Průvodním jevem dění na palubovce byly zajištěné obrany, přihrávky na jistotu a čekání na chybu soupeře. Hosté hráli v klidu a bylo vidět, že stav jim vzhledem k odvetě na domácí půdě vyhovuje. Ve 24. minutě se v šanci ocitl hostující Lalák, ale netrefil branku. O dvě minuty později obrana hostí zapomněla na Frouse, který ale naštěstí pro Stonavu netrefil branku. Ve 29. minutě našel Cieslar před Vackovou brankou Hnila, jehož střelu do odkryté branky však stačil jeden z domácích obránců srazit na roh.
Klíčovými byly 31. až 33. minuta. Nejdříve měl dobrou příležitost Trivel, ale brankář Hekera včasným výběhem Mézsárosovi šanci zmařil. Ve 32. minutě nejprve Vacek vyrazil prudkou střelu k tyči, ale vzápětí se dopustila domácí obrana chyby, když nepokryla volného autora první branky Kilnara, kterému Dorozlo šikovně nastřelil míč před branku. Kilner pak v pádu tečoval míč do protipohybu brankáře Vacka a dostal hosty do vedení 2:1. Obdržená branka viditelně domácí zaskočila. Ještě v téže minutě přišel Štancl na vlastní polovině při rozehrávce z obrany o míč, který mu sebral Hnilo a nekompromisně zvýšil na 1:3.

Hosté poté zkušeně drželi míč a nepouštěli domácí tým do šancí. Klatovy si vytvořily tlak až v samotném závěru utkání. Největší šanci měl Strnad, jehož střela jen těsně minula levou tyč stonavské svatyně. Na skóre se tak již nic nezměnilo a Stonava má před domácí odvetou slibný náskok.

Branky: 10. Toman – 5., 32. Kilnar, 33. Hnilo. Bez karet. Chyby: 3:4. Rozhodčí: Štechmuller Jiří, Půček Vlastimil. Delegát: Bukovanský Jiří

Sestava Klatov: Vacek – Kopecký, Frous, Mászáros, Petrželka, Strnad, Štancl, Toman a König.

Sestava Stonavy: Hekera – Neuman, Dorozlo, Kilnar, Goj – Hnilo, Stachel, Lalák, Cieslar.

Nejlepší hráči: domácí – brankář Vacek, u hostů autor dvou branek Kilnar.

Ostatní výsledky čtvrtfinále: SK Prachatice A – CHEMCOMEX Praha A 1:3, BOMBY K TYČI Vamberk – SMR Plus Zlín 3:2, SK SICO Jilemnice – VPS NOVABRIK Polička A 2:5.

Miroslav Sedlmaier