Sobota byla na hřišti Štěnovic, druhého týmu okresního přeboru Plzeň-jih, dnem pravdy pro Tatran Dlouhá Ves. Tento klub doplatil na nevydařený poslední ročník 1.B třídy, ve kterém jeho muži skončili na 12. místě, jež je poslalo do baráže o záchranu.


Na výsledek čekali s napětím nejen fotbaloví příznivci Tatranu, ale také dva celky z okresních soutěží. Sokol Měcholupy, který při sestupu dlouhoveských fotbalistů čekal sestup do III. třídy, a Sokol Kvasetice, který při neúspěšné baráži D.Vsi musí sestoupit do IV. třídy.

Již domácí středeční výsledek 1:1 nedával příliš velké naděje Tatranu do odvety, a to se také potvrdilo. Prohra v odvetě před 400 diváky o dvě branky tak znamená to nejhorší. Dlouhá Ves po jedenácti letech, kdy se podruhé (poprvé to bylo v devadesátých letech, kdy si zahrála v krajské soutěži jeden ročník) s 1.B třídou loučí.

První B třída v ročníku 2010/2011 tak skončila pro Pošumaví neslavně. První místo devíti účastníkům z působnosti OFS Klatovy vyfoukl na jaře suverénní kolektiv ze Žakavy a sestup mimo Hrádek, který skončil na posledním místě, čeká po neúspěšné baráži i Dlouhou Ves.
Je to vhozený ručník pro zbývajících sedm týmů z Pošumaví, jejichž řady rozšíří po roční pauze a návratu do 1.B třídy TJ Žichovice a také Strážov sestupující z 1.A třídy. Všechny týmy by se měly především vyhnout nejnižším patrům tabulky, vyklízení pozic v kraji je to nejhorší, co by Pošumaví mohlo potkat.

Štěnovice – Dlouhá Ves 2:0 (1:0).

Branky: Volf, Tovstyy. ŽK: 2:3. Diváci: 400.

První duel v Dlouhé Vsi skončil 1:1. Do 1.B třídy postupují Štěňovice, Dlouhá Ves sestupuje z této krajské soutěže do okresního přeboru. (sed, mik)