„Admira byla lepší, přes zimu přebudovala tým a těžila ze silové a výškové převahy svých hráčů,“ připomněl nespokojený trenér divizních fotbalistů TJ Klatovy Jiří Toman. „Za stavu 1:0 pro domácí jsme neproměnili dvě šance, do nichž se dostali Pavlík a Hadraba. Kdyby uspěli, možná by se zápas vyvíjel jinak. Ale to je jen kdyby a na to se ve fotbale nehraje,“ dodal klatovský lodivod, s tím, že jeho svěřenci k poločasovému čtyřbrankovému náskoku Pražanům hodně napomohli sami.

„Inkasovali jsme laciné góly, máme velké rezervy v defenzívě, zkušený Hovorka na všechno sám nestačí. Soupeř nakopával míče za naši obranu a z toho pak dával góly,“ uvedl Toman, podle které sice úvodních pětadvacet minut druhé půle patřilo jeho svěřencům, ale ti sklidili jen málo ovoce, pouhý jeden gól, o který se po pěkné kombinaci postaral v 52. minutě Pavlík. Přestože gólman Klatov Herman ve druhé půli nedělního utkání toho hodně pochytal, ještě dvakrát lovil míč ze své sítě.

„Ale takové utkání se velmi těžko otáčí,“ řekl trenér, který má pro jarní bitvy k dispozici velmi úzký hráčský kádr, navíc v neděli mu chyběli György a Rendl. „Hráči z béčka toho měli dost po svém sobotním utkání, stejně tak dorostenci. Neměl jsem opravdu už kam sáhnout,“ konstatoval.