Novou tváří byl na prvním tréninku v roce 2018 také záložník Tomáš Jůda z Horažďovic, který už v Klatovech v minulosti působil. Posílit se Klatovům podařilo také útočnou řadu, kde je na podzim „tlačila bota“. Do týmu se z Rakouska vrátil Karel Krejčí a přijít by měl také mladý Michal Požárek z Katovic. Počítá se i s obráncem Davidem Žáčkem, který by se měl v březnu vrátit z Mali, kde je jako voják z povolání na misi.

„Všechny tyto změny, které jsme přes zimu udělali a k nimž řadím ještě příchod Milana Koželuha na post manažera, mají směřovat k tomu, abychom se co nejrychleji vzdálili od sestupové zóny. Letošní rok bude ve znamení oslav 120 let od založení klubu, jsme asi jedenáctý nejstarší klub v Čechách, a rádi bychom k oslavám přispěli klidným udržením divize a co nejlepšími výkony, aby byli diváci spokojeni,“ vyhlížel jarní část divizní soutěže předseda SK Klatovy 1898 Jindřich Sojka. Naopak v týmu nebude na jaře pokračovat útočník Lukáš Bezděk.

Klatovští si v přípravě naplánovali sedm přátelských zápasů. K herním tréninkům budou dojíždět do Sušice. „Vzhledem k tomu, že máme v kádru více hráčů z jihu Čech, zvolili jsme pro čtvrteční tréninky Sušici, kde budeme mít i soustředění. Jelikož v Klatovech umělou trávu nemáme, musíme to řešit tímto způsobem,“ řekl k sušickému azylu Sojka.

Přípravné zápasy SK Klatovy 1898
20. 1. Domažlice (UMT Domažlice, 14.00)
27. 1. Viktoria Plzeň juniorka (UMT Plzeň Luční, 14.00)
30. 1. Viktoria Plzeň U19 (UMT Plzeň Luční, 18.00)
10. 2. Rokycany (UMT Doubravka, 14.30)
17. 2. Tachov (UMT Tachov, 11.00)
24. 2. Katovice (bude upřesněno)
3. 3. Domažlice B (bude upřesněno)

Působení v Klatovech je pro Čadka výzva

Jen půl roku byl bez fotbalového angažmá trenér Michal Čadek, který v červnu minulého roku skončil u fotbalistů Blatné. V zimní přestávce kývl na nabídku SK Klatovy 1898, kde vystřídal odvolaného trenéra Milana Dejmka. Jaké má představy o působení v Klatovech, sdělil Deníku v krátkém rozhovoru.

S jakým očekáváním vstupujete na trenérský post v Klatovech?
Do Klatov jsem se těšil, je to pro mě výzva. Těšil jsem se na hráče, protože vím, že je tady kvalitní kádr, který v tabulce určitě není tam, kde by měl být. Věřím, že se na jaře v soutěži posuneme výš.

Do jaké míry znáte klatovský kádr?
Některé kluky pamatuji ještě z doby, kdy jsme proti nim hráli s Horažďovicemi. Pak, když jsem se vrátil do Blatné, jsme díky Milanu Koželuhovi proti Klatovům hráli asi dva přáteláky, takže o některých klucích vím. Kádr se samozřejmě změnil, jsou v něm mladší kluci, ale myslím si, že zimní příprava bude dostatečně dlouhá, že nebude problém, abychom se co nejrychleji poznali a naladili se na jednu vlnu. Chtěl bych hrát fotbal, který bude bavit nás i diváky.

Jakým herním stylem byste se chtěl s týmem prezentovat?
Nevím, jestli mi to divize úplně umožní, ale chtěl bych hrát co nejvíce dopředu, protože potřebujeme dávat góly, abychom vyhrávali a měli body. Bez gólů nebudeme bodovat.

Ilustrační foto
Pošťačku na Klatovsku pokousal pes, nejspíše to spraví pokuta