Klatovští divizní fotbalisté po posledním domácím propadáku s Milevskem a očekávané prohře na hřišti prvního týmu tabulky v Prachaticích mají znovu šanci napravit si reputaci před svými diváky. Velmi zdatný soupeř, ligová rezerva Příbrami, je týmem, se kterým jakýkoliv výsledek mimo prohru by byl určitě úspěchem. Několik zajímavých zápasů bude na programu v neděli, kdy mimo dopolední klání v krajském přeboru mužů v Chanovicích se odpoledne představí doma tři týmy v 1.A třídě a neunikne zájmu diváků zápas o místní pouti ve Strážově, kam přijedou k utkání 1.B třídy na jaře úspěšné Svéradice.

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17.00 hodin.

Sobota 25. dubna

Divize - skupina A
Klatovy - FK Příbram B.
Pokud by nedošlo k velmi diskutované kontumaci série výsledků, ve kterých přišla Příbram B o 17 bodů, pak by domácí fotbalisté nastupovali proti vedoucímu týmu tabulky. Po administrativním zásahu do výsledků nyní je situace jiná a ligová rezerva Příbrami je tak Klatovákům sousedem v tabulce, i když hosté mají o jedenáct bodů víc.

Krajský přebor mužů.
Chrást – Horažďovice (15.00).
Soupeř Horažďovic je vysokým favoritem. Na jaře doma vyhrál Chrást všechny tři zápasy a celkové skóre z nich 18:1 jen dokresluje, jak těžký soupeř zástupce Pošumaví venku čeká.

1. A třída.
Horní Bříza - Klatovy B.
Vzhledem k současné výkonnosti i postavení v tabulce, kdy se střetnou první s posledním, by bylo velkým překvapením, kdyby domácí nedokázali dotáhnout zápas do vítězného konce.

1.B třída - skupina B.
Spálené Poříčí – Hradešice.
Osm zápasů, osm vítězství, skóre 22:4 a průměr branek na zápas 2,8:0,5 jasně hovoří o tom, že by body měly zůstat na hřišti největšího aspiranta na postup. Švihov - Chlumčany B. Ve vzájemných zápasech byli domácí v poslední době daleko úspěšnější a mělo by tomu být i v sobotu. Losiná – Tatran Dlouhá Ves. Hosté jsou sice z pohledu cesty ze Sušice doma za vodou a mohli být za vodou z pohledu boje o záchranu, kdyby doma neremizovali s posledním Záhoří. Takto s domácími bojují o dalších šest bodů.

Okresní přebor mužů: Mochtín B – Janovice, Sušice B – Nezamyslice, Dešenice – Měčín, Hrádek - Velké Hydčice.

III. třída: Bolešiny – Velhartice, Kolinec - Malý Bor, Žihobce – Neznašovy, Týnec - Myslív.

IV. třída: Plánice – Zavlekov (16.00), Křenice - Vrhaveč B, Dlažov – Spůle, Ježovy - Běšiny, Hartmanice – Milčice (14.00), Velký Bor - Nezamyslice B, Kašperské Hory - Žichovice B.

Neděle 26. dubna

Krajský přebor mužů.
Chanovice – Manětín (10.15).
Hosté v posledních dvou zápasech nevstřelili ani branku a dvanáctkrát inkasovali. Z venku se jim letos podařilo přivézt tři body za výhru na hřišti posledního Staňkova, ale v Chanovicích by takto úspěšní být zdaleka neměli.

1.A třída
Žichovice – Bezdružice (15.00).
Domácí jsou do zápasu poučeni z chyb a vývoje jarních klání na jejich hřišti. Po dalším dovozu bodů ze hřiště soupeře, kdy vyhráli v Žákavě, si nemohou nechat ujít příležitost s předposledním celkem tabulky začít naplňovat stále reálnější šance na záchranu.

Nýrsko – Blovice (16.00). Vzájemná bilance obou soupeřů z posledních devíti zápasů hovoří s pěti výhrami, třemi plichtami a jedinou prohrou pro domácí fotbalisty, ale v tabulce je dělí dva body a o dalších šest bodů se hraje.

Sušice – Rozvadov. Přímý souboj a jedna z velkých šancí pro domácí předstihnout při zisku tří bodů nováčka 1.A třídy a pobojovat se na čtvrté postupové místo. Pro Sušici bude tento zápas o šest bodů zlomový a s největší pravděpodobností napoví posílení nebo naopak ztrátu ambicí a myšlenek na baráž.

Chlumčany - Luby (15.00). V Chlumčanech proti sobě hrají týmy, které spolu sousedí v tabulce. Body by hosté určitě brali a udrželi si tak jarní neporazitelnost na hřištích venku.

1.B třída - skupina B.
Strážov – Svéradice (16.00).
Neúspěšnější sérii zatím předvádí Svéradice na jaře a je jen na domácích, zda jim ji pomohou prodloužit a nebo se jim ji podaří přerušit.

Dobřany – Mochtín. O místní pouti čeká na Strážov těžký soupeř, který dokázal přivézt letos bod z Přeštic, tři body z Losiné, doma vyhrál 3:0 a 4:0 a pouze dvakrát na jaře inkasoval.

Přeštice B – Pačejov (10:15). Pokud by se Pačejovu podařilo vyhrát, dotáhl by se bodově na domácí. Pokud neuspěje, bude jeho situace na ve spodní části tabulky velice vážná.

Okresní přebor: Bezděkov - Železná Ruda, Horažďovice B – Vrhaveč (15.00), Veřechov - Hory Matky Boží (15.00).

III. třída: Luby B – Kvasetice, Nalžovské Hory - Chanovice B (14.30), Hradešice B – Měcholupy (16.00).

IV. třída: Měčín B - Strážov B (15.00), Svéradice B - Pačejov B (10.30), Rabí – Soběšice (16.00).

Miroslav Sedlmaier