Klatovům číslo 9 zůstalo, ale Sušici, která byla opakovaně a nyní snad již definitivně vzata na milost, se číslo změnilo na 7.

Všechno je tak jinak. Původní rozlosování a předpoklad, že Sušice dostane číslo Vyšehradu, který jí uvolnil místo v divizi, totiž avizovalo derby Sušice – Klatovy hned v prvním kole. Po rozlosování je ale jasné, že na něj dojde až v předposledním podzimním kole 9. listopadu v Sušici.

Klatovy své novodobé putování divizí začnou dvakrát na hřišti soupeře. V prvním kole v sobotu 9. srpna v Českém Krumlově a o týden později zajíždějí na horkou půdu Hořovicka. Doma bude divizní premiéra Klatov v sobotu 23. srpna. Doma se představí proti TJ Malše Roudné, tedy farmářského klubu ligových Českých Budějovic.

Příznivci sušické kopané nemusí na první divizní duel nového ročníku v Sušici dlouho čekat. Domácí tým hostí v prvním kole farmářský tým Malše Roudné v neděli 10. srpna . Ve druhém kole pak zamíří k prvnímu krajskému diviznímu derby do Tachova.

A na avizované předderby Sušice – Klatovy v Poháru České pošty také nedojde, neboť tento pohár byl přelosován. Sušice hraje 20. července s vítězem krajského poháru P KFS v Kolovči a Klatovy ve by ve stejný den měly doma nastoupit proti dalšímu diviznímu soupeři v tomto ročníku, Rokycanům.

Miroslav Sedlmaier